Paypal

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

9. jan 2012 11:21

ok...sepravi je kr uredu zadeva....zdj pa....a mi loh kdo tko po kmečko napiše kaj in kako ste to odprli oz. kakšen je postopek...saj sem brala forume ampak mi je še zmeraj bolj malo jasno...

lepo prosim za opis postopka za ljudi ki ne prkticirajo plačevanja in nakupov prek neta...:D heheheh

brusketka

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

9. jan 2012 11:32

Najprej si ustvariš uporabniški račun, nato pa moraš nanj "pripeti" še eno kreditno kartico. Paypal namreč deluje kot posrednik med prodajalcem in tvojo kreditno kartico - njegova glavna prednost je ta, da ti ni treba nikamor vpisovati nobenih številk, ampak plačaš znesek s Paypalom, le-ta pa nato izstavi račun tvojemu Mastercardu.

Torej, kako pripneš kartico: 1. vpišeš podatke o kartici (imetnik, številka, veljavnost), 2. Paypal ti jo avtorizira oz. potrdi. To poteka na tak način, da ti zaračunajo nekaj EUR na dotično kartico, v ime transakcije pa vpišejo kodo, ki jo nato vpišeš v svoj Paypal račun in s tem potrdiš kartico (nekje si boš morala torej ogledati bančni izpisek). Tistih nekaj EUR, ki ti jih zaračunajo, imaš potem na Paypal računu kot dobroimetje in se ti porabijo ob prvem nakupu.

Upam, da sem dovolj razumljivo napisala

MancaS

Sporočilo je spremenil(a) MancaS dne 09. 2012 11:34

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jan 2012 11:43

brusketka je napisal/a:

ok...sepravi je kr uredu zadeva....zdj pa....a mi loh kdo tko po kmečko napiše kaj in kako ste to odprli oz. kakšen je postopek...saj sem brala forume ampak mi je še zmeraj bolj malo jasno...

lepo prosim za opis postopka za ljudi ki ne prkticirajo plačevanja in nakupov prek neta...:D heheheh



brusketka

 

Draga mladinka, če je tvoj način funkcioniranja in komuniciranja v resničnem življenju tak ali pa močno podoben temu, ki ga kažeš na tem forumu, potem niti kartice za nakupe v sosednji trgovini niso zate. Čezmejni in spletni nakupi pa sploh ne. Ker kartice vendarle zahtevajo malo abstraktnega razumevanja, pa sposbnost branja daljših tekstov, pa disciplino branja drobnega teksta in opomb - pa fino je, če tisto, kar prebereš, tudi razumeš. Skratka, kartice so za odrasle. Je bilo razumljivo?

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. jan 2012 14:22

brusketka je napisal/a:

ok...sepravi je kr uredu zadeva....zdj pa....a mi loh kdo tko po kmečko napiše kaj in kako ste to odprli oz. kakšen je postopek...saj sem brala forume ampak mi je še zmeraj bolj malo jasno...

lepo prosim za opis postopka za ljudi ki ne prkticirajo plačevanja in nakupov prek neta...:D heheheh



brusketka

 

Sem komaj čakala na tole tvoje vprašanje.  Zdaj lahko odgovorim, da če je tvoja angleščina tako dobra, kot slovenščina, potem se niti skozi registracijo ne boš pretolkla.

 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 09. 2012 14:24

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

9. jan 2012 14:42

Ah moje drage kuharice in kuharji ,ste pa malo za hece,mogoče pa tejle punci bolj kot slovenščina angleščina leži.Jaz tudi rajši pečem potratno potico ,kot orehovo....

marjeta10

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

9. jan 2012 14:54

Nič ni nemogoče, bi bilo pa čudno! In če bi bilo res tako, bi se do informacij gotovo dokopala preko interneta, ne da bi kulinarične kolege prosila za obrazložitev, takole po kmečko.

zeta

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

14. jan 2012 22:16

oooooooooooooooooooo ne morem verjet. Drage moje punce hvala za nasvete in drage babnce brez življenja vaših komentarjev si nebom uzela k srcu :D Jaz sem tudi skritizirala en recept in sem takoj dobila po glavi...tko da....

 

Mancas hvala za informacije. Dejstvo je, da raje preberem postopek od koga, ki to prakticira in pozna, kot pa da na vrat na nos posredujem informacije svoje kartice na spletno stran. Brala sm sicer, da so menda na e-bayu ponaredki. Cene pa so tok mikavne:D

 

Aja...Tole je pač forum in rada sproščeno pišem.

Z mojim slovenskim in angleškim jezikom ni popovnoma nič narobe. Nasplošno mi gre sestavljanje dalših spisov odlično od rok.

In to v obeh jezikih.

 

lp

brusketka

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

14. jan 2012 22:22

aja Vandelina:D

 

Draga mladinka, če je tvoj način funkcioniranja in komuniciranja v resničnem življenju tak ali pa močno podoben temu, ki ga kažeš na tem forumu, potem niti kartice za nakupe v sosednji trgovini niso zate. Čezmejni in spletni nakupi pa sploh ne. Ker kartice vendarle zahtevajo malo abstraktnega razumevanja, pa sposbnost branja daljših tekstov, pa disciplino branja drobnega teksta in opomb - pa fino je, če tisto, kar prebereš, tudi razumeš. Skratka, kartice so za odrasle. Je bilo razumljivo?



Vendelina jr.[/citat]

 

Prvo kot prvo:D nagovor je zgoraj, med sploh ne in ker pride vejica in ne pika, Abstraktno razumevanje si narobe razlagaš, branje drobnega tiska pa je pri nas mlajših generacijah že samoumevno in ne disciplina, kartice pa žal niso za odrasle,ker jo prakticiram od 14 leta:D JE PA SEVEDA RES, DA IMAM RAJE GOTOVINO..



brusketka

Sporočilo je spremenil(a) brusketka dne 14. 2012 22:38

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. jan 2012 22:29

brusketka je napisal/a:

Z mojim slovenskim in angleškim jezikom ni popovnoma nič narobe. Nasplošno mi gre sestavljanje dalših spisov odlično od rok.

In to v obeh jezikih.

 brusketka

No, za enega ne morem reči, za drugega pa lahko, da si nekam zelo zelo nesamokritična. Tule nismo vajeni (pa rtudi ne bomo postali vajeni)  mrcvarjenja slovenščine. Konec koncev, sproščeno pisanje ne pomeni neupoštevanja slovničnih pravil.

Glede odličnosti tvojega pisanja pa . Aja, oprosti, dolgi spisi ti gredo odlično, le pri kratkih zapisih se ti očitno vsaka četrta beseda zalomi. No, bo že, kajne. Očitno ti branje normalnega tiska tudi ne gre najbolje, saj ti Vandelina ni nič pisala, zgoraj citiraš Vendelino jr. Ti šment, ena mala razlika pa je, kajneda?

O plačilu pa ne bom nič napisala, sem, menda, po tvojem mnenju, iz generacije, ki je za take reči fosilna.



rimljanka

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

14. jan 2012 22:39

omg no

Nič

Uživajte. Nisem plačana, da vam krajšam čas.

Aja pa zanimivo je, da je izmed vseh vas popovnih damic se našla samo ena, ki mi ni nič očitala in mi brez pritožb lepo opisala postopek. Žal to ne pove o vas nič lepega...use znate kritizirat, nobena mi pa ni odgovorila....

...aja pa ne me narobe razumet...nisem s treudila s pravopisom in se nebom dokazovala.

 

 

Lp



brusketka



Sporočilo je spremenil(a) brusketka dne 14. 2012 22:42

Sporočilo je spremenil(a) brusketka dne 14. 2012 22:45

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti