Pomoč pri kuhi.

Honza  

član od: 4.1.2012

sporočila: 1

tema odprta - 4. jan 2012 16:29 | ogledi: 8.214 | odgovori: 7

Potrebujem recept za kuhano kračo v KISU.
Slišal sem, da je to specialiteta v severnem delu Nemčije in bi jo rad poizkusil.

Prosim za pomoč. 

Honza

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

5. jan 2012 15:16

Honza, Sauerbraten verjetno ne bo to, kar iščete, kajne? Kaj pa Sauerfleisch?

Mimogrede, zakaj bi iskali v angleščini? Jed je nemška, in nemščina res ni kaka inuktitutščina ali (žalostno!) madžarščina, ki je v Sloveniji nihče ne bi razumel. 

 

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

5. jan 2012 16:08

hej hej hej, 666, tu v Sloveniji živi pribl. 8000 ljudi, ki VE in RAZUME madžarsko!

No, in ker me je firbec matral, sem pogooglala na madžarskih straneh, če najdem kak recept s kračo in kisom. Sem našla, vendar je vsepovsod bilo poleg kislo zelje.

Pa sem šla na nemške strani. Tam sem našla recept v kisli jušni osnovi kuhano svinjsko kračo. In svinjsko kračo s kislim zeljem.

Mogoče če bi Honza napisal kako naj bi jed izgledala, bi bilo iskanje lažje. In če bi se jedi dodala samo žlička ali dve kisa ali cel liter. To bi tudi pomagalo.

yulchi

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

5. jan 2012 16:21

yulchi je napisal/a:

hej hej hej, 666, tu v Sloveniji živi pribl. 8000 ljudi, ki VE in RAZUME madžarsko!

Hej hej hej, saj tudi jaz znam (hát nem túl jól, de tanulok!) - vsekakor dovolj, da berem recepte, tudi kake preprostejše članke ali zgodbice. Ravno zato pa pravim - žalostno!

Namreč to, da le 8000 ljudi (številke nisem poznal, sem pa vedel, da je malo) v Sloveniji zna madžarsko. Gotovo znatno manj od tistih, ki govorijo italijansko, pa so Madžari ravno tako naši sosedje kot Italijani.

Nemščino sem predlagal, ker je recept nemški, in po mojem je najbolje iskati čim bliže izvoru.

Gotovo pa bi pomagalo, če bi Honza nekoliko podrobneje opisal to čuveno severnonemško posebnost  


Sporočilo je spremenil(a) 666 dne 05. 2012 16:22

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. jan 2012 18:53

666 je napisal/a:

[Namreč to, da le 8000 ljudi (številke nisem poznal, sem pa vedel, da je malo) v Sloveniji zna madžarsko. Gotovo znatno manj od tistih, ki govorijo italijansko, pa so Madžari ravno tako naši sosedje kot Italijani.

No ja, koliko Madžarov na Madžarskem pa zna slovensko?  Madžarščina je pač jezik, ki je iz povsem druge skupine jezikov kot slovenščina, da bi se ga učili samo tako, za vsak slučaj....... Saj, zakaj se pa ne bi potem še albansko, makedonsko, pa, pa,......

Konec koncev je tudi meja z Italijo bistveno daljša, tam živi bistveno več slovensko govorečih, vedno, zanesljivo pa od 2. svetovne vojne do pred kratkim smo bili od Madžarov zelo izolirani........no, tudi oni od nas. In, kolikor sem slišala, kaj v novi ustavi počnejo z manjšinami, se jim v smeri, ki si jo želiš, ne piše prav dobro.

O kuhanju mesa v kisu ne vem nič, se pa striinjam, da, kdor da malo podatkov, ne more pričakovati dobrih in popolnih odgovorov. Še posebej, če postavi vprašanje, pa potem niti ne odreagira na odgovore, čeprav je boil danes že na strani. 

 

rimljanka

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

6. jan 2012 8:22

Opis jedi sicer ni prav natančen, a sklepam, da bi lahko šlo za nemško specialiteto Sauerbraten, za katero se lahko uporabijo tudi krače. je pa  zelo veliko različic tega recepta - če na nemškem bratrancu kulinarike www.chefkoch.de vtipkate sauerbraten, dobite ven morje receptov. Upam, da znate nemško. Če ne, poiščite recept s sliko, ki je najbolj podobna tistemu, kar iščete, link skopirajte v to temo in prosite, da vam kdo prevede 

motovilčica

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

6. jan 2012 19:56

Scheweinshaxe je krača, ali pa Eisbein. In je specialiteta predvsem na Bavarskem. Tam jo pripravljajo na tisoč in en način. In seveda s kisom. Vprašanje je količina kisa. No, bomo počakali, da Honza pove kako zelo kislo kračo je jedel.

yulchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti