Prigrizki !

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 16. dec 2003 11:17 | ogledi: 4.070 | odgovori: 7

Zanime me kako bi spekla princes krofe vendar slane. Napolnila bi jih z francosko solato. Če ima kdo recept in pa idejo za kakšen drugačen nadev ali pripravo prigrizkov prosim za pomoč.

Lep pozdrav,

Klavdija

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

16. dec 2003 11:58

Če me spomin ne vara, v mojem receptu za princeske ni sladkorja, torej je sladkost oziroma slanost končnega izdelka odvisna od nadeva. Če je ta francoska solata, potem so princeske pač slane. lp, Irena

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

16. dec 2003 12:19

Irena ali bi mi prosim napisala recept za princeske . Hvala , Klavdija

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. dec 2003 23:23

Jaz sicer nisem Irena, ampak za lažje čakanje na njen recept še jaz pošiljam svojega: 1/8 l vode 8 dag margarine 12 dag bele moke ščepec soli 4 srednje velika jajca V vodo damo margarino in sol in vse skupaj zavremo. Odstavimo, v vrelo tekočino vsujemo moko in na kuhalniku spet mešamo tako dolgo, da se testo sprime v nekakšen cmok in loči od posode.Odstavimo in ohladimo. V ohlajeno (a še toplo) testo zamešamo DRUGO ZA DRUGO jajca (naslednjega umešamo šele, ko je prejšnje tako dobro umešano v testu, da za njim ni več sledu).Da testo lepo naraste v pečici, mora biti ravno pravšnje gostote. Boljše je malce bolj gosto kot pa preredko. Z žličko ali z brizgalko nadevamo na pekač kupčke in jih pečemo v vroči pečici (200), dokler niso lepo rumeni. Med pečenjem pečice NE odpiramo, da ne padejo skupaj. Veliko uspeha želim in LP cervus

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

18. dec 2003 7:15

Jaz pa sem našla ta recept: 1/8 l vode 30 g masla malo soli 30 g gustina 70 g moke 2-3 jajca 1/2 čajne žličke pecilnega nadev za pikantne krofe: doma narediš majonezo (ali pa ne): 1 rumenjak 1-2 žlički gorčice 1 žlička sladkorja malo soli 1 žlička kisa 1/8 l olja 100 g gustina 1/8 l vode rumenjak, gorčico, sol, kis in sladkor daj v skledo in stepaj, dokler ni masa gosta. Nato počasi (kapljo za kapljo!) ob neprestanem mešanju dodajaj olje. Gustin razredči z vodo in ga segrej do vrenja ob nenehnem mešanju. Dobljeno maso še vročo vmešaj v majonezo. V to kremo lahko vmešaš: kuhano šunko 150 g (narezano na drobne koščke), drobno narezane kisle kumarce (1-2) in grah (100 g). To polniš v pečene princeske. Princeske pa lahko pred pečenjem premažeš z mlekom in posipaš z makom, sezamom, parmezanom, papriko sladko ali hudo, kumno, grobo morsko soljo,... Poskusi! Lp, Silva

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

18. dec 2003 21:46

Silva peče princeske po Dr. Oetkerju, (kajne Silva), tako kot jaz. Se opravičujem , ampak par dni me ni bilo... lp, Irena Sporočilo je spremenil(a) piškotek dne 18. dec 2003 21:47:14

helenac  

član od: 3.4.2002

sporočila: 32

19. dec 2003 0:10

Običajno kupim princeske v Euruspinu v Italiji (trgovine so v vseh večjih krajih, takoj po prestopu meje (Gorica, Trst, Sežana). Cena je zanemarljiva. Nekajkrat sem jih dobila tudi v Sparu v Sity parku v Ljubljani. So primerne velikosti za "en grižljaj", pakirane cca 40 - 50 kom v vrečki (odvisno od proizvajalca oz. velikosti). Nadev pa je vaša izbira, saj so krofki nevtralnega okusa.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

19. dec 2003 13:56

Irena, recept sem si prepisala iz maminega zvezka. Čisto možno je, da je po Dr. Oetkerju. Saj veš, ko recept potuje iz generacije v generacijo, se izvor pozabi. Spomnim pa se, da je imela babica majhne knjižice (v njih sem kot majhna gledala sličice), ki so verjetno bile od Dr. Oetkerja in Vegete. Kolikor se spomnim... Vseeno pa je recept dober, kajne? Lp, Silva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti