Katera posoda

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

23. nov 2011 10:24

lisa, ali gre lahko tista luknjicasta posoda na kaksen drug lonec premera 28 cm? Merkator ima rjave bialettijeve ponve/kozice te dimenzije.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

bibica82  

član od: 21.12.2008

sporočila: 7

13. sep 2012 7:33

Pozdravljeni,

 

berem pa berem pa berem. O indukciji. Pa ne vem kaj naj. Menjujemo kuhinjo. Imamo že naročeno indukcijo in pečico. Zdaj pa panika (prvič ker baje seva?, in drugič zaradi posode).

Večino posode sem že nakupila. Označena je z znakom za indukcijo+plin+elektriko. Kar me zanima je to, (ali je res) da ko je enkrat posoda uporabljena na plinu, na indukciji ne prime več?

 

Prosim za nasvet.

 

Hvala...

 

 

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

13. sep 2012 7:51

bibica82 je napisal/a:

Pozdravljeni,

Kar me zanima je to, (ali je res) da ko je enkrat posoda uporabljena na plinu, na indukciji ne prime več?

 

Prosim za nasvet.

 

Hvala...

 

 

Ne skrbi, to ne drži.

nola

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

13. sep 2012 8:48

bibica82 je napisal/a:

Pozdravljeni,

 

berem pa berem pa berem. O indukciji. Pa ne vem kaj naj. Menjujemo kuhinjo. Imamo že naročeno indukcijo in pečico. Zdaj pa panika (prvič ker baje seva?, in drugič zaradi posode).

Večino posode sem že nakupila. Označena je z znakom za indukcijo+plin+elektriko. Kar me zanima je to, (ali je res) da ko je enkrat posoda uporabljena na plinu, na indukciji ne prime več?

 

Prosim za nasvet.

 

Hvala...

 

 

 

Pa ne spet o sevanju Vsaka elektronska naprava seva. Če se bojiš indukcije zaradi tega, vrzi stran še mobilni telefon pa radio pa televizijo... Res da indukcija malo bolj, pa saj ne boš ležala na njej, ko boš kuhala, ne?

 

Posoda je pa tako. Če ti ta, ki jo imaš sedaj ni primerna za indukcijo, boš dala nekaj denarja za novo. Dobro boš premislila kaj pravzaprav potrebuješ in se znebila vse nepotrebne navlake od posode. Dobra posoda za indukcijo tudi ni tako draga (res pa da en dobiš kompletov posode za 99,99€...), za začetek si kupiš najnujnejše, potem pa dokupuješ, ko vidiš, da potrebuješ.

Opažam, da se večini ljudi z leti nabere kup posode za kuhanje, ki pa jo le redko uporabljajo - podoben sindrom kot z malimi gospodinjskimi aparati.

 

To da posoda, ki je bila uproabljana na plini ne prime na indukciji vsekakor ni res. Je pa problem, če je posoda slabša in se je dno na plinu z leti zvilo. Tega niti ne opaziš, dokler ne daš posode na indukcijo kjer pa se maje. Posode z zvitim dnom pa raje ne uporabljaj na indukciji (slabši izkoristek).

bibica82  

član od: 21.12.2008

sporočila: 7

13. sep 2012 8:53

Posodo sem večinoma kupila tako, ki je primerna za oboje (plin, indukcijo). Imam pa od Tefala set (ki je bil v Mercatorju), kozice, ponve...ki ne bodo prijele na indukcijo :/ pa so mi všeč.

ana9  

član od: 11.9.2012

sporočila: 49

13. sep 2012 9:03

vsekakor vse 4 indukcija, jaz ne menjam vež za drugo, in ekspresno do vretje :)

ana9

krka  

član od: 6.5.2007

sporočila: 24

13. sep 2012 9:35

Jaz imam pa novo ploščo 2x plin in 2x indukcija. Plin imam po maminem nasvetu, za primer ko dalj časa ne bo elektrike, ona je ziheraš:)

Sicer pa plin sameva, mojstri so mi najprej montirali napačne šobe, za mestni plin namesto za malo bombo in sem imela turbo plamen, zdaj sem pa to zamenjala in je ok. Na indukciji pa neprimerno hitreje zavre, ko se na to navadiš, ti je vse drugo počasno.

krka

bibica82  

član od: 21.12.2008

sporočila: 7

13. sep 2012 10:18

Mi bomo dali plinskega v klet za izredne primere, če ne bo elektrike, in poleti da pečica ne segreva kuhinje. Ja nič, v nabavo nove posode ni druge...

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. sep 2012 10:41

če ni elektrike, je pa lahko solata s tuno :D samo da je voda, da se da solato oprat :D

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. sep 2012 13:07

bannanna je napisal/a:

če ni elektrike, je pa lahko solata s tuno :D samo da je voda, da se da solato oprat :D

2 ali 3 dni pozimi? Hvala, ne bi. Nismo vsi doma tam, kjer ni težav z dobavo električne energije.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti