Katera posoda

neznan uporabnik

22. nov 2011 14:39

Ej Vanči, kako si mi?

Naj ti bo indukcija, jaz se bom pa s plinom zezal.

 

 

Uff, kaj to butne.

Jaz danes in jutri ne bom nič kupoval, veš

zlatiribonmb

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

22. nov 2011 14:43

Pri nas smo imeli 2x plin + 2x elektriko, star štedilnik od Gorenja. Redno smo uporabljali samo plin, ker je bila tista elektrika takoooo počasna. Temu primerno smo imeli vse kuhinjske elemente v bližini štedilnika zapacane s plinom, tudi če smo jih redno čistili. Zdaj imamo steklokeramiko, samo elektriko in moram reči, da je odzivnost neprimerljiva s tistimi starimi platami. Lahko bi rekla, da skoraj tako kot pri plinu. S tem, da ni umazanije.

Glede zažganosti je pa po mojem bolj odvisno od hrane (nekatera se pač rada hitreje prijema) in od kuharice. Sicer imamo tudi pri nas eno ponev, v kateri se čisto vse prime in zažge, ampak menim, da so take posode bolj redkost. Imamo vse vrste posod, od najcenejših pa do AMC, pa ni nobena tako zelo slaba.

 

JJ

neznan uporabnik

22. nov 2011 14:54

Đeniska, ne vem kako pri tebi. Meni se zdijo one posode kjer se obvezno vse zasmodi super. Čisto resno. Jaz mam tud vse od a do ž.  Samo osebno si jaz ne predstavljam restanega al kalampajsanega krompira v neki neoprijemajoči rajngli. Sem tudi to že poskusil. Jaz prisegam na EMO in Solingen ter Maestro Azur. 

Tole zadnje nima nobene veze z Azurno obalo.

zlatiribonmb

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. nov 2011 14:58

Lisa, kakšno posodo za kuhanje na pari imaš v mislih, da ne gre na indukcijo? Sama imam namreč v kompletu loncev, ki je tudi za indukcijo primerni, dodatno posodo, ki paše v eno od običajnih, z luknjičstim dnom in se lahko marsikaj skuha na pari. Pa še drago ni bilo vse skupaj.

 

 

mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. nov 2011 15:23

Ah, tisto je bil pa en slučajen nakup - tanka kozica 28cm, kamor si nalil vodo, gor enako velika luknjičasta posoda, čez vse pa steklen pokrov. Zelenjava, štruklji, cmoki - vse se je krasno skuhalo, nobenega pacanja, prijemanja. Karkoli podobnega, primernega za indukcijo, dobim danes - je veliko do max 22cm. Za kakšno zelenjavo za dva do tri je dovolj, če je je pa več, ne moreš dati v eni plasti.

Lisa

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

22. nov 2011 20:23

ko je moja mama imela shujševalno finto (eno od mnogih) si je kupila kovinsko cedilo ki je izgledalo nekak tako kot tisti link v ikei le da je imelo ročaje. Pokrovka od wmf piskrov se je lepo not vsedla in je kuhala. Pa še ceneje je skoz prišla.

Monika7

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

23. nov 2011 9:14

Ja, Bannanna, sedaj uporabljam to zadevo. Saj je, ni pa TISTO.

Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti