Navodila za uporabo aparata za peko kruha - nujno

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

tema odprta - 12. dec 2003 15:13 | ogledi: 2.772 | odgovori: 3

Še enkrat naprošam vse bralce, če ima kdo aparat za peko kruha ALICE, naj mi pomaga s Slovenskim besedilom.

LP Irena

Irena Likar

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. dec 2003 12:05

svetujem ti, da se obrnes na podjetje, ki je zastopnik za ta aparat in ga uvaza, saj so dolzni zagotoviti navodila v slovenscini. kopiram s strani ZPS ( http://www.zps-zveza.si/ZPSstrani/zpsV1.0.ns ) Splošno : Pogosto zastavljena vprašanja : REKLAMACIJE, GARANCIJE : Navodila za uporabo v tujem jeziku Navodila za uporabo v tujem jeziku Za nasvet nas je prosil potrošnik, ki je kupil prenosni računalnik, ki je imel priloženo samo knjižico z nemškimi navodili. Čeprav je podjetje večkrat prosil, naj mu pošljejo vsaj navodila v angleščini, jih še po dveh mesecih od dneva nakupa ni dobil. Vsakič pa so mu zagotovili, da bodo navodila poslali »prihodnji teden«. Našo svetovalno pisarno je prosil za posredovanje. Podjetje smo z dopisom opomnili na 33. člen Zakona o varstvu potrošnikov, ki določa, da mora podjetje blagu, pri katerem je treba za pravilno uporabo opraviti določen postopek oziroma bi lahko potrošnik z njegovo napačno uporabo povzročil nevarnost zase ali za druge ali onesnažil okolje, obvezno priložiti navodilo za uporabo. Navodilo mora biti v celoti v slovenskem jeziku in lahko razumljivo. Če podjetje ne priloži navodila oz. če navodilo ni v celoti v slovenskem jeziku, ga lahko tržna inšpekcija kaznuje z denarno kaznijo najmanj v višini 3,000.000 SIT. Podjetje smo opozorili, da bomo primer predali tržni inšpekciji, če ne bodo potrošniku še isti teden poslali popolnih navodil v slovenščini. Potrošnik nas je čez dva dni obvestil, da je dobil navodila skupaj z opravičilom.

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

13. dec 2003 15:24

Sem bi se lahko obrnila, vendar je bil moj aparat za peko kruha Alice kupljen v Italiji, jaz pa sem ga dobila za Miklavža. Edina varianta je, da ima kdo enak aparat, ki ga je kupil pri nas in mi pošlje navodila. Irena Irena Likar

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

13. dec 2003 16:21

Očitno navodil nima nihče, žal. Najbrž imaš vsaj naslov proizvajalca ali pa njihov e-mail. Piši in vprašaj kdo je uvoznik za Slovenijo, nato pa piši njim in prosi za navodila. To je edino, kar mi zdajle pride na misel. Lp, Asja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti