Sladek krompir

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. okt 2011 20:41

elaphus, zdajle, te dni japonski dresnik in njega sorodstvo intenzivno propada, verjemi. Žal samo nadzemni deli, ker intenzivno spravljajo vsako razpoložljivo molekulo sladkorja v podzemne dele.

Ti pa privoščim dinamitno izstrelitev v orbito, če to pomeni svetovno slavo (se bom senčila v njej, itak).

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. okt 2011 20:47

   

lp

cervus

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

20. okt 2011 10:13

Me nekaj časa ni bilo tukaj. Torej, mi imamo stoprocentno  Helianthemum baalbo. Cvetovi so podobni sončnici. Je lepa za na britof ja, ampak z vrta jo pa tudi z vilami ne spraviš. In vsako leto jo je več. Me pa zdaj zanima, ali to sploh je topinambur. Gomolji so sicer rdeči in podolgovati ampak drobni.

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

20. okt 2011 11:29

Po fito registru je topinambur latinsko Helianthus tuberosus L.. Sončnice so helianthus in ne helianthemum.

Ko po vrtovih sadite razne eksote, bi bilo verjetno dobro upoštevat, da so med njimi tudi 'osmi potniki' in za vsak slučaj okrog njih vkopat plastično zaporo, ki jo dobite po kmetijskih trgovinah. Izgleda kot gibka strešna kritina razlićnih širin. Tako sem se z malinami zmenil kje bo njihov kvartir.

LP

Sergej

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. okt 2011 19:13

Lejla13 je napisal/a:

Me nekaj časa ni bilo tukaj. Torej, mi imamo stoprocentno  Helianthemum baalbo. Cvetovi so podobni sončnici. Je lepa za na britof ja, ampak z vrta jo pa tudi z vilami ne spraviš. In vsako leto jo je več. Me pa zdaj zanima, ali to sploh je topinambur. Gomolji so sicer rdeči in podolgovati ampak drobni.

Hm, kje si pa to ime našla? Prvič slišim zanj, pa stric Gugl tudi. Helianthemum je slkpovensko sončece, si morda mislila Helianthus baalbo? Ampak, tudi ta ne obstaja.

Kaj torej imaš? Se da videti kakšno fotko?

Tale ima rdeče gomolje.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 20.okt 2011 19:17

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

18. mar 2012 10:05

Krompir jem sila sila redko, pa še takrat samo kuhanega in z olupkom.
Kaj menite, ali bi bilo kaj narobe če bi tudi kuhan, ohlajen sladek krompir jedel kar v njegovi najosnovnejši obliki, ali ga rajši olupim? A kaj, ko pol gre še tisto malo mineralov v koš :(.
Za našega domačega slov. vem da ga lahko jem z ovojem, ampak za tega sladkega..

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti