Kje kupiti petelina?

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

27. sep 2011 15:14

Na www.kmetijskioglasnik.si  je kar nekaj oglasov za prodajo petelinov. Morda pa se med njimi najde kdo, ki bi prodal očiščenega petelina.

 

Lep pozdrav

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

27. sep 2011 18:43

Sarabande, jaz ti lahko enega prodam, če češ. Star je pa cirka 20 tednov (je še živ, itak :-D) Samo boš moral nekako ponj pridet. Mi živimo na kmetiji od 2,5 ha in imamo vso aviacijo zunaj prosto spuščeno. Letos je bilo nekaj kokelj pridnih in so izvalile kar nekaj perjadi. Eni sem celo 5 brojlerjev podstavila, da bomo imeli drugo leto domače brojlerje (jajca bom dajala valit). Če bo to koga zanimalo, se da dogovorit. S tem, da je treba razumet, da jih ne hranim s krmili, zato počasneje rastejo in so drugačni od tistih, ki jih je moč v trgovini kupit. Če je kak tako zahteven gurman med vami... evo, tu sem ;-)

lesnik

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

28. sep 2011 9:44

lesnik, sem vam poslal sporočilo na ZS.

Miroslav Vulović

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

28. sep 2011 10:04

Vidim da si že rešil problem, kolega Sarabande, hotel sem ti tudi jaz predlagati Dolac. Ta tržnica mene vedno znova fascinira z vso svojo ponudbo tako da ponavadi vedno nakupim kar ohoho zadev- od mesa, rib do sirov in skut pa sadja in zelenjave. Hudič je to potem vlečt do avtomobila ampak je vredno. Na meji me še nikoli niso odprli , včasih sicer vprašajo, kaj imam , več od tega pa še nisem doživel. Sem pa šel parkrat tudi na prehod Slovenska vas in tam pa je sploh prehod čez povsem ležeren. Itak so pa Hrvati dobesedno pred vrati EU , ki se jim bodo vsak hip na stežaj odprla.

O petelinih pa cenjeni Vendelini Jr samo to: na svetu je mnogo več kur sploh takih res kurastih kur kot pa petelinov. :)

hedonist

neznan uporabnik

28. sep 2011 10:48

Na inšpekciji, katerikoli že, je pa tud fajn

 Je noro zabavno, ker samo afne guncajo. Seveda ne pod blokado/mi. To so prosto leteči in obvezno depilirani. Če hočeš letet, morš met krila. Na kak pogon gre, pa ni tok pomembno.

 

HRM,

 

MULTI_reloaded

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. sep 2011 18:37

MULTI_reloaded je napisal/a:

 To so prosto leteči in obvezno depilirani. Če hočeš letet, morš met krila. Na kak pogon gre, pa ni tok pomembno.

Ne bo držalo, se da leteti še na precej drugačnih načinov.

rimljanka

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

30. sep 2011 15:32

No evo, samo sporočam, da se petelina da naročiti v pokritem delu ljubljanske tržnice v BTCju. Zelo verjetno pa tudi na glavni tržnici.

Miroslav Vulović

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

30. sep 2011 15:46

Če se ti bo izšlo, da ga boš dobil ravno na tretji četrtek v novembru, pa kupi še beaujolais nouveau - eno flašo za petelina, eno ali dve za jedce, pa boš imel coq au vin par exellence. Mimogrede, zadnjič sem prvič poskusila mošt vrste cipro iz vinakoprske kleti, moram reči, da tako dobrega (=sladkega in aromatičnega) svežega mošta še nisem pila, prav nič za njim pa ne zaostaja tudi istoimensko polsladko rdeče desertno vino; čeprav se sama s slajšimi vini v glavnem ne razumem dobro (izjema je bil do sedaj sladki muškat iz iste vinske pokrajine), pa ta nektar prekosi vsak sherry, ki mi je kdaj prišel v kozarec, in ga vsem ljubiteljem vina močno priporočam vsaj v poskušnjo. lp, proxima

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

30. sep 2011 18:59

proxima, mi poveš prosim, kje si kupila sladki mošt?

Hvala za odgovor.

Lp.

rosie

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

30. sep 2011 22:43

V prodajalni Vinakoper (Koper, Šmarska cesta 1) prodajajo mošt raznih sort ves september, začeli so s ciprom, tega je bilo prav malo na začetku in je bil takoj razprodan, prejšnji teden so imeli mošt sorte chardonnay, tole, kar zdajle pijem, je pa po mojem muškat, tudi zelo slasten lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti