Listnato testo za kremne rezine

DEJA  

član od: 5.11.2003

sporočila: 30

tema odprta - 3. dec 2003 9:30 | ogledi: 7.278 | odgovori: 6

Veliko pečem kremne rezine. Najbolj dobre so,ko so sveže.Večkrat katera ostane še za drugi dan.Vendar me moti,ker testo (uporabljam kupljeno zamrznjeno listnato testo) drug dan ni več hrustljavo in postane mehko.Vprašala sem tudi pri nas v slaščičarni,vendar tudi tam nisem dobila odgovora.Poskusila sem že kremne rezine hraniti v hladilniku,pokrite,nepokrite,zunaj na pultu.......

No, saj več kot en dan pa tako ne obstanejo,ker jih prej pohrustamo.Vnaprej hvala za odgovor.lp

ANDREJA

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

3. dec 2003 10:40

Brala sem nasvet ene gospe, ta jih nareže (pečeno li. testo) in jih da šele tik pred serviranjem na kremšnito. Bi pa te nekaj lepo prosila, moj me že dalj časa heca in prosi naj mu jih naredim, pa nimam nobenega pametnega recepta......bi mi ga lahko posredovala....gremo na obisk svakinji in bi jih tam naredila...nas je več jedcev.... Hvala pa LP Barbara

DEJA  

član od: 5.11.2003

sporočila: 30

3. dec 2003 12:36

Ja, najlepša hvala za odgovor, Barbara. To sem že tudi prakticirala.To je edini način, da ostane testo hrustljavo.Seveda sem svoj priljubljeni recept že objavila.Poglej med recepte,rubriko SLADICE, KREMNE REZINE. Ampak pazi, recepta pod tem naslovom sta dva. Moj je z datumom 13.11.2003 in avtor DEJA. Iz te mase jih pride lepo za en pekač, oziroma 15 kosov,če ne razrežeš prevelike. Pri nas so redno na "weekend" redu slaščic,pa še za na kakšen rojstni dan jih spečem,da jih nesemo s sabo,ker moje prijateljice (razen sestre) niso prav ljubiteljice izdelovanja slaščic. Dober tek, če boš imela kakšno vprašanje,ko boš prebrala recept,se kar obrni z vprašanjem na portal.Z veseljem ti bom odgovorila.lp ANDREJA

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

3. dec 2003 13:11

Hvala za odgovor, mislim, da bo šlo.....Lp

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

4. dec 2003 18:11

Pozdravljene punce! Upam, da ne bo zamere, če se vključim v vajin pogovor. Ko sem prebrala Barbarino prošnjo za recept za kremne rezine, sem se odločila, da vam ponudim svojega na preizkus. Deja, poiskusi ga, garantiram, da ti ne bo žal. Sicer pa tudi jaz ne dam listnato testo isti dan na vse rezine, ker se zmehča. Pustim ga na pekaču in ga dam naslednji dan pred serviranjem. Recept: Potrebuješ: 1,5 l mleka, 3 vanili sladkorje, 12 dkg Gustina, 6 dkg moke, 7 jajc, 38 dkg sladkorja,7 dcl rastlinske sladke smetane, sladkorna moka za posip. Listnato testo zelo tanko razvaljaj in speci. V visoko posodo daj 1,25 l mleka in tri vanili sladkorje. to naj zavre. V multipractic daj 2,5 dcl mleka, sedem rumenjakov in polovico sladkorja. To dobro zmešaj. Skupaj razmešaj moko in Gustin ter ju postopno dodajaj (med mešanjem) v multipractic. Beljake posebaj stepaj ter postopno dodajaj drugo polovico sladkorja, dokler ne dobiš trd sneg. Ko je masa v multipracticu dobro razmešana in mleko zavrelo, POČASI, MED NEPRESTANIM MEŠANJEM dodajaj maso v mleko. Ker se hitro gosti, moraš med NEPRESTANIM MEŠANJEM kuhati NAJMANJ 15 minut. Ko je kuhano vmešaj še sneg iz beljakov in maso vlij v visok pekač na listnato testo. Pusti, da se dobro ohladi (jaz čez noč v hladilniku). Nato daj stepeno sladko smetano, prekrij z drugim delom listnatega testa in posuj s sladkorno moko. Jaz uporabljam visok,večji pekač za katerega rabim en kos listnatega testa (iz paketa kjer sta dva zmrznjena), tega prerežem na polovico in razvaljam vsakega posebaj enega za spodaj in drugega za zgoraj. Drugače je testo predebelo. Iz te mase dobim 18 kosov rezin. Poizkusite ne bo vam žal. Lp. Keka Sporočilo je spremenil(a) Keka dne 04. dec 2003 18:13:07

DEJA  

član od: 5.11.2003

sporočila: 30

5. dec 2003 8:50

KEKA Hvala za recept za kremne rezine.Čeprav se jaz kar držim svojega,ni dvakrat za reči,da nekega dne ne bom preizkusila še tvojega. Ne ugotovim pa,(kljub večkratnem prebiranju recepta) ali uporabiš samo en kos testa (iz paketa dveh) in tistega enega razpoloviš in daš pol spodaj,pol zgoraj? Potem je testo res čisto tanko!? ANDREJA

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

5. dec 2003 22:35

Prav si razumela, Deja. Res uporabim samo en kos in tega razpolovim na pol. Prvič sem uporabila oba kosa in je bilo testo daleč predebelo. Na ta način pa je idealno za moj pekač. Lp, Keka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti