Zakisanost telesa

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

9. sep 2011 22:41

Da ti še povem:sem šla z njo tudi na tiste kamne,oz.kroge...Ona da je energijo čutila,jaz pa nič.Tudi kaplice sem že kupila,pa sem videla,da je to en larifari...Drag štoš.

andreja m

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. sep 2011 22:52

Me firbec matra, andreja m, o kakih kamnih pišeš?

 

Vanja

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

9. sep 2011 22:56

Sem se malo poglobila v gornje linke... Ežoj, imaš popolnoma prav, tvoja dieta je več kot ustrezna! Glede na tabelo ob koncu teksta: http://www.vivalis.si/index.php?option=com_content&  ima  rahel presežek baz.  Očitno si vse že zdavnaj dodobra preštudiral in se redno razkisljuješ. Malo pa me vseeno skrbi zate.  imajo namreč precejšen presežek kislin! Očitno pa precej naredimo za svoje zdravje (oz. proti skisanosti), če se dosledno branimo sirov. Jaz trapa sem pa za kosilo naredila njami bučke s SIROM, pa še vina zdaj ne morem zaradi). Že čutim, kako se mi kisa... 

Dobrojedka

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

9. sep 2011 23:10

Vanja_v_ZDA

Kamni,ki ti dajo energijo in ti pozdravijo bolezen.Ma ne mislim zakisanosti.Baje eni kamni so za želodčne težave,drugi za druge...bilo jih je kar nekaj.Jaz kakšnega ščemenja ali kot,da te preplavlajo valovi toplote nisem čutila,kot nekateri-kaj veš,lahko sem drugačna.



andreja m

Ja,ti kamni so na hribu in se usedeš in si na njih pol ureJst m***...

Sporočilo je spremenil(a) andreja m dne 09. 2011 23:44

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. sep 2011 8:43

Itak, za vsako bolezen rož'ca raste, pa zakaj ne bi bil še kje kak kamen bil ...

Tako kot čaj ne škodi, verejtno tudi sedenje na kamnu ne bo, sploh če prej v hrib plezaš ...

 

Ežoj pa dvojno koristno deluje z vinom: nit' se bo skisalo njemu v glavi,, nit' se bo skisalo vino ...

 

Mamamia

 

mamamia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

10. sep 2011 9:48

Ja, kamni so vsestransko uporaben material, še vreme ti napovejo.

lp

mzm

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

10. sep 2011 15:15

Za moje zdr.težave sem poskusila marsikaj,meddrugim tudi kamne,pa naj bodo mokri ali suhi.Sprijaznila sem se z usodo,me pa čudi kako nekateri ozdravijo...

andreja m

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

10. sep 2011 20:22

 

...na tem forumu ni problem neznanje, problem je ignoranca - ampak prosim pustite vsaj tistim, ki imajo težave, da poiščejo tudi drugačne načine pomoči - klasična medicina je že dosegla svoje meje, s farmacijo oz. farmacevtskimi pripravki se v resnici ne ozdravi ničesar (se pa uspešno potlači simptome).

 

Torej je še kako pomembno, da smo v primeru zdravstenih  težav odprti tudi za vse druge načine zdravljenja.

 

Pri vseh kroničnih boleznih je nujno razstrupljanje telesa - to pa pomeni odpravljenje kislih presnovkov, ki so se naložili skozi leta (torej razkisanje telesa). To torej ni znanstvena fantastika (no, mogoče v Sloveniji, v Nemčiji pa so zdravniki še kako informirani o tem in o zakisanosti poučujejo tudi svoje paciente).

 

Samo v razmislek: 

http://www.zazdravje.net/aktualno.asp?novica=892

http://www.zazdravje.net/aktualno.asp?novica=301

http://www.zazdravje.net/razkrivamo.asp?art=465

 

Pri uradni medicini o tem ne boste slišali, torej se morate zanesti nase - drugače pa ste lahko tudi do konca življenja na različnih zdravilih - odločitev je vedno VAŠA, odgovornost za vaše zdravje pa tudi. 

 

Lp, M.

 

 

 

 

 

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. sep 2011 20:36

Mojca2007 je napisal/a:

  klasična medicina je že dosegla svoje meje, s farmacijo oz. farmacevtskimi pripravki se v resnici ne ozdravi ničesar (se pa uspešno potlači simptome).

Tole sta pa dve zelo, zelo pogumni izjavi. (no, jaz bi sicer rekla, da nepremišljeni, nerseni, ne....ampak, bom spet obtožena ignorance). Upam, da ne misliš resno.

In čisto resno, z moje strani resno, seveda: ko boš potrebovala medicinsko pomoč, jo boš sprejela, pa farmacevtske izdelke tudi? Če odgovor ni brezkompromisen NE, se zamisli nad svojim pisanjem.

Še tole: ne dvomim, da so tebi povsem jasni vsi mehanizmi vzdrževanja homeostaze v človeškem telesu, ker meni moja pomankljiva naravoslovna, predvsem biološka izobrazba pač pravi, da leta in leta ne moremo (še nekaj dni ne) živeti z naloženimi čedalje večjimi količinami kislih presnovkov v telesu.

Sama sem o sebi prepričana, da sem odprta za vse novo, a le pod pogojem, da je ustrezno podprto z dokazi in je znanstveno preverljivo.


rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 10. 2011 20:57

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

10. sep 2011 20:53

Andreja m vidim , da si po "razsvestljenju" začela razmišljati kot jaz. Žal, sem pač grozno nejeverni Tomaž in vsakojake čirule-čarule me ne potegnejo. Imel sem dobrega prijateja ,ki je imel raka in se je jasno, potem ko uradna medicina ni bila več kos bolezni zatekel k šamanom in to na Filipine. Rezultat: po prvem obisku se mu je stanje izboljšalo, pa potem spet grozno poslabšalo , po drugem obisku pa ni prišel več živ s Filipinov. Ampak ok, če mu je bilo s tem vsaj nekaj prihranjenega oz. je imel občutek da bo ozdravel pa magari vsaj za en teden ali mesec je to kul. Hočem povedati, da se konca nikakor ne da preprečiti , če je enkrat vse skupaj tako dačeč, da je neizogiben. Vsi ti veseljaki, zdravilci in kaj vem kaj še pa so , za moj okus eni navadni lumpje, ki izkoriščajo človeško stisko. Rezultat je pa itak znan že vnaprej.

Mojca2007,ne ignoranca, ampak določeni pač še imamo zdrav razum in ne verjamemo v take močno prozorne zadeve. Govoriš o raztrupljanju telesa pri kroničnih boleznih. OK, samo to se da tudi na drugačen način- ždenje na enem kamnu ga nikakor ne bo opravilo. Niti neke sumljive kapljice. Res pa je, da lahko pri nekaterih deluje avtosugestija in prinese trenutno olajšanje ampak zgolj trenutno. Če je nekaj načeto je pač načeto in tukaj so potrebne povsem radikalne in konvecionalne metode.

Zato bom mnogo raje sledil Ežoju z njegovo medicino, ko pa bom rabil drugačno pomoč pa se bom obrnil na tiste, ki so zanjo usposobljeni in to znajo.

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti