Pokvarjeni shranki-pomoč

neznan uporabnik

19. avg 2011 21:36

Ja jaz te razumem kaj misliš. Ostali pa naj googlajo. Sicer napihovanje, polnjenje pa zamrzovanje so itak kulinarični pojmi, tako da nebi smel bit nek kunšt obvladat. Vidiš, da se midva tud dalekozorno čist fajn štekama

 

 

Ciao to the USA.

 

Multivitamin

multivitamin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. avg 2011 21:37

Botulin ( botox) prepreči prenos in informacije (ukaza) za skrčenje mišice z živca nanjo. Mišica je ohlapna, zato se guba zgladi.

rimljanka

neznan uporabnik

19. avg 2011 21:39

Joj, kje je smeško za valanje od smeha???

 

 

Multivitamin

multivitamin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. avg 2011 21:43

Kaj je pa tu smešnega, multi, kar sem napisala, je čista resnica.

rimljanka

neznan uporabnik

19. avg 2011 21:47

Eh nič draga rimljanka. Malo v glavi povezujem par postov, pa se mam fajn. Zabavam se. Saj to je dovoljeno včasih, ne?

Nisi ti nič tako smešnega napisala, da bi se tebi osebno smejal.

 

Multivitamin

multivitamin

Aljo  

član od: 19.10.2005

sporočila: 90

21. avg 2011 20:40

Zanima me, v čem je napaka mojega vlaganja rdeče pese, da vem za naprej.

Skuhala, olupila, narezala, zalila s kisom, kumino, soljo in cukrom.

Naložila v kozarce, možakar tesno zaprl. Dala v pečico v pekaču polnem vode, dala na 180 in pustila približno pol ure do uro.

Nekaj kozarcev je veselo sikalo, ko sem jemala ven in zavijala v deko. Po nekaj dneh sem probala,večina se je veselo odprla, da ne omenjamo rjavih robov.

 

Aljo

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. avg 2011 21:03

Rjavih robov? Kje?

Kaj pomeni, da so kozarci sikali? Najbrž to, da pokrovčki niso tesnili. Si uporabila stare? Vem, da smo enkrat lani debatirali nekje o tem, da so tudi novi pokrovčki, klasične velikosti "za kozarce od kumaric" nekega proizvajalca bili neustrezni.

rimljanka

neznan uporabnik

21. avg 2011 21:33

Dobro, eno vprašanje izven konzerv. Ponavad kupim okol 300 do 400g navadne pariške al posebne narezane na tanke rezine. Včasih to gre takoj na solato (klobasa na rezine,paprika,čebula), drugič spet ostane pol in se pol valja po hladilniku. Zaj jaz to itak redno gledam in prevohavam. In, če smrdi takoj gre v smeti. Se mi je pa že večkrat zgodilo, da vonja ni bilo in je samo ob robovih na mičkenih delih ratalo malo sivo. Mi smo to vedno pojedli brez obrezovanja in ni bilo še nikol nikomur nič. Jaz osebno nerad mečem hrano vstran. Ker ni bilo vonja,plesni itd. Me zanima kolk so te sive lise od par mm nevarne, če so sploh. Ker včasih tud v razvikanih trgovinah s svežimi mesninami naletim na sivo in že skor črno. Pa to lepo prodajajo.

 

Hvala

 

Multivitamin

multivitamin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. avg 2011 21:44

Po moje gre samo za oksidacijo, ker pač pride tisti del v stik z zrakom (kisikom). Lepotna napaka, bi rekla.

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. avg 2011 21:46

No, še malo o pokvarjenem mesu. Danes se mi ni dalo ne vem kaj ustvarjati, pa sem imela namen kupiti pleskavice in sem tudi jih.Od trgovine na Viču do centra mesta sem porabila 15 minut.Ko sem prinesla nakupljeno domov, je bil zavitek s pleskami napihnjen. Napihnjen! Ko sem pa zadevo odprla, pa je že zaudarjalo, ne sicer grozno, vendar dovolj, da sem se odločila, da to ne bo danes naše kosilo. Zraven sem prinesla še mleko, maslo, kislo smetano, skuto in vse je bilo bp.Datum teh pleskavic pa je do 26.8.2011. Tako sva pojedla blitvo s krompirjem, potem pa sem se spravila peči pehtranko. To je bila naša košta danes. Ta teden ne bo nič od mesa, prenevarno, hehe!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti