Ose, ose, ali bo zima huda

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

17. avg 2011 12:26

Pri nas je letos os za izvoz . Eni je celo uspelo, da me piči. Sem pa imela že tudi tri sršene v stanovanju. Balkona sploh ne morem imet odprtega. K sreči imam na oknih komarnike, da se še v katerem drugem prostoru ne borim s to zalego. Če pa bo zaradi veliko os huda zima, pa pojma nimam. Ko bo prišla bomo videli.

 

Lp!

fakin712

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. avg 2011 12:31

Ose gor ali dol, še prehitro bomo vsi vedeli, kakšna je zima. Raje uživajmo poletje, dokler ga je kaj!

Sonja

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

17. avg 2011 13:24

kroki je napisal/a:

. Zato naj bi bolj se sladkali z čokoladnimi sladicami, kot sadnimi.


http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

 

Ja ja tega se pa z veseljem držim

Roncolino

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. avg 2011 13:27

kroki in Roncolino

tulka

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

17. avg 2011 14:38

[citat=--kroki--]

Navet strokovnajak pa je, da prva osa, ki pride, to je obvezno potrebno pokončati, saj drugače v roku 15 minut z njo prileti vso sorodstvo na malico (imajo prirojen čut, da moraj poskrbeti za podmladek).  
http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte[/citat]

no , sama sem teden nazaj imela spoznati oso in celo njeno sorodstvo, ki pa ni čakalo 15minut na povabilo. Kar dobro so me opikale, še sreča, da sem bila v bližini avtomobila. Me je bilo kar groza gledat cel roj, ki me je napadal. Vrat in glavo, sem imla še nekaj dni trd, a kaj hujšega ni bilo. 

anitram1

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

17. avg 2011 14:57

Pike čebel in os (če le ni alergij) oblažimo tako, da damo takoj nekaj hladnega, najbolj led ali nekaj globoko zmrznenega za ca. 5 minut. Po petih minutah se pravilom sploh ne pozna, da je bilo kaj. A ja pa žrelo odstranimo, če je. 

 

Čebele in co. imajo strup, take sestave, da razpade na hladnem. Npr. morski pajek- njegov strup razpade na vročini in je prvoklasna riba, ker nima koščic. Lov pa je druga zgodba.

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

17. avg 2011 15:53

Kroki žal, ta teorija ne drži. Mnogo boljše od hladnega je nekaj zelo vročega npr. piku čim bližje približaj prižgano cigareto, kolikor lahko človek zdrži. Kjati, strup, ki ga izloči osa ob piku oz. bolj prav ugrizu je izjemno termo labilen in na veliki vročini takoj razpade in s tem posledično tudi njegov učinek ,ki se manifestira z bolečino in oteklino. Tega tudi jaz dolgo nisem vedel, me je pa podučil in morjeplovec, ki se sa ali z ženo podaja v ultra dolge plovbe z eno manjšo barčico. In mi je tudi demostriral, ko me je v enem kafiču na vrtu užgala osa. In glej čudo, res mi je takoj odleglo. Seveda pa ne bom trdil, da je ta teza zveličavna ker pač nisem iz tega foha.

Glede hude zime pa sem tudi sam dobil podatek da bo očitno res: Indijanci na veliko pripravljajo drva, bojda.

lp

hedonist

kilca  

član od: 25.6.2010

sporočila: 34

17. avg 2011 16:11

Pred leti, ko je tudi bilo veliko os, rekla bi, da manj kot letos, je potem res nastopila predvsem dolga zima.

Takrat sem  se malo nasmihala, ko je kolegica, ki bolj posluša starejše ljudi na vasi, to naznanila.

Če to res velja, bomo kmalu preverili in tisti, ki ne maramo zime, bomo še posebej " jamrali".

kilca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. avg 2011 17:01

Ker je strup beljakovinski, res pomaga visoka temepratura, ki zakrkne molekule in s tem spremeni njihov učinek, torej ga izniči.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

17. avg 2011 17:35

Jaz imam pod kuhinjskim oknom polno os, ker imajo sosedje sadna drevesa. Danes me je pičila osa in bi rada vsem podelila izkušnjo, da zelo pomaga 100 % aloe vera gel. Najprej sem prst namočila pod mrzlo vodo, nato namazala z gelom, očitno olajšanje. Imam sicer še vedno otekel prst, vendar me ne boli.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti