Zoo

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

tema odprta - 11. avg 2011 12:57 | ogledi: 9.890 | odgovori: 25

Otroci bi radi šli v živalski vrt.V Ljubljani smo bili lansko leto,pa sem študirala na Zagreb. Zanima me če je kdo bil tam kako je?Slišala sem da je večji in več za videti kot v Ljubljani.Poročajte.

paulina d

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

11. avg 2011 13:07

Bili smo predlani. Živalski vrt je lep, kar precej živali, a na oglednih poteh ni tako prijetne sence kot  v Ljubljani. V Ljubljani pa je letos še novo leseno igrišče, na katerem otroci zelo uživajo. Lep izlet želim!

Dobrojedka

La_Rosa  

član od: 15.2.2011

sporočila: 79

11. avg 2011 17:39

Sama v zagrebškem ZOOja še nisem bila, lahko pa vam predlagam Parco Zoo Punta Verde v Lignanu (Italija), ki je po mojem mnenju tudi vreden ogleda. Res prav lepo urejen park in tudi veliko živali je na ogled.

Je pa res, da je odvisno s katerega konca Slovenije ste in je za nekatere morda predaleč za eno-dnevni izlet. Je pa avtocesta skoraj do živalskega vrta.

La_Rosa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. avg 2011 7:31

Paulina, v tvojem vprašanju manjkata prosim in hvala. Če imaš otroke, je lepo, da jih tega naučiš, še prej pa tole vadi pri sebi, bo šlo precej lažje.

Izlet do Zagreba je nekaj, kar spada v osnovno vzgojo in izobraževanje otrok - ni posebej daleč in Zagreb je čisto lepo mesto. Ni tako veliko, da bi se človek izgubil, je pa vseeno večje od Ljubljane. Pa še zemljevidi Zagreba so čisto dosegljiva stva. Zagrebški Zoo je v parku Maksimir in tja pridete tako, da iščete izhod Zagreb jug in potem vozite prosti severu (ker drugam se ne da, itak se vidi Zagreb), pridete do velikega krožišča. Greste čez Savo, čez Savo glavni prometni tok itak zavije na desno, in tam si na Savski ulici. Se pelješ naprej in potem sta dve veliki križišči. Na desni itak kot orientir vidiš stolpnico Zagrebčanko. Ko se pripeljete do te stolpnice, je križišče, zaviješ na desno, mimo Linskinskega in potem levo, smer Center in potem so pa počasi že smerokazi za Maksimir in Kvaternikov trg in  to so orientirji za smer Zoo. Živali so tudi v zagrebškem zooju....

Vendelina jr.

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

12. avg 2011 8:37

Letos spomladi smo bili v ZOO Lignano. Res je vse zelo lepo urejeno, a bili smo kar malo razočarani, ker je bilo veliko število ograd za živali praznih. Zato kar upoštevaj Vendelinin nasvet in pojdi z družino raje v Maksimir. Tam sem bila pred leti in bilo je enkratno.

daga

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

12. avg 2011 8:48

paulina, če so tvoji otroci stari 10-, potem je verjetno vseeno v kateri zoo jih pelješ, če pa so stari 10+ se je morda vredno potruditi in se odpeljati do Dunaja. http://www.zoovienna.at/

 

 

 

sonci

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

12. avg 2011 9:21

Sem vsako leto tam vsaj 1-2x in imam za njih same pohvale. Res veliiiiiko zelenja, nekaj igral (sem mal izven populacije za na igrala, tako da ne gledam preveč nanje ), veliko živali - mislim, da vseljujejo celo pando? Gostinska ponudba solidna, pa saj je vrt samo lučaj iz strogega centra mesta, kjer se pa res da dobiti kar se hoče in videti še veliko več. Zelo priporočam

Viva Meier

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

12. avg 2011 9:27

sonci je napisal/a:

paulina, če so tvoji otroci stari 10-, potem je verjetno vseeno v kateri zoo jih pelješ, če pa so stari 10+ se je morda vredno potruditi in se odpeljati do Dunaja. http://www.zoovienna.at/

sonci

 

Se strinjam! Bili 4 leta nazaj in je bilo zelo zelo zelo lepo. Bi šli še kdaj!

Pa safari park v Veroni je tudi lep za videti

Roncolino

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

12. avg 2011 17:09

Draga Vandelina jr. HVALA za odgovor in vsem ostalim tudi. Svoje otroke imam lepo naučene in beseda hvala je ena izmed besed, ki so jo znali izgovarjati zelo zgodaj. Tukaj na forumu sprašujem za izkušnje drugih in sem za odgovore hvaležna. Vandelina jr. ne bodi nataknjena saj ne gre za takšno stvar.

paulina d

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. avg 2011 18:20

Veš kaj, paulina, saj sedaj imam tveganje, da bom sesula samo sebe, v smislu, čigava mora biti zadnja. Ampak pravila forumske diskusije so taka, da če nekdo nekaj vpraša, mora sprejeti, da bo morda prebral nekaj, česar ne želi. In se mora pri tem ustaviti. Ne pa na vsako stvar replicirati, da bo ja tvoja ta zadnja. In tule si ti vprašala, jaz pa samo odgovarjam. Če ti ni všeč opomba o uporabi prosim in hvala, potem ju drugič raje uporabljaj v stavku. Brez velikih začetnic, bo čisto zadosti navaden zapis.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti