Organko

Puki Kuki  

član od: 11.12.2008

sporočila: 5

23. nov 2011 9:29

Še jaz imam eno vprašanje glede organka - a kdo ve, če prodajajo kje belega, takega, kot je na reklami za Facebookovo nagradno igro? V Petrolovem katalogu sem zdaj videla božično različico:) Zadeva bo stala sredi kuhinje, zato mi ni vseeno, kako izgleda!

Lep pozdrav vsem!

Puki Kuki

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. nov 2011 11:59

Zakaj pa jih enostavno ne pokličeš in vprašaš?

Loni Makaroni

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

14. apr 2012 9:05

Ha! Perfektno! Sem še malce oklevala, zdaj grem pa v akcijo

eta

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. apr 2012 9:57

Če se prav spomnim, sem belega videla v Intersparu, ampak je že kar dolgo od takrat. Raje res vzemi telefon v roke, kot da si po nepotrebnem obrusiš pete. Jaz sem enkrat v kar v firmi po telefonu nekaj spraševala, pa so bili izredno prijazni. 

Sonja

tinkarica  

član od: 22.12.2006

sporočila: 87

17. apr 2012 7:40

Ojla:)

Ima tudi jaz eno vprašanje. Organkota imam že kar nekaj časa. Ko se eden napolni, ga nekje teri tedne "medim" v garaži in potem vse to izpraznem v kompostnik, ker čez posujem zemljo. In sedaj vprašanje: zanima me, ali je tudi pri vas vsa vsebina, ko ji stresete, še čisto v prvotnem stanju? Torej, olupki so še vedno iste oblike, ribja glava je še zmeraj lepa ?... Ali se vam že v "času mirovanja" kaj predela? Nisem pa še nič pobrskala v kompostnik, kako se je zadeva v pol leta spremenila.

 

lp, Tina

tinkarica

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. apr 2012 11:39

tinkarica, ja oblika vsebine se v Organkotu ne spremeni. Tako, kot se ne spremeni pri kislem zelju.  V zemlji poleti preverjeno razpade najkasneje v 2 mesecih, čez zimo pa traja precej dalj, ker organizmi za svoje delovanje potrebujejo višje temperature. Menda vsaj nad 8 °C, še raje okoli 20 °C.

Cila

tinkarica  

član od: 22.12.2006

sporočila: 87

18. apr 2012 12:32

no super. Torej bom kako leto polnila kompostnik  s temi zadevami in bom potem vse to imela za moje rožice:)

 

 

tinkarica

Nastjaaaaa  

član od: 9.4.2013

sporočila: 1

9. apr 2013 12:46

Zanima me, če pri vsi pri uporabi Organka uporabljate tudi posip Bokashi? Ali gre tudi brez njega?

Ima kdo doma Organka in ga ne uporablja? 

Nastjaaaaa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. apr 2013 13:36

A to zadnje vprašanje pomeni, da bi ga ti sicer imela, ne bi ga pa kupila ? Sem samo firbčna. No, jaz sem ga dobila, uporabljam ga po svoje, enostavno samo kot kanto za bio odpadke.

Jih lahko pa pohvalim, en dva tri so mi po pošti poslali nov pokrov, ko mi je originalni počil. Na njihove stroške .

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti