Hr sim kartica

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

11. jul 2011 19:23

tudi tebi in ostalim želim lep dopust :)

Se pravi, da če kupim sim kartico, da iz nje pošljem v slovenijo sms mi ga obračuna po 0,04 centa, tako kot pri njih ali mi zaračuna poslan sms v tujino?

 

lovebeyba

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

11. jul 2011 21:01

Mi pa smo kupili to Vip broadband kartico, katero sem dala kar v svoj telefon (imam Samsungovega Galaxy-ija S), plačala sem 55 kun za prenos podatkov 1GB, s tem, da imajo še neke fore, da ko polniš račun za 55 kun pošlješ še  SMS na njihovo številko, da ti vklopijo ta paket, torej paket 1GB. Toliko podatkov mi zadostuje za več kot en mesec, pa sem dosti na netu kot tudi na morju. Vprašaj v Vip poslovalnicah, kako je s tem. Boš prihranila 200 kun za tisti modem.

Jelenckova

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

11. jul 2011 21:09

jelenckova kje pa ste kupili to kartico v vip poslovalnici ali v kaki trgovini oz bencinski?

lovebeyba

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

12. jul 2011 0:04

Ja, ampak ta kartica ne gre v vse telefone. Pa tudi ne moreš imeti svoje telefonske številke na dopustu, če sim zamenjaš, zamenjati pa je ne moreš, če ima tvoj telefon mikro sim. Če pa komu odgovarja, pa super. Je res ugodneje.

s0ncek*

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. jul 2011 6:59

Kupili smo to kartico v Vip poslovalnici.

Res je, če hočeš to uporabljati, moraš imeti še posebej telefon za telefonirat. SMS-je pa lahko pošiljam tudi iz svojega Galaxija. No, jaz imam potem pa še en telefon s hrvaško številko s katero kličem domov na stacionarca za 1 kuno/minuta. Definitivno se ti vsa ta "kalvarija" ne splača za 14 dni na morju!

Jelenckova

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

12. jul 2011 8:32

Imam eno vprašanje: zakaj za božjo voljo tako nujno potrebuješ internet,ko si na dopustu ??? Sej na dopust se ja gre za to da se tam ne dela in da vsaj za nekaj dni ali tednov narediš odklop. Zaradi tega ne bo nobena firma propadla , še državo ne bo hudič vzel. Si sploh ne znam predstavljati kakšna služba je to , da na dopustu moraš imeti net. Razen če ne gre za obveščevalno ali vohunsko zadevo, pol ja, potem se moraš sproti javljati in pošiljati top secret podatke.

Kakor koli, lepo se imej na dopustu in čim manj uporabljaj računalnik. 

lp 

hedonist

neznan uporabnik

12. jul 2011 8:43

Evo spodaj na linku še ena globalna-svetovna sim kartica. Polni se poljubno,cene so primerljive ali celo nižje od naših. Prednost je v tem, da napolnjeni znesek ne zapade po 3 mesecih,da bi ga z novim polnjenjem bilo treba ponovno aktivirati ampak velja neomejeno dokler se ne porabi. Drugo pa, da se znesek polni preko kreditne kartice in preko varne internetne strani. Za klice,sms,mms,podatkovne prenose. Ni treba kupovat modemov,usb ključev in velja skor po vsem svetu. Za tiste, ki ne potujemo samo na Hrvaško. Iz moje izkušne se definitivno splača, sedaj razmišlam,da bi si celo telefon nabavil.

 

Ni reklama tole, komu bo všeč naj si nabavi. Pogledat,prebrat pa ni greh. Meni je všeč,da ne rabiš vedno in povsod kupovat lokalnih sim kartic in potem še vedno znova polnit ampak imam vse na eni kartici za cel svet.

 

http://www.gosim.com/

 

 

Multivitamin

multivitamin

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. jul 2011 10:02

hedonist je napisal/a:

Imam eno vprašanje: zakaj za božjo voljo tako nujno potrebuješ internet,ko si na dopustu ??? Sej na dopust se ja gre za to da se tam ne dela in da vsaj za nekaj dni ali tednov narediš odklop. Zaradi tega ne bo nobena firma propadla , še državo ne bo hudič vzel. Si sploh ne znam predstavljati kakšna služba je to , da na dopustu moraš imeti net. Razen če ne gre za obveščevalno ali vohunsko zadevo, pol ja, potem se moraš sproti javljati in pošiljati top secret podatke.

Kakor koli, lepo se imej na dopustu in čim manj uporabljaj računalnik. 

lp 



hedonist

Kolega hedonist,

ne vem če veš, mi sedaj imamo kapitalizem, ja, ja tist lopovski izkoriščevalski sistem, ki ljudem ne da dihat in jih izkorišča do maksimuma. Nekateri še imajo lepe državne službe in lahko hodijo na dopust, tako, kot si napisal, da se odklopijo. Drugi, kao podjetniki, morajo bit nenehno na razpolago, drugače te izrinejo. Kako je s plačevanjem pa tudi ni treba izgubljat besed, kako je s davkarijo pa tudi. Za ilustracijo, za moj prejšnji dopust: letalska karta kupljena dva meseca vnaprej, hostl tudi rezerviran. Nekako je splanirano, da se vse izide. Nekaj dni pred dopustom, dobim naročila in ves denar zapravim za material, plačila, ki bi moglo bit pred dopustom pa še ni ( mene že letalo čaka ), una s davkarije pošilja opomin pred izvršbo, žena (ex), ki mi vodi knjige pi*di ( ti se potepaš, davk si dolžan ), letalski motorji hrumijo..........Odidem na dopust, seveda sem zbral vse E- maile in prvo kaj naredim ko pridem v Buenos Aires, je da pošljem E-mail davkariji, prosim za odlog plačila, se opravičim, ker pošiljam E-mail, ker to ponavadi urejam prek telefona, pošljem E-mail mojemu dolžniku, kaj je s plačilom, naj me obvestijo po E-mailu, seveda en E-mail ni dovolj, jaz pa nimam prav velik denarja, ne vem kako bo s plačilom............nenehno preverjam račun, če je morebit kdo kaj vplačal, .......... čez nekaj dni končno pride plačilo, plačam davek (pošlem E-meil moji bivši ženi, da lahko neha pi*dit, da je davek plačan ), nakažem sebi denar na račun..........

No, približno zaradi tega je treba imet računalnik in internet na dopustu ( pa po poti je treba kakšno sobo rezervirat vnaprej, pa pogledat kakšne informacije za turiste ( nacionalni parki, del.čas, vstopnice...... )

ežoj

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

12. jul 2011 10:07

Zanimivo novičko sem zasledil nekje: Nekateri hoteli v ZDA gostu dajo popust ali brezplačno uporabo nekaterih storitev, če gost na recepciji pusti računalnik in mobitel. Temu rečejo digitalna detoksikacija.

 

Miroslav Vulović

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. jul 2011 10:37

kaj pa usb modem, ki ga pri enem zelenem slovenskem operaterju (simobil ali tuš, saj ne vem) dobiš za 1 evro? gre notri vipova karica?

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti