Kruhomat kupiti ali ne?

ela113  

član od: 26.4.2011

sporočila: 134

5. sep 2011 12:14

Moj je pa ravno v soboto po 7ih letih redne uporabe tragično preminil...  Zdaj iščem drugega (po možnosti enakega, Clatronic BBA 2865). Tu gor vas je toliko napisalo, da vam ti avtomati nabirajo prah... zato bi prosila, da če ga ima kdo, pa ga ne rabi več, ga odkupim.

 

Drugače pa smo z njim delali vse: gnetli, vzhajali, pekli in kuhali marmelado. Nam je bil super! Sem ceno aparata 'noter prinesla' v zelo kratkem času... Ja, malo pa žalujem...

ela113

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 800

8. sep 2011 11:49

Kruhomat imam leto in devet mesecev. Nakup se je pri nas izredno izplačal. Pred kruhomatom sem hodila v trgovino vsaj štirikrat na teden. "Samo po kruh skočim," je bil moj izgovor, zraven sem pa še kupila tudi tisto, kar nisem niti nujno rabila (lačne oči po službi, pa  akcija...  saj veste). Sedaj hodim največ dvakrat   na teden v trgovino (včaasih pa samo ob petkih), nakupim kar potrebujem za cel teden in tudi mnogo manj zapravim, pa še svež kruh imam za zajtrk. 

malaga

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

8. sep 2011 12:42

Kruhomat smo imeli...pekli vse sorte kruhka notri...ampak....meni ta kruh iz kruhomata smrdi, je grde oblike in ima specifičen okus, ki me zelo moti. Raje pečem sama, lepo po starem, na roke - čudovito diši, lepo je za pogledat in okus ni primerljiv....če je pa časovna stiska pa pač kupim kruh...še vseeno mi je bolj všeč kupljen kot iz kruhomata...

Noa

cemkcku4  

član od: 1.9.2011

sporočila: 28

8. sep 2011 17:15

Meni pa je zelo malo kupljenih kruhov še všeč.Vsi izdelujejo po ekspres metodi in je večina kupljenega kruha že zelo slabe kvalitete.

Iz mojega aparata kruh ne smrdi in nima specifičenega okusa.Očitno je problem v vašem pekaču ki je verjetno iz nekvalitetnega materijala in ki oddaja vonj in okus.

Verjetno je tudi škodljiv, zato zelo priporočam, da vašega aparata ne uporabljate več.Raje takšnega z certifikatom.

Zoki

j04  

član od: 19.11.2004

sporočila: 119

8. sep 2011 21:00

Prebiram mnenja za in proti pa še vse ostalo. Jaz sem sigurno za, saj že 7 let nismo kupili kruha. Pečemo ga vsak dan doma. Zvečer ,,naštimam,,zjutraj je pečen, podnevi pa pojeden. Tako iz dneva v dan.

 

Zanima me samo to, katri aparat zdrži 7 let. Meni po dobrem letu najprej ,,zablokirajo ,,osi za metlice,torej kupiti moram novo posodo. V sedmih letih, sedaj pečem na tretjem aparatu. Res pa je, da v njih tudi mesim razna kvašena testa.

j04

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

8. sep 2011 21:23

Upam, da ne bo zvenelo kot reklama.

Kupi aparat v Hoferju, ki daje na tehnične izdelke 3 leta garancije, kar je v SLO redko ali nemogoče.

Ko crkne ga neseš nazaj in zamenjaš za novega.

Je pa res, da je potrebno počakati na akcijo, da je sploh na zalogi.

Še takrat se zgodi, da stvari pol ure po odprtju trgovine ni več na zalogi.

 

archi

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

8. sep 2011 21:31

Cemkcku4, aparata že dolgo ne uporabljamo več, takrat smo kupili najkvalitetnejšega, kar se jih je sploh dobilo..iz katerega koli avtomata sem probala kruh, mi ni bil všeč. In enostavno, ne more dišati tako, kot kruh iz peči, ker so pogoji za peko pač čisto drugačni...stvar osebnega okusa...nimaš kaj...pa kvaliteta strojčka gor ali dol...

Noa

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

8. sep 2011 22:35

Jaz nakup vsekakor priporočam, meni se je obrestoval. Pečem kruh, pripravljam testo, pa potem štručke, žemljice, kifeljčke, tako lepo zadiši zjutraj po hiši, da je dan takoj lepši. Po sedmih letih imam že drugega.

Dolores

javr  

član od: 11.10.2011

sporočila: 95

23. okt 2011 23:03

ima kdo izkušnje z aparatom Gorenje BM900W ? Razen tega, da je izredno šlampasto narejen (popolnoma novega moraš na pultu najprej podložiti, da ne skače sem in tja, ker ima različno dolge noge - stvarna napaka !), se mi nikakor ne posreči peka kruha, tudi če se držim receptov do grama in mililitra natančno. Zmeraj je zgornja polovica kruha nekako sprejemljivo pečena, spodnja polovica pa čigumijasta, lepljiva. Kaj delam narobe ? Razmišljanje gre v smer, da je ta aparat narejen za polovično dozo moke, kot jo predpisujejo recepti, npr.: če v receptu piše 500g moke (ali pripravljene mešanice za kruh), je sprejemljiva doza za ta aparat max. 250g . Ima kdo s tem konkretne izkušnje ? Konkretno, na sliki: Tuševa mešanica za koruzni kruh. Rezultat: škorja svetla, znotraj pa dobesedno surovo. Iz pekača sem ga vzel ob 12-ih in pokril s platnom, ob treh je bil še topel. Škoda, da nisem še tega poslikal, a sem ga v jezi zagnal v bližnji gozd. Upam, da se ne bo kakšna žival zadavila z njim. Me prav zanima, ali kje na svetu obstaja kakšen uporaben recept za ta kruhomat. DSC03843_p.jpg DSC03921_p.jpg DSC03845_p.jpg DSC03925_p.jpg Sporočilo je spremenil(a) javr dne 23.okt 2011 23:08

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. okt 2011 5:00

javr je napisal/a:
Zmeraj je zgornja polovica kruha nekako sprejemljivo pečena, spodnja polovica pa čigumijasta,

Si z aparatom že šel na servis? Po zgoraj napisanem bi sklepala, da je gretje neenakomerno in če je to res, je aparat neuporaben.

Pri dobrem aparatu ne rabiš posebnih receptov. Delaš enako, kot pri klasiki, le suh kvas je treba uporabljati. Pravzaprav lahko tudi svežega, ampak v zmanjšanih količinah ali pa  med vzhajanjem testo večkrat pogledaš in ga po potrebi rahlo potlačš, če prehitro vzhaja.

 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti