Keramična posoda od delimano

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

6. jan 2013 20:36

Da malo osvežim temo, kupila bi električno ponev od Delimano (Festivo), tisto večjo kvadratno, za katero je zdaj reklama tudi na TV, me pa zanima, če ima kdo izkušnje z njo,

do zdaj smo imeli te navadne, pa nobena ne peče čist enakomerno - na sredini vedno malo manj, pa me zanima, kako je s to, ker je še enkrat dražja se ne bi rada prenaglila, hvala.

tabu

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

7. jan 2013 8:01

 

Moje mnenje je, da tega doma, če imaš štedilnik, pečico... ne potrebuješ.

trac

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

7. jan 2013 21:12

Mi uporablajmo to na terasi, da poleti pečemo-kuhamo zunaj, ribe pa tudi pozimi, da noter ni vonja,

sploh pa je nepogrešljiva na dopustu.

tabu

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

9. jan 2013 10:09

Saj sem hotela dodati te 'izjeme' ...

 

Mi imamo na morju konvekcijsko pečico in električno ponev, pa bolj samevata. Smo ju nabavili, da bi 'upokojili' en star pekač (kovinski, grelec v pokrovu), ki ga imamo že več kot 50 let, vendar je še naprej v redni uporabi, ker so z njim veliko boljši rezultati. In upamo, da nam bo še dolgo služil.

trac

tinoca  

član od: 30.5.2007

sporočila: 7

19. mar 2013 11:20

Tudi jaz imam slabo izkušnjo z Delimano. Prvo ponev za palačinke sem kupila preko Moderne. Po nekaj palačinkah je dobila ponev črn krog, ki sem ga spravila dol šele z neko čudežno krpico. Prej niso pomagali ne praški, ne namakanja... Potem pa sem v sosedu kupila veliko kozico. Nekaj časa je bilo kuhanje užitek, zdaj pa ne morem niti speči jajc, brez da bi se prijemalo. Potem pa bolj drgnem, slabše je... Kar se tiče mene, sem z Delimanom opravila. Škoda le, ker so ponve vizualno res lepe.

 

tinoca

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

2. apr 2013 22:50

eno vprašanje.. se mi prav zdi, da sem nekje zasledila, da je treba te posode/ponve s keramično prevleko pred prvo uporabo namastiti? namočiti? v glavnem, da je treba nekaj z njo narediti, da bo potem pošteno služila svojemu namenu.. ker sem si jo končno omislila, me zanima, če slučajno kdo ve kaj je treba narediti?? že vnaprej hvala!!

Sunny09

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

3. apr 2013 20:37

tinoca je napisal/a:

Tudi jaz imam slabo izkušnjo z Delimano. Prvo ponev za palačinke sem kupila preko Moderne. Po nekaj palačinkah je dobila ponev črn krog, ki sem ga spravila dol šele z neko čudežno krpico. Prej niso pomagali ne praški, ne namakanja... Potem pa sem v sosedu kupila veliko kozico. Nekaj časa je bilo kuhanje užitek, zdaj pa ne morem niti speči jajc, brez da bi se prijemalo. Potem pa bolj drgnem, slabše je... Kar se tiče mene, sem z Delimanom opravila. Škoda le, ker so ponve vizualno res lepe.

 



tinoca

 

Popolnoma enake izkušnje. Ponev je ZANIČ.

Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

Pikipokica  

član od: 10.1.2011

sporočila: 5

22. apr 2013 15:41

Da še jaz pristavim moj komentar Delimano posodo.....

sedaj imajo v Mercatorju akcijo posode Delimano (z zbranimi nalepkicami jo dobite ceneje)

http://www.mercator.si/si/akcije/korak-do-popolne-ku

Posodo se preverjeno lahko pere v pomovalnem stroju (piše na listu zraven posode) in je primerna za indukcijo - preverjeno pri nas doma na indukcijski plošči.

Keramične posode so nasploh zelo fajn, kuhanje brez maščobe, hitreje se segrejejo, pa po nekih raziskavah naj bi bile celo najbolj zdrave (teflon pa naj bi bil najmanj zdrav).

No toliko z moje strani, lp

Pikipokica

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

25. apr 2013 15:08

Jaz imam eno keramično žar ponev (ni od Delimano ampak ena poceni zadeva, ki sem jo kupila za probo) in sem z njo zadovoljna. Je pa res, da tem ponvam samo pokažeš vilico in že se naredi ris :) Sedaj sem kupila še eno Delimanovo na točke, ki pa še čaka na krst.

Lopatka

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

25. apr 2013 15:34

Jaz imam eno keramično žar ponev (ni od Delimano ampak ena poceni zadeva, ki sem jo kupila za probo) in sem z njo zadovoljna. Je pa res, da tem ponvam samo pokažeš vilico in že se naredi ris :) Sedaj sem kupila še eno Delimanovo na točke, ki pa še čaka na krst.

Lopatka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti