Keramična posoda od delimano

analuka  

član od: 23.9.2012

sporočila: 49

3. jun 2013 9:48

Jaz imam Delimano za palačinke in jo po pečenju palačink sploh ne perem, samo obrišem s papirnato brisačo in to je to.Ponev je pa super, ni pa bila na točke.

Ko sem kupovala od WMF ponev v Mullerju so me opozorili, da je enaka ponev na točke  delana na kitajskem, s slabšimi materiali, medtem, ko so te v redni prodaji delane drugje in z daržjimi materiali, zato pa tudi taka razlika in v ceni,ter kvaliteti.

Sporočilo je spremenil(a) analuka dne 03. 2013 09:52

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

3. jun 2013 10:32

V Sparomev katalogu je danes ponudba keramičnih ponev, po ugodnih cenah, ni pa naveden proizvajalec. So pa cenejše od Mercatorja.

globoka ponev 24 cm 9.99

za palačinke 26cm 8,99

globoka ponev 28cm 11.99

marjja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

19. jun 2013 8:54

Keramiko uporabljam že kar nekaj let, lahko pa samo povem, da je za malo denarja zelo malo muzike. Sem tudi jaz enkrat v Italiji kupil eno ponev 26 cm za 8 evrov pa je zelo hitro postala vsa zribsana, prijemalo se mi je pa itak od prve peke dalje. Za kvalitetno posodo je pač potrebno seči malo globlje v žep, tam od 25 eurov naprej se že dobi kaj pametnega. Tako da vse te točke pa ne vem kaj še vse je malo privlečeno za lase .

hedonist

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

19. jun 2013 9:48

Se strinjam s Hedonistom. Edino slabo izkušnjo s keramično posodo imam z eno poceni ponvijo iz Tuša (prijemanje hrane).

sonic

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

21. avg 2013 7:48

Še jaz pristavim svoj piskrček. Na pike sem kupila večjo ponev. Nekaj časa (1 mesec) je bila super. Fantastična. Niti pomivati je ni bilo treba. Samo obrisala sem jo s servieto. To je to, sem govorila. Potem pa se je hrana začela prijemat. Pa nisem pekla/pražila brez maščobe. Po treh mesecih je neuporabna za cvrenje jajc, za ostalo pa omejeno uporabna.

Ne vem, ali je to po načelu malo denarja malo muzike, ali je splošen modus operandi. Kot berem, imate nekateri super izkušnje.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. avg 2013 9:36

Od keramicnih bi bilo za sprobat se green pan. Me zanima ce jo kdo ima kako je?

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. avg 2013 20:44

moja ponev ni bila poceni pa so se po nekaj mesecih uporabe umesana jajcka zacela prijemat, vsakic bolj (sumim vpliv pomivanja z grobim delom gobice, ceprav naj bi bila keramika manj obcutljiva kot teflon??) nato so se zacela lepit se tista pecena na oko in sem jo ze nameravala zabrisat stran. Zaradi moje lenobe je ostala se nekaj casa in odkar pecem jajca na ocvirkih se ne lepijo, umesana pa pecem v skoraj hladni ponvi.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

21. avg 2013 20:56

Sem si umislila na pike okrogel pekač..zaenkrat je ok..pečem predvsem pite in lepo padajo ven ,brez rezanja :)

lp goga

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

22. avg 2013 14:29

bannanna je napisal/a:

Od keramicnih bi bilo za sprobat se green pan. Me zanima ce jo kdo ima kako je?


 

Imam. Čisto ob robu se je malo spraskala, ker je oster rob (ni lepo zaokrožen), jaz pa nisem dovolj pazljiva s shranjevanjem (ponve imam zložene kar eno v drugi zaradi pomnjkanja prostora). Ampak me to sploh ne moti, saj tam ni stika s hrano.

Pri tašči vidim, da je njena keramična ponev veliko bolj obrabljena kot moja, pa jo je kupila kasneje. Sploh ne vem katere firme je, zdi se mi, da je bila ena izmed cenejših (je tanka in čisto lahka s plastičnim ročajem). Nisem še kuhala na njej zato jih ne morem primerjati. Če primerjam s teflonsko ponvijo je prijemanje nekako enako, oz. mogoče malce manjše. Če primerjam z navadno kovinsko ponvijo (od WMFa, brez prevleke), se ne prijema prav nič. Npr. če pečem vmešana jajca se med pečenjem malce zagrabijo na dno, vendar jih z dna enostavno postrgam s plastično lopatico (kot na teflonu).

Očisti se jo popolnoma enostavno, dovolj je samo s penasto (mehko) stranjo gobice. Se mi je tudi že kaj malce bolj zapeklo (beri zažgalo ), pa mi ni bilo potrebno nič drgniti. Po pečenju jajci bi ponev lahko očistila samo z vlažno papirnato brisačo, vendar jo raje operem.

Meni ni žal, da sem jo kupila, čeprav je bila malce dražja, kot kakšne druge, ki jih omenjate.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti