Riba na oko

drejkaa  

član od: 18.3.2011

sporočila: 18

16. maj 2011 10:29

Večkrat sem jo poskusila gledat,pa je enostavno ne morem prebavit .Ne zaradi koncepta-ta je kopija oddaje na hrvaški TV-ampak zaradi obnašanja povabljenih ˝zvezdnikov˝.Mogoče sem imela samo smolo pri izbiri dneva,ampak že na vratih se povabljenci spakujejo,dajejo čudne komentarje...Inj kaj pomeni GASTRO FUNK ?? Drugače pa se popolnoma strinjam s prepelico .Takšna oddaja je po mojem tudi daleč od razvedrila,saj nekaj kulture pa še mora biti v ljudeh-tudi če so estradniki.

drejkaa

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

16. maj 2011 10:49

Mi smo jo prejšni teden gledali, ne boste verjeli na željo 5 letnika. Bilo je namreč dovoljeno gledati še malo tv in med iskanjem primernega programa, so prisli na tv3, in tamal na glas '' to, to pusti'' in tako smo nekaj minut kuhali. Potem sem brez 5 letnika ogledala na en uč do konca, pa me je to pecivo potegnilo.

 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

18. maj 2011 19:02

Meni  kar všečna oddaja in jo kar redno spremljam.  Mislim da smo spoznali nekaj prav simpatičnih in normalnih znanih (slavnih) ljudi. Se pa seveda vedno najdejo izjeme. Nekateri prav dobro in domiselno kuhajo. Imam le eno veliko pripombo - občutno preveč je reklam, zato ponavadi gledamo oddajo nekoliko kasneje s časovnim zamikom, da lahko preskočimo reklame. Pogrešam recepte saj bi bilo dobro, da bi bili objavljeni vsaj na internetu, ker so nekatere jedi zanimive.

Pogledam pa seveda rada tudi druge kulinarične oddaje, da vidim kako kaj naredijo.

tedyka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

23. maj 2011 12:24

Zanimata me recepta za sladici, ki sta jih prejšnji teden pripravila Andreja in Goran.

Zanima me predvsem tisto, kar je bilo očem/gledalcu prikrito.

Ali ima kdo kakšno idejo z vsemi podrobnostmi za te dve sladici?

 

rdkapica

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

24. maj 2011 18:37

Vesnuska je napisal/a:

Riba na oko je priložnost za samopromocijo kvazi zvezd, ne pa kuharska oddaja. 



Vesnuska

 

Se popolnoma strinjam! In mi ni všeč, ne zato, ker ni kuharska, ampak zato, ker je kar nekaj. Ne vidim smisla v tej oddaji. Nekdo je omenil, da je fino, da vidimo, da so tudi zvezdniki samo ljudje. Ok, če bi bili to recimo Mick Jagger, Madonna in drugi s tega nivoja, ampak ti, ki jih lahko vidimo v tej oddaji so pa meni daleč od kakršnihkoli zvezdnikov. Očitno je merilo za zvezdništvo to, da si parkrat na tv-ju in v časopisu. V Sloveniji se to zgodi že vsakemu drugemu državljanu, ker nas je tako malo. In ta oddaja meni zgleda kot ena prisiljena na pol privat žurka enih ljudi, ki mislijo, da so slavni. In me tisto njihovo čvekanje prav nič ne zanima. Takrat, ko sem gledala, je bilo pa njihovo kuharsko znanje tako pod nivojem, da nisem vedela, ali naj se smejim, ali jokam

Gordon je car

JJ

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

27. maj 2011 9:52

rdkapica je napisal/a:

Zanimata me recepta za sladici, ki sta jih prejšnji teden pripravila Andreja in Goran.

Zanima me predvsem tisto, kar je bilo očem/gledalcu prikrito.

Ali ima kdo kakšno idejo z vsemi podrobnostmi za te dve sladici?

rdkapica

 

Nobene ideje glede teh dveh sladic?

 

rdkapica

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

27. maj 2011 16:42

Recepti vseh, ki sodelujejo v oddaji, so objavljeni v reviji Lisa. Baje. Upam, da najdeš izvod tistega tedna (ali naslednjega, ne vem točno, kako izdajajo).

 

LP

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

27. maj 2011 17:57

Točno tako. V Lisi so recepti, a ne vsi. Od Andreje je Zeleni kari s piščancem od Gorana pa Čokoladni biskvit:

- 2 jajci

- 5 žlic sladkorja

- 5 žlic mleka

- 2,5 žlice olja

- 5 žlic moke

- 3 žlice čokolade v prahu

- 1 pecilni

- nutela

- malo mleka

Vse sestavine v posodi zmešamo z mešalnikom. Maso vlijemo v z margarino namazan pekač. Biskvit pečemo 20 minut v pečici ogreti na 150 stopinj, nato pa še 10 minut na 200 stopinjah. Zmešamo nutelo in malo mleka, pogrejemo na štedilniku ter prelijemo po biskvitu.

 

Upam, da sem kaj pomagala, pa da še kdo speče ta čokoladni biskvit, ki je navsezadnje zelo dober.

Tudi od "naših slavnih" se da kaj dobrega pripraviti. Slavni pa verjetno zato, ker so pač na naši slovenski sceni bolj poznani. So pa tako kot mi, eni bolj kulturnega obnašanja, nekateri pa pod nivojem. Tako kot vsi ljudje. Ampak v Sloveniji je pač tako, da je vse kar je tuje, boljše. Je pa verjetno pač vsem logično, da noben od njih ni po poklicu vrhunski kuhar ... zato pač kuha vsak kot najbolje zna, kajne?



Mayisa

Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 27. 2011 18:02

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

7. jun 2011 8:47

Eno ne-kulinarično vprašanje:

ali ima kdo kakšno idejo, kje bi dobila kolo/valj za čevlje, kot je bil viden v zadnji oddaji, ko je kuhal Sašo. Zdi se mi zelo posrečena in zračna rešitev za čevlje.

Vsaka ideja, kje se to dobi/kupi, bo dobrodošla.

rdkapica

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

8. jun 2011 8:51

Če se ne motim, sem videla takšen ali podoben valj v Merkurju v Mariboru. Takoj mi je padel v oči, ko si je Sašo izbiral čevlje.

 

lp

baška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti