Kaj se v tem času nabira v naravi ?

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

1. jun 2011 8:39

gozdne so najbolše jagode,takega ukusa druge nimajo,nažalost pa ko jih nabiraš se klopi kar lepijo nate.Zato pozor doma se potem natančno preglejte.Ta majhna žverca vas naj ne odvrne od nabiranja goznih jagod in borovnic,pa tudi za rman je sedaj čas.Hitro po košaro in v naravo.Sovic oka prekrasna slika.

antonija7

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

1. jun 2011 8:39

Pognale so prve gobe- baje so hoste polne lisičk, najdejo pa se že tudi prvi jurčki. Vsaj tukaj okrog mene, kjer živim.

hedonist

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

1. jun 2011 10:23

SUZANAZ je napisal/a:

Borovnice so že sladke , dobre in polne.



Suzi

 

In kje je to? V katerem koncu Slovenije? Meni se zdi malo zgodaj...

JJ

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

1. jun 2011 19:01

V okolici ljubljane sladke ko bombonček

 

Suzi

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

1. jun 2011 19:07

Zanimivobom šla pogledat...

JJ

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

2. jun 2011 17:38

Malo sem zabušavala, pa najdem polno novic. Za gobe grem pogledat, kako in kaj. Bila sem na Krasu, je nebeško. Ruj cveti, pa žajbelj. Sem ga nabrala, pa ranjek tudi.Kdaj se nabira ruj?

Pa kamilice, meto, meliso sem posušila. Za dobro jutro vsak dan naredim krog in naberem koprive, meto, meliso, timijan.... in naredim svež poparek. Super popotnica za uspešen dan. Priporočam.

 

jovita

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

3. jun 2011 8:11

Jovita,kaj je ruj zdravilen in zakaj se uporablja.Imam štiri grmičke,ki mi jih je poslala prijateljica z Krasa in super,če so poleg tega ,da so lepi tudi zdravilni.prosim napiši.

antonija7

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

3. jun 2011 14:44

Antonija7 na primorskem so uporabljali ruj v zdravilstvu, kot mnoge zdravilne rastline je tudi ruj strupen. Kako in kdaj pa žal tudi jaz ne vem. Sporočim, ko izvem.

Hedonist, zavidam ti!!!! Pri nas na južnih obronkih Pohorja še ni nič. Nabrala sem samo polna pljuča čistega zraka, kar tudi ni za odmet, ane.

jovita

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

5. jun 2011 17:54

Hvala jovita,jaz pa grem v teh dneh ko bo malo več sonca ,vsaj kakšna dva dni mora sijati sonce,nabirati rman,zdravilni čistljak(čislak),morda še naberem kakšno rumeno lakoto in dan bo prav lep.Jovita ti pa res zdravo živiš,saj uživaš sveže čaje.Tudi jaz bom sledila tvojemu zgledu in ko bom nehala piti sedanji čaj,bom tri tedne pila čaj iz kopriv potem pa presledek.V vsem mora biti neka zmernost.

antonija7

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

5. jun 2011 18:04

Danes sem dobil prve gabrove dede. Za eno juhco jih bo. Drugih gob pa letos še nisem dobil. Marčne polževke pri nas ne rastejo, tudi ni lepoglavk, včasih kakšen smrček, če je ravno letina. Drugače pa se najdejo prve borovnice, gozdne jagode, pravzaprav travniške, mmmmm, zelo dobre, tudi ameriške borovnice bodo prve v enem tednu, in maline. Zgodnje češnje so mimo, sedaj so se začele tiste malo kasnejše. Kot sedaj zaenkrat kaže, kar dobra letina za vse. Do sedaj, bomo videli. LP Janko.

janko1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti