Kovanci in bankovci

darč  

član od: 30.3.2011

sporočila: 39

tema odprta - 3. apr 2011 12:54 | ogledi: 13.638 | odgovori: 58

Pozdravljeni.

Najbrž se tudi pri vas po raznih predalih nahajajo kovanci in bankovci,

ki so vam ostali od raznih potovanj ali pa so bili nekdaj plačilno sredstvo na našem ozemlju.

Če ne veste kam z njimi bi jih z veseljem dodal v mojo zaenkrat še kar skromno zbirko.

Vesel bi bil vsakega kovanca ali bankovca.

Lep pozdrav.

darč

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. apr 2011 13:27

Kupuješ ali fehtaš?

nola

darč  

član od: 30.3.2011

sporočila: 39

3. apr 2011 13:48

Za kakšen meni zelo zanimiv primerek bi bil najbrž pripravljen tudi plačati. Seveda v razumnih cenah in mojih zmožnostih. Je pa vsaka stvar toliko vredna kolikor je kupec pripravljen plačati zanjo. Drugače pa je bil oglas mišljen,da se izrazim po vaše " fehtaško". darč

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. apr 2011 14:19

 Darč,
nimam jih kaj prida in mogoče jih že imaš, meni se pač nabirajo po predalih. Kovancev ni kaj prida, ker sem jih ravno pred kratkim oddala nadobudnemu zbiralcu, in mi je prav vseeno, če jih kupiješ ali fehtaš, jaz ti jih dam. Pošlji mi naslov na ZS, pa jh dobiš po pošti.

Lep pozdrav!

 

Sonja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. apr 2011 8:36

Zanimivo, tudi jaz sem začel zbirati bankovce po 500 evrov. Tko da, če mi lahko kdo katerega odstopi se priporočam. lp hedonist

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

4. apr 2011 8:56

 Ni treba biti takoj žleht.Kar zbiraj jih še naprej! Sam.

 

naor

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. apr 2011 12:57

hedonist je napisal/a:
Zanimivo, tudi jaz sem začel zbirati bankovce po 500 evrov. Tko da, če mi lahko kdo katerega odstopi se priporočam.
lp


hedonist

Hedonist, ni problema, jaz ti jih prodam po 600 €

Atina

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. apr 2011 13:13

Zaradi takih fehtarjev ne podarjujem več rad na raznih portalih, dejansko me vedno zasuje nekdo z nekimi znamkami, razgledanicami, kovanci...seveda se na veliko opravičuje in joka zraven.

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. apr 2011 13:33

Pa saj nihče ne joka in ne vem kaj. Lepo je vprašal, morda pač ni jasno povedal, ali bi tudi kupil ali računa zgolj na podarjene.

Meni to ni pomembno in mu bom nekaj kovancev  tudi poslala, meni se itak samo valjajo po eni denarnici za drobiž.

Mamamia

mamamia

darč  

član od: 30.3.2011

sporočila: 39

4. apr 2011 20:06

Pozdravljeni forumaši. Kot avtor teme vam sporočam,da je bila tema odprta v smislu,da sporočim članom da se ukvarjam z zbirateljstvom.Velikokrat sem že slišal in tudi videl,da ljudje pri raznih pospravilih in prenovah stanovanj in hiš mečejo v smeti oblačila,čevlje,knjige,igrače,tudi star denar pa še druge stvari,ki so še v dobrem ali celo odličnem stanju,namesto da jih ponudijo nekomu,ki bi jih z veseljem sprejel.Kakor vemo se oblačila in čevlje lahko ponudjo Rdečemu križu, Karitasu, Humani itd... Knjige lahko ponudimo starinarnicam, domovom starejših občanov, bolnišnican itd... Igrače Unicefu itd..Star denar pa zbiralcem,lahko pa tudi Dinosu, če ga imate toliko.Na Dinosu boste dobili še plačilo vendar boste morali imeti veliko kovancev, da boste dobili za plačilo 500€ in boste zbiralec tudi vi (hedonist) ta prodaja bo pa šla seveda še v dohodnino.Kar se pa joka tiče pa joka samo (zzak1977),ker ni dobro prebral mojega sporočila.Napisal sem,da bi z veseljem sprejel kaj za v mojo skromno zbirko in ne da mi morate sedaj vsi člani foruma poslati kovance - saj nisem državni organ,sem samo državljan in zbiratelj. Pa lep pozdrav. darč

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

5. apr 2011 0:24

Pozdravljen Darč , tole si pa zelo dobro napisal Tudi sama sem lani pospravila nekam na podstrešje eno škatlo z razno kramo in se spomnim , da je bilo vmes kar nekaj papirnatih in kovancev - dinarjev in tolarjev. Ko bom utegnila , jo bom poiskala in ti podarila , kar bo zate uporabnega . L P manca51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti