Vrtec roj.dan

kalika  

član od: 3.2.2010

sporočila: 51

tema odprta - 31. mar 2011 12:08 | ogledi: 10.185 | odgovori: 28

Pozdarvljeni,

sin praznuje 4. roj. dan in sicer imamo navado, da v vrtec ta dan nekaj prinese. Seveda hrana in pijača odpade, tudi bonboni...Lani sem kupila milne mehurčke. Kaj predlagate? Rada bi nekaj izvirnega, kajti skoraj vsi prinesejo balone, papirnate klobučke, serviete. Že v narej hvala.

LP

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

31. mar 2011 12:11

Meni je grozno da se ne sme prinesti torte, tako da je cela stvar bolj kot ne nesmiselna. Če ne drugega so milni mehurčki najcenejša opcija, cene so poceni :)

Commis débarrasseur

neznan uporabnik

31. mar 2011 12:16

Jaz ne vem kaka je trenutno moda. Ko sem jaz hodil v vrtec, je mama al pa oče nesla torto,ki sta ju kupila za skupino v kateri sem bil. Vrtec pa je dal malinovec, svečke, serviete in pribor - krožnike pa vilice. Saj se niti ne spomnim prav. Normalno smo meli pa kosilo. Pol smo morali vedno po kosilu spat. Edino, ko je mel kdo rojstni dan, se ni šlo spat ampak smo jedli torto po kosilu. Kaka tršica pa je kaj zaigrala in smo mi poleg peli.

 

Vse najbolje tvojemu sineku in seveda tudi tebi.

 

Lepo praznujte.

 

Multivitamin

multivitamin

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

31. mar 2011 12:17

Zzak, tvoje cene so simpatične!

 

naor

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

31. mar 2011 12:54

Imate tako določeno, da se hrane in pijače ne nosi? Vem, da se v vrtce ne sme nosit tort in doma narejenih stvari. V hčerinem vrtcu so se drugače znašli.

Pri nas je vzgojiteljica zelo eko in bio usmerjena. Že pred leti (hči ima zdaj 6 let) so naredili eko torto-izgleda prav fajn, pa čeprav je iz pobarvanih wc rolic . No, in ker so eko vrtec, se skrbi za zdravje. To pomeni, da se ne nosi sladkarij, prinese pa se suho sadje, sveže sadnje in sokove (drugače imajo na voljo čaj in vodo).

Lp, Asja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

31. mar 2011 13:00

In kakšna je korist od torte če fino izgleda in je iz wc rolic?

Ta ekobio norija nas bo vse ugonobila.

Če naj bi se otrok posladkal, naj je sladkarije. Kot tista tema o zdravi orehovi potici brez sladkorja...

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. mar 2011 13:03

zzak1977 je napisal/a:

In kakšna je korist od torte če fino izgleda in je iz wc rolic?

Ta ekobio norija nas bo vse ugonobila.

Če naj bi se otrok posladkal, naj je sladkarije. Kot tista tema o zdravi orehovi potici brez sladkorja...



Commis débarrasseur

 

V nobenis meri ni pametno pretiravat.

Mamamia

mamamia

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

31. mar 2011 13:06

zzak1977 je napisal/a:

Ta ekobio norija nas bo vse ugonobila.

Commis débarrasseur

 

Se stirnjam. Jaz sicer nisem hodila v vrtec, ampak v osnovni šoli je vsak (no, tisti ki je hotel) za rojstni dan v šolo prinesel lizike, majhne čokoladke ali kaj podobnega, za sošolce. Mislim, koga bo pa pobralo od ene lizike?

JJ

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

31. mar 2011 13:16

zzak1977 je napisal/a:

In kakšna je korist od torte če fino izgleda in je iz wc rolic?

Ta ekobio norija nas bo vse ugonobila.

Če naj bi se otrok posladkal, naj je sladkarije. Kot tista tema o zdravi orehovi potici brez sladkorja...



Commis débarrasseur

 

Eko torta je zato, ker pač prave torte ne smejo imeti (vrtčevska pravila, ne vzgojiteljičina) in zato, da izgleda praznovanje bolj slavnostno.

Ko sem jaz hodila v vrtec in šolo smo tudi nosili sladkarije. Pred leti pa so prepovedali nosit jedi, ki vsebujejo kreme, ker je vedno več otrok alergičnih in kateri tri ali štiriletnik ti bo povedal, da je alergičen na arašide potem, ko bo zagledal čokoladno torto (sledi arašidov...)?

Lp, Asja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

31. mar 2011 13:28

Saj zato pa imajo otroci starše, da ob njihovem vpisu v vrtec povedo, na kaj je njihov otrok alergičen. Pa še kako zdravniško potrdilo se da zraven. Pri "našemu" je bilo na roditeljskem sestanku lepo povedano, kdo je alergičen na kaj in dogovorjeno, kaj se sme in česa se ne sme nositi na rojstne dneve v vrtcu. Falot ni še z nobenega rojstnega dneva prišel lačen domov, čeprav večine jedi sploh ne sme jesti. 

Loni Makaroni

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

31. mar 2011 13:49

Mislim, da dandanes zaradi varnosti oz. potencialne nevarnosti ni dovoljeno prinašati "doma" pripravljene hrane v noben vrtec več. Celo hrana, ki se postreže v vrtcu, mora biti shranjena (arhivirana ) še 3 dni po serviranju. Ne me držat za besedo , ampak zadeve so kar stroge... V vrtcu, kjer je kot vzgojiteljica delala moja tašča, so za rojstne dneve dovolili kakšen "zdrav" in predpakiran živilski izdelek. Otroci so najpogosteje prinašali sladko smetano v dozi + sadje, ki se olupi ali kaj iz pločevinke. Potem so skupaj naredili "tortico", malo večji otroci nabodalca... No, meni se zdi to kr' fino kafetarca foto blogec:Sovica Oka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti