Težaven recept :(

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. mar 2011 15:45

mamamia je napisal/a:

 hren lahko uporabiš svež, lahko  tudi tistega iz kozarčka.

 mamamia

V trgovini videvam nariban hren, samo hren, v kozarčku. Kozarček je 212ml, trebušast.

rimljanka

neznan uporabnik

30. mar 2011 15:46

Vendelina, kaj misliš ono veliko metlico plastično za rahlo vmešavanje? Saj veš kaj mislim, ono ko se v vmes nega vmešava s tak počasnimi gibi, ko v kakem počasnem posnetku? Je to to?

Hvala

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

30. mar 2011 16:05

Rimljanka,daj malo reklame pa ti lahko delaš. Kje, v keri štacuni se to konkretno dobi.? A to čist samo naribano sveže, brez solnice vsaj al česa drugega? Tega pa res še nisem zasledil.

Saj ne bo neke škode,če napišeš v keri štacuni majo to. Hvala

 

 

Multivitamin

multivitamin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. mar 2011 16:18

Bi rekla da v skoraj vsaki trgovini od kategorije supermarketa naprej, ne glede na trgovsko znamko.

Tudi sama kupujem različne hrene - samega, z jabolki, s smetano ... pa doma potem dopolnim po trenutnem navdihu.

Mamamia

mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. mar 2011 16:19

multivitamin je napisal/a:

Vendelina, kaj misliš ono veliko metlico plastično za rahlo vmešavanje? Saj veš kaj mislim, ono ko se v vmes nega vmešava s tak počasnimi gibi, ko v kakem počasnem posnetku? Je to to?

Hvala

 

Multivitamin



multivitamin

Ko boš stepel smetano, je odvzemi kakšni dve, tri jušne žlice in  tem trem žlicam primešaj hren. Potem pa to mešanico narahlo vmešaj v preostalo smetano z lopatko, prav tako, kakor če pripravljaš  kakšno slatko peno ali sufle.

nola

neznan uporabnik

30. mar 2011 16:25

Superca Nola, hvala. Saj nekak tak sem predvideval vsaj,da bi naj šlo. Ker tega res še nisem sam delal, sem najprej mislo,da to mora bit tako vmešavanje z ono metlico, ko za sufle.

Kar se pa hrena tiče, res ne vem. Jaz videvam samo v kozarcih z jabolki,smetano in še marsičem. Nisem pa še zasledil,da bi samo riban hren meli v kozarcu, brez kakršnihkoli dodatkov. Bom res moral it oči past v trgovino.

 

Hvala vam za nasvete.

 

Multivitamin

multivitamin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. mar 2011 16:55

MV, pa na koga se lahko bolj zaneseš kot na nas kulinaričarke na tem portalu?

Mamamia

mamamia

neznan uporabnik

30. mar 2011 17:07

Saj vem. Zarad tega sprašujem. Sicer redko. Ampak, ko kaj res nimam pojma pa vprašam. Tenks.

 

Multivitamin

multivitamin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. mar 2011 17:47

multivitamin je napisal/a:

Kar se pa hrena tiče, res ne vem. Jaz videvam samo v kozarcih z jabolki,smetano in še marsičem. Nisem pa še zasledil,da bi samo riban hren meli v kozarcu, brez kakršnihkoli dodatkov. Bom res moral it oči past v trgovino.

 multivitamin

Saj lahko povem, v Spar trgovini, najbrž v marsikateri. Nisem nikoli pogledala od blizu, ker mi pač ni težko naribati korenine hrena,če ga potrebujem takega; samo videvam ga, naribanega, v kozarcu. Bi rekla, da je sam. Malo poglej naokoli po hladilnih vitrinah.

rimljanka

neznan uporabnik

30. mar 2011 18:01

Hvala Rimljanka. Redno v Špar hodim, sem vse vrste že videl. Tega pa priznam, res nikoli.

 

Multivitamin

multivitamin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti