Potica brez sladkorja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. mar 2011 8:25

Kakorkoli obračam, meni ideja potice in ideja diete ne gresta skupaj. Potica, to je tista kalorična stvar iz kvašenega testa in orehove file z rozinami. ki je noben ne zna narediti tako carsko, kot to uspe moji mami. Okej, to je moja definicija potice.  Ampak potico  povezujemo s presežki kalorij in z nečim, kar se dela za večje praznične zadeve in pri kateri se varčuje. In v trenutku, ko se človek odloči, da bo pojedel kos potice, je v bistvu že v področju prehranjevalnih prekrškov. Je potem samo odvisno od tega, koliko kosov je pojedel in kaj še je poleg pojedel. Skratka, vprašanje je samo to, koliko korakov vstran  od načrtovanega prehranjevanja je človek stopil, dietne verzije pa ni.

In zdaj, če se nekdo odloči za bazično dieto, točkovno, whatever...se pač za to odloči. Če misli, da mu to dela dobro, pa čeprav tega ne  zna razložiti, naj kar. Samo diete s potico ni.

Oziroma,  naj me vesolje obvaruje pred polnozrnatimi poticami....

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. mar 2011 9:01

Meni tudi ne sede potica iz polnozrnate moke in brez sladkorja, ker to ni več potica. "Tko voli,  nek'  izvoli", ampak mene v tem avtobusu ne bo. "Ak' je bal, nek je bal", ali, malo bolj grobo rečeno, ne moreš bit "i  nevin i jeb.."

Mamamia

mamamia

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

21. mar 2011 9:49

mamamia je napisal/a:

Meni tudi ne sede potica iz polnozrnate moke in brez sladkorja, ker to ni več potica. "Tko voli,  nek'  izvoli", ampak mene v tem avtobusu ne bo. "Ak' je bal, nek je bal", ali, malo bolj grobo rečeno, ne moreš bit "i  nevin i jeb.."

Mamamia



mamamia

 

  

gerna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti