Japonska-potres

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

15. mar 2011 12:49

Ne glede na to, da imajo drugačno mentaliteto kot mi in ne zganjajo panike, jim prav gotovo v teh trenutkih ni lahko, zato jim želim, da bi se vse čimprej uredilo in da bi dobili čimveč pomoči.

Vedno bolj čudne stvari se dogajajo po svetu...

JanisJoplin

Irena54  

član od: 16.4.2007

sporočila: 97

15. mar 2011 13:37

Stavek, ki ga je izrekla preživela: "V trenutku smo izgubili vse. Preživeli smo, a nisem prepričana ali je to dobro ali slabo". Premišljujem....... Lep dan Irena54

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. mar 2011 14:01

Spoštovana publika....

V tem trenutku je v resnici čisto vseeno kaj si kdorkoli od nas misli o tem, kako nekdo iz neke daljne dežele, ki je v resnici ne poznamo in ljudi, ki so doživeli nesreče, tudi v resnici ne podoživljamo ves čas....skratka ni blazno pomemno, kaj si mi mislimo o ljudeh, ki "dostojanstveno" ali "manj dostojanstveno " prenašajo izgube.

Še vedno obstajajo računi, kamor se lahko nakaže denar za pomoč žrtvam potresa na Haitiju, pa tudi vedno se lahko s prostovoljnimi prispevki financira delo reševalcev, ki rešuejo izpod ruševi in grejo potem iskat žrtve, kjerkoli pač so (če jih pokličejo ali ne, v vsakem primeru ti humani ljudje potrebujejo sredstva in izvolite lepo do svojega Klika in malo nakažite, bo več haska kot jadikovanje po netu)

V tem trenutku je alarmantno to, da se dogajajo eksplozije v jedrskih elektrarnah. In da je to blazen opomin svetovnemu razmišljanju o tem, kako bomo v bodoče pridobivali energijo. Namreč, že nekaj časa (ko se je Černobil pozabil), se je nekako udomačilo prepričanje, da je elektrika iz jedrskih central nekako najbolj čista in še najbolj poceni. In da bo ravno ta elektrika v bistvu konkurirala tudi tistemu, kar gre sedaj na naftne derivate. Eletkrični avtomobili, električno ogrevanje in hlajenje, vse to se še vedno ravzija ob predpostavki stalnega dotoka energije iz jedrskih elektrarn. In sedaj imamo potrese na Japonskem, evidentno improviziranje pri gašenju eksplozij na eni strani in seveda tudi povečevanje cen nafte zaradi dogajanj v arabskem svetu.

In kar se mene tiče, je bolj primerno razmišljati o tem. 

Vendelina jr.

neznan uporabnik

15. mar 2011 14:22

Enkrat ne greš na kavo, recimo v vsakem gospodinjstvu eden enkrat samkrat ne gre na kavo...in je takoj pol milijončka evrov....

Ali greš pa enkrat samkrat peš od Gospodarskega razstavišča do centra....

 

Grem pa za vsak slučaj tudi po tisti kalijev jodid.

japaja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

15. mar 2011 14:52

Vendelina, se strinjam, da se da svoje sočustvovanje v takem primeru, kot je nesreča na drugem koncu sveta, lepo izraziti preko Klika. Nikakor pa se ne strinjam, da se stiska teh nesrečnih ljudi zdaj vehementno izrablja za domačo do-it-yourself energetsko in drugo politiko brez osnovnega znanja, o čem sploh govorimo. Ker bela in črna sta vsaka samo po ena, vmesnih sivih odtenkov je pa neskončno. In tole o evidentnem improviziranju, takole ob kavici iz fotelja na 9000 km daleč ..... ne morem se načuditi tej neskončni lahkotnosti pametovanja. Bi bilo mogoče bolje najprej še malo razmišljati, v kakšnih pogojih nekateri poskušajo narediti komaj mogoče in izpostavljajo svoja življenja, da rešujejo druga (ko verjetno mnogi med njimi še za svoje najbližje ne vedo, v kakšnem stanju so, če sploh še so), tu pa takole z drugega kontinenta doma preko palca razglabljati, kaj in kako bi morali narediti..... vsaka ti čast. Mogoče bi jim pa lahko poslala navodila. Lep pozdrav, Sonja

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

15. mar 2011 15:06

Sonja, se zelo strinjam. In tudi naši mediji se tako obnašajo, da tega res ne morem razumeti. Kot da se nas ne tiče, ob 9ih zjutraj sporočijo, da je prišlo do vnovične eksplozije, ko pa je bilo to že ponoči. V smislu, je daleč stran. In menim, da če jih nismo občutili pri Haitiju, bomo posledice te krize na Japonskem prav gotovo čutili. Konec koncev je to le ena izmed največjih ekonomij na svetu. In ko se stvar na takem koncu sesuje, potem gredo hitro po tleh domine. Pa ne samo ekonomsko, tudi humanitarno. In še moja osebna izkušnja; nisem na Japonskem, sem pa dokaj blizu. Moja prijateljica Hikori sicer ve, da so njeni starši na varnem, še vedno pa ne ve, če je tako z vsemi njenimi prijatelji... Upam, da bo vse v redu (v najboljšem pomenu besede)... Lep dan v Slovenijo, Mateja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

15. mar 2011 15:35

matejac, Japonska je ena izmed najbolj zadolženih držav na svetu, po nekaterih podatkih celo najbolj zadolžena med industrijskimi državami in so domine komaj pokonci stale že pred to katastrofo. In danes jih je ponovno treslo. V bistvu pa mene zelo begajo izjave strokovnjakov, da se prikriva dejansko stanje, kar se tiče sevanja oz. posledic teh eksplozij v nuklearkah. Ognjič

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. mar 2011 16:02

Japaja, kot sem danes zasledila v tisku, jodovih tablet v Sloveniji ni za dobiti!

 

naor

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

15. mar 2011 16:16

Ja, vem, Ognjič, vendar kljub dejstvu, da je njihov javni dolg mislim da ocenjen nekje okrog 200% GDPja, so še vedno druga azijska ekonomija. Moj namen je bil samo izpostaviti, da so naši mediji tako zadovoljni z lokalnimi hočemo-biti-novicami - nočem biti nesramna, ampak je res tako. Lp,M

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

15. mar 2011 16:17

za vse laike, ki jih zanima zakaj je prišlo do te grozljive nesreče v reaktorjih je tu članek na blogu, priporočam v branje: http://bubasvabe.blog.siol.net/2011/03/15/fukushima/ Sporočilo je spremenil(a) saskia02 dne 15. 2011 16:18

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti