8. marec

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

6. jun 2012 12:26

Urška,

na razgovoru za službo te pač sprašujejo  vse, kar je lahko relevantno - konec koncev tudi o hobijih ne bi smeli spraševati, pa o tem, zakaj si študiral 9 let, ko pa faks traja 5 let, pa o tem, ali si pripravljen na tečaj tujega jezika potemtakem tudi ne - ampak te vprašajo in naj vprašajo. A si predstavljaš, kako je izbirati enega kandidata med 120 prijavljenimi?  V večjih firmah intervjuje pogosto prepuščajo izšolanim kadrovnikom, ki namenoma malo provocirajo, da vidijo, kako se obnašaš. Konec koncev - tudi to je včasih treba vedeti, kako nekdo odreagira pod pritiskom, kake nežne dušice verjetno ne boš dal na telefonsko linijo, da bo sprejemala reklamacije.  Tudi v tem ni načeloma nič narobe. In če iščejo nekoga, da bo opravil delo, ki je pomembno in ga je treba končati v roku, ker bodo sicer posledice za podjetje hude, lahko tudi usodne, potem mora tudi gospodična na intervjuju razumeti, da je skrajno nefer, če se zlaže in čez tri mesece zbriše na porodniško, firma naj se pa zeza kakor ve in zna. Naj se potem ne zgraža, če je tam nočejo več videti. Tako pač je - situacij je veliko, ljudi je veliko, trenutno je v večini primerov ponudba delovne sile precej večja od povpraševanja (dostikrat pa tudi to ne pomaga, za nekatera dela in mesta preprosto ne najdeš ljudi iz takih ali drugačnih razlogov). Res je, nenadomestljiv ni nihče, je pa nekatere luknje veliko lažje zapolniti kot druge. Jasno, da ni vse v redu. Ampak tudi ni vse črno-belo.

Tisti župan je pa na svoji funkciji po volji svojih volilk in volilcev. Mogoče bo na to kdo mislil vsaj na naslednjih volitvah - ali pa tudi ne bo. 

Sonja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. jun 2012 13:33

ursus_le je napisal/a:

Kot primer, zame, neprimernega govora, ki si ga nekdo, ki deluje v javnosti, nikoli ne bi smel dovoliti, si poglejte vceraj objavljen clanek na Zurnalu: http://www.zurnal24.si/zenske-prevzele-vlogo-moskega

urska

To je ista stvar, kot sem jaz dala povezavo oz. potem še proxima na celo njihovo glasilo.

Ognjič

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

6. jun 2012 13:45

Vendelina jr. je napisal/a:

Glede porodniške - najprej se prebere kolektivna pogodba in pogodba z delodajalcem in vprašal pravnika, kako je z varstvom zaposlenih na porodniški (ali jih lahko razglasijo za tehnološke viške in kar je še tega) - šele potem se človek poslovi od kontracepcije. Ni lepo, ni romantično in je silno daleč od tistega, "bomo že kako, glavno, da se imamo radi". .

 

Se do neke mere strinjam z napisanim. Samo kolikor poznam situacijo mladih na trgu dela je eden največjih problemov v tem, da jih je zelo malo zaposlenih za nedoločen čas. In da se nestalne oblike zaposlitve večini obetajo še kar lep čas.      

roža

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

6. jun 2012 14:05

Res je, Roža. Ampak s tem se je nabolje kar sprijazniti, saj stvar ni od danes, ampak traja že kakih 20 let, od konca samoupravnega socializma pač. Pa saj je tako bolj kot ne povsod po svetu, ne le pri nas. Pa tudi - kaj ti bo služba za nedoločen čas, če ne dobiš plače? 

Sonja

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

6. jun 2012 14:33

Ja, saj kaj drugega kot sprijaznit se s tem dejstvom nam itak ne preostane. Želela sem samo poudarit, da je za veliko mladih čakanje na službo za nedoločen čas tako dolgotrajno, da se pač od kontracepcije poslovijo že preden jo dočakajo. Pa ne iz romantike ampak zaradi dejstva, da enostavno ne moreš vedeti, kdaj se boš sploh uspel zaposliti za nedoločen čas in ali bo takrat biološka ura že odtiktakala...

roža

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

6. jun 2012 14:48

.... res je, in prav je, da se tako odločijo, ker otroke je treba imeti. Če hočeš vedno in povsod iti "na ziher", potem si pri štiridesetih brez službe, brez otrok in brez življenja, ker na vseh koncih samo nekaj računaš in skup znašaš, kar ti na drugem koncu spet odfrči, vse ostalo pa spolzi mimo tebe. Ne zagovarjam tistih, ki brez osnovnih sredstev za življenje spravijo na svet pet otrok, potem pa čakajo, da bodo drugi skrbeli zanje, ampak prav tako nerazumno bi se bilo odreči najbolj naravnim željam in potrebam zaradi nekih višjih ciljev, ki pravzaprav sploh niso višji. Kaj te doleti v življenju, je nemogoče vedeti, najlepša pravljica se lahko čez noč sprevrže v nočno moro, ampak iz marsikatere more se s časom razvijejo prav lepe stvari.

Edino, kar se res mora, je umret, edino, kar se res ne sme, je pa obupat (ni zraslo na mojem zeljniku, se pa strinjam). 

Sonja

gazela  

član od: 6.7.2010

sporočila: 55

6. jun 2012 15:18

[citat=--limnol--]

Kaj te doleti v življenju, je nemogoče vedeti, najlepša pravljica se lahko čez noč sprevrže v nočno moro, ampak iz marsikatere more se s časom razvijejo prav lepe stvari.

Se strinjam. Sem pred leti zaradi nesoglasja z direktorjem bila ob službo, pa sem takoj našla novo, veliko bolje plačano in z več izzivi. Res pa je, da sem že več mesecev prej razmišljala o menjavi službe (ne pa jo tudi iskala), saj ko nekje dosežem in znam že "vse", grem rada novim stvarem naproti.

No in kmalu je moral iti tudi direktor (on je bil za določen čas), nekaj let za tem pa je šla še firma "zu grunt". ( To naj se ne sliši privoščljivo, hočem povedati le, da "za vsako rit palca raste" - upam da sem napisala razumljivo.)

lp



gazela

Sporočilo je spremenil(a) gazela dne 06. 2012 15:19

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. jun 2012 20:26

Ognjič: Proxima je sama kot strokovnjakinja omenila epiduralno, zato sem jo privlekla na dan. Slovenci bi se lahko veliko manj hvalili s pitjem alkohola, pa bi bilo še preveč. Drugače pa tisto mojo prijateljico kar pokliči, saj imaš številko.

 

Ežoj, ponoči prav fino in mirno spim, thank you very much. Goli otok je bil za tiste, ki so si drznili bevskniti, da z vlado ni vse tako, kot bi moralo biti. Ali se mogoče motim?

In ne, nisem v nikakršnem vakumu in zavarovanje imam tudi čisto povprečno. Sem pa ugotovila, ko je zagustilo (in takrat je res oreng zagustilo), ni bilo problema z oskrbo in na preventivne preglede me tudi oni sami silijo. Pod kapitalistično pretvezo seveda, da je preventiva cenejša kot kurativa.  

Sicer se v nečem strinjava: Banke bi morali spet regulitari, kot so bile takoj po krizi 1929 leta. Direktorji konglomeratov bi morali imeti plače limitirane, lahko tud milijon na leto, če dobro delajo, in seveda bi morali delavce bolje plačati. Hudir je samo z lastniki delnic, za njih še nimam plana , ker ti hočejo, da je firma produktivna in tako prinaša dobiček tudi njim.

Pravni sistem bi moral biti urejen tako, da bi kriminalci tipa Hilda pronto odkorakali v zapor in da bi tistim, ki imajo 125E dolga ta denar kako drugače pobrali, kot z rubežem hiše. (Slednja cela zgodba mi ni preveč jasna, tako da ne tolč po meni  ) O tisti, kako bi morali predsedniki držav, ki hočejo rožljati z orožjem, v prve bojne vrste, ne bova spet debatirala, a ne?

 

Ursula-le, strinjam s tvojim prvim zapisom, da je Dan žena, praznik žensk in ne cvetličarjev. Enako mnenje imam o maminem dnevu, Valentinovem in še bi se našlo.

Tvoje pisarjenje, kako ljudi niti s cest ne postrgajo je eno samo natolcevanje in ne morem si kaj, da mi ne bi prišla pred oči vsa povožena trupla, ki jih pustijo ob, na cesti itd..  NOT.

 

Drugače bi rekla, da lahko šimfate čez ameriško zavarovanje takrat, ko bo pri vas zdravstvo in zavarovanje le tega laufalo kot švicarska ura. Ko vam, z zavarovanjem žepu in srčnim infarktom ne bo treba laufati okrog dva dni (saj je blo 2 dni, če se prav spomnim) in iskati zdravnika, ki še ima odprto kvoto (naj mi nekdo razloži tele kvote!!) in te sploh lahko sprejme. Ko v Sloveniji ne boste zbirali zamaškov za operacije (a nimate krasnega zavarovanja ), ko boš lahko šel na operacijo, ki ni življenjsko nujna naslednji ponedeljek, ko babici ne bo treba čakati na zamenjavo kolka 2 leti in tetka ne bo umrla, ker pač ni dočakala operacije srca, ker so imeli kvote za naslednje leto in pol polne. Ko bo v bolnici dovolj porstora, da bo porodnica lahko šla na carski rez in ko bodo vse bolnice imele aparature in osebje, da 10 letnemu otroku ki pride v bolnico zaradi glavobola ne bo treba umreti po treh dneh, ne da bi sploh poskušali odkriti, kaj je narobe. Vse to z navadnim zavarovanjem.

 

Seveda je danes več štorij kot včasih, ker imamo pač toliko več dostopa do njih.

 

Če citiram Mygrace:
(v.d. moderatorja: vrnite se k temi press)

 

Da ne bom čist mimo teme brcala, in ne da se to ne bi dalo kako izvedeti , Delodajalci pri nas ne smejo spraševati takih vprašanj, kot jih omenjate zgoraj.

Če ti pa rečejo, da nimaš dovolj izkušenj, jim lepo raložiš, da so tudi oni začeli kariero z veliko mero entuziazma in brez izkušenj.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 06. 2012 20:29

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

6. jun 2012 22:19

Po mojih izkušnjah je zdravstvo pri nas bleščeče fino urejeno dokler si zdrav. Ko zboliš, ko res rabiš zdravnika... če imaš res dobre veze, potem ni problem. Drugače pa ti pomaga le, če imaš res veliko denarja, da lahko plačaš privat dohtarja. Torej če seštejemo: sproti plačuješ vsak mesec da na koncu plačaš privat sotritev. V zda ne rabiš nič dat vsak mesec, da na koncu plačaš storitev. Ali pa plačaš vsak mesec in proporcionalno temu imaš na koncu bolj ali manj zastonj storitev.

Vanja, imaš prav. Pri nas ljudje še vedno preveč mislijo kako fino zdravstvo imamo. Mogoče je bilo 30 let nazaj res tako. A danes žal ni več.

OlivaB

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. jun 2012 22:53

Jaz vidim zadevo takole. V nam dragem socializmu je vse nekako laufalo, ali pa smo bili skromni in nismo imeli tako velikih apetitov kot danes. Potem smo dobili tako zaželeni kapitalizem in počasi smo ga siti. Pridobili smo veliko pravic, ki pa nam jih danes jemljejo. Ker ni več denarja, da bi jih pokrivali. V "medjuvremenu" so se nekateri tudi malo preveč razvadili, premnogi delavni, pridni ljudje, ki bi radi dostojno preživeli s svojim delom pa te možnosti nimajo. Nikogar ni, ki bi zajezil nakopičene probleme. Ljudje so vedno bolj nezadovoljni, rekli bi, da gre počasi vse k vragu. In bo šlo, če bodo varčevali mali ljudje in pokrivali izgube, ki so jih naredili tajkuni, goljufi, ki se mirno sprehajajo in se ne čutijo krive. Včasih si mislim, da bi s svojo kmečko logiko kar hitro uredila zadevo. Ampak komu je do tega, da se reši malega človeka, a? Naivnosti mi ni nikoli manjkalo, samo slepa pa vendarle nisem.

Kar se zdravja tiče. Čimbolj bo treba delati na osebni preventivi. To mi je že jasno. Da bom šla v bolnišnico, ko bo res nuja. Sicer pa sem do sedaj imela srečo. Kolikor sem rabila zdravstvene usluge, toliko sem jih dobila. In nimam hujših pripomb. In nisem imela nobenih zvez, žal.

Zdravstvo je jama brez dna. In mi je jasno zakaj. Imela sem priložnost opazovati dogajanje na dnevni, bolnišnični bazi. Če bi tako delala doma, bi imela denar za štirinajst dni, drugih štirinajst bi pa čakala na penzijo. Ampak koga to sploh zanima. Psi lajajo, karavana gre dalje!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti