8. marec

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. jun 2012 9:59

Eh Vanja,

ne dvomim, da je Torkarjeva knjiga zanimiva ( nisem bral, če bo priložnost pa bom ), vendar je Torkar pisal o hororju, ki se mu reče Goli otok, kar je mala malica v primerjavi s hororjem, ki se da prebrat v knjigah ( recimo ) M. Friedman-a ali kakšneg drugeg teoretika kapitalizma.

Pa pod kapitalistom ni mišljen ( recimo ) lokalni pek, ki " v potu obraza svog " peče kruh in skrbi, da redno plačuje svoja dva zaposlena ( on je žrtev kapitalizma, kot večina drugih ), mišljeni so kapitalisti v finančnih inštitucijah, in raznih veleindustrijah ( prehrambena, energetika..........  ), katerih pohlep ne pozna meja............

Pa drugač, ti si verjetno v zgornjih nekaj procentov ameriškega prebivalstva, ki je zadovoljna s ameriškim zdravstvom, nedvomno med najslabšimi zdravstvenimi sistemi na svetu. Verjamem, da znajo ( za debele denarje ) zriktat epiduralnonevemkaj, kaj si o tem misli brezdomka, ki prenočuje po kakšnih hodnikih ( ker ji parke zaprejo ) je ( če te zanima ) sama vprašaj.

Obama ne dela zdravstvene reforme zaradi ljubezni do revnih, ampak zaradi ugleda ( ki ga itak ni ). Šok je bil za američane, ko so mednarodne inštitucije ugotovile, da je pričakovana življenska dob na Kubi večja od ameriške. To so sicer ( statistiko ) sedaj umetno popravili ( s pritiski na prave vzvode ), zavedajo se pa ( no nekateri ) kakšen sistem zdravstva imajo.


 

ežoj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. jun 2012 10:23

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Ampak: Kako naj bo poštimana porodniška, če še ene .... (uporabite svojo besedo) epiduralne ne znajo zrihtat za VSAKO porodnico. Če mi prijateljica v LJ reče: Ja, bi morala imeti carski rez, pa nimajo prostora v bolnici...WTF??

Vanja

Kar naj pride k nam na deželico, v Brežice... se bo nadihala svežega zraka, pa še prijazno jo bodo poštimali. Celo epiduralno ji lahko šibnejo, so že pred časom nehal omamljat s šnopcom in šmarnico .

Pa še en članek iz Dolenjskega lista, ko je ravno naslov teme 8. marec o ženskah iz deželice suhe robe...

Ognjič

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jun 2012 10:46

limnol je napisal/a:

........ da so tako dobre kot slabe lastnosti zelo pravično porazdeljene med spoloma. In zadrtnice in ozkoglednice so med sodelavkami prav taka mora kot zadrteži in ozkogledneži, pa tudi prav nič manj jih ni. Glede tega smo definitivno enakopravni.



Sonja

 

Seveda je bilo v mojem zapisu mišljeno na splošno in ne samo in izključno moški spol!

lp

cervus

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

6. jun 2012 11:08

Proxima, hvala za link - to je definitvno glavni biser našega tiska v zadnjih par mesecih. Točno to sem mislila, ko sem napisala, da je nekatere treba samo pustiti, da dovolj dolgo govorijo.... tako je pač, če se mali jokavček na skrivaj polasti tipkvnice, ko žene ni doma, da bi naredila red pri hiši. Ampak dokler se bodo našle ženske, pripravljene se pustiti oplojevati takim perlam, in bodo za njih pripravljene dati glas, ko se bodo sprehodili po volilnih listah, samo zato, ker so iz "prave" stranke ne glede na njihove duhovne kapacitete, bo pač še naprej tako, kot je. Ker, roko na srce, v marsičem pa možakar zelo realistično odslikava našo realnost. 

Sonja

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

6. jun 2012 11:09

Ko si na razgovoru, nisi v polozaju, da ne bi odogovorila na vprasanja glede poroke in otrok (razen ce si ne zelis tiste zaposlitve, samo potem kaj sploh delas na razgovoru?). Ni point v temu, da se debelo zlazes s cisto vestjo in jim odgovoris tocno tisto kar si zelijo slisat, point je ta, da do tega sploh ne bi smelo prit in ce ze pride, bi moralo biti moralno obsojeno (in o ker je govora o zadrtih tipih, ki postavljajo taksna vprasanja ... meni je ta vprasanja postavljala mesana skupina - 2 zenski in 1 moski, vprasanja pa je postavljala zenska). Ko pa v resnici pride do taksnih situacij, se pa vedno ljudje malo nasmihajo, eni pokajo stose na to temo in vse skupaj se obrne na hec in ahhh, sej ni tako hudo, noooo, pa se res je, in podobno.

Kot primer, zame, neprimernega govora, ki si ga nekdo, ki deluje v javnosti, nikoli ne bi smel dovoliti, si poglejte vceraj objavljen clanek na Zurnalu: http://www.zurnal24.si/zenske-prevzele-vlogo-moskega

 

Ezoj, se popolnoma strinjam s tabo glede zdravstvenega sistema v ZDA. Tam, ce nimas zdravstvenega zavarovanja, te ne bodo niti "postrgali" s ceste po prometni nesreci. Jaz sem bila v ZDA leta 2005 in ko so me zaradi zobobola peljali v eno urgentno ambulanto (prvo, ki smo jo nasli) in je bil to kraj, kjer so sprejemali tudi ljudi brez zavarovanj in tam smo iz prve roke videli kaj pomeni beda ameriskega zdravstvenega sistema (se mesce po tistem sem imela pred ocmi tisti prizor vseh bolnih ljudi, ki so tam cakali na zdravnisko oskrbo).

In Obama, ne glede na to, ali hoce ali noce spremeniti zdravstvenega sistema, jaz mocno dvomim, da mu bo to uspelo.

urska

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

6. jun 2012 11:40


Ognjič in proxima, hvala.

Tako, take imamo, od najnižje do najvišje instance, očitno res le še v tisti, zadnje čase splošno znani, "en korak naprej".

lp

 

mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

6. jun 2012 12:26

Urška,

na razgovoru za službo te pač sprašujejo  vse, kar je lahko relevantno - konec koncev tudi o hobijih ne bi smeli spraševati, pa o tem, zakaj si študiral 9 let, ko pa faks traja 5 let, pa o tem, ali si pripravljen na tečaj tujega jezika potemtakem tudi ne - ampak te vprašajo in naj vprašajo. A si predstavljaš, kako je izbirati enega kandidata med 120 prijavljenimi?  V večjih firmah intervjuje pogosto prepuščajo izšolanim kadrovnikom, ki namenoma malo provocirajo, da vidijo, kako se obnašaš. Konec koncev - tudi to je včasih treba vedeti, kako nekdo odreagira pod pritiskom, kake nežne dušice verjetno ne boš dal na telefonsko linijo, da bo sprejemala reklamacije.  Tudi v tem ni načeloma nič narobe. In če iščejo nekoga, da bo opravil delo, ki je pomembno in ga je treba končati v roku, ker bodo sicer posledice za podjetje hude, lahko tudi usodne, potem mora tudi gospodična na intervjuju razumeti, da je skrajno nefer, če se zlaže in čez tri mesece zbriše na porodniško, firma naj se pa zeza kakor ve in zna. Naj se potem ne zgraža, če je tam nočejo več videti. Tako pač je - situacij je veliko, ljudi je veliko, trenutno je v večini primerov ponudba delovne sile precej večja od povpraševanja (dostikrat pa tudi to ne pomaga, za nekatera dela in mesta preprosto ne najdeš ljudi iz takih ali drugačnih razlogov). Res je, nenadomestljiv ni nihče, je pa nekatere luknje veliko lažje zapolniti kot druge. Jasno, da ni vse v redu. Ampak tudi ni vse črno-belo.

Tisti župan je pa na svoji funkciji po volji svojih volilk in volilcev. Mogoče bo na to kdo mislil vsaj na naslednjih volitvah - ali pa tudi ne bo. 

Sonja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. jun 2012 13:33

ursus_le je napisal/a:

Kot primer, zame, neprimernega govora, ki si ga nekdo, ki deluje v javnosti, nikoli ne bi smel dovoliti, si poglejte vceraj objavljen clanek na Zurnalu: http://www.zurnal24.si/zenske-prevzele-vlogo-moskega

urska

To je ista stvar, kot sem jaz dala povezavo oz. potem še proxima na celo njihovo glasilo.

Ognjič

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

6. jun 2012 13:45

Vendelina jr. je napisal/a:

Glede porodniške - najprej se prebere kolektivna pogodba in pogodba z delodajalcem in vprašal pravnika, kako je z varstvom zaposlenih na porodniški (ali jih lahko razglasijo za tehnološke viške in kar je še tega) - šele potem se človek poslovi od kontracepcije. Ni lepo, ni romantično in je silno daleč od tistega, "bomo že kako, glavno, da se imamo radi". .

 

Se do neke mere strinjam z napisanim. Samo kolikor poznam situacijo mladih na trgu dela je eden največjih problemov v tem, da jih je zelo malo zaposlenih za nedoločen čas. In da se nestalne oblike zaposlitve večini obetajo še kar lep čas.      

roža

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti