Večerja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

5. feb 2015 8:21

tudi 1A Alisea. 
Pri meni pa same domače dobrote!
Jota "LE MAMAN", umešana jajčka na masti z bučko in čebulo, pola prekajene vratovine + orenk žlica kisle smetane (dodana po fotografiranju) in kečUp s stevijo (ok,ok, tolele je pa edina NEdomača zadeva :D)

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Alisea  

član od: 4.10.2013

sporočila: 76

5. feb 2015 12:25

Super MrBrando! Mi danes pa bomo imeli filane paprike (iz skrinje) poleg pa kruh in, ce ratajo, cokoladni buhteljni.

Alisea

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

5. feb 2015 12:30

Ok, kako to izgleda, a vi nimate kosila? Ker drugače mi ni jasno, kako bi lahko človek za večerjo tako obilno jedel...

Vesnuska

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. feb 2015 12:44

V velikem delu sveta, predvsem zahodnega, je glavni obrok dneva večerja, tista opevana kosila v službi so zelo pogosto samo sendvič iz avtomata ali pa vrečka čipsa. Tako da - ja, z lahkoto človek je polnjene paprike za večerjo.

Sonja

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

5. feb 2015 13:14

Delam vsaj do petih in niti približno ne morem preživeti brez kosila do ene šestih, ko bi lahko skuhala. Torej imam kosilo ob "običajem" času, torej najkasneje ob enih. In ker po obilnem kosilu ne morem delati, je ta obrok običajno bolj bogata solata z beljakovinskim dodatkom (piščanec, tuna, jajce, stročnice...) in malo kruha. 

Invečerja je potem, v "zahodnem" stilu glavni obrok in je kuhana. Meni tak režim krasno odgovarja in si ne predstavljam, da bi priletela domov na pol sestradana in vsa furijasta letela direkt za štedilnik. Ko pridem domov, se najprej vsedem, pocartam mački, prelistam reklame in se potem na izi spravim kuhat.

Danes bo zelenjavna enolončnica z lečo, včeraj je bila zelenjava s tofujem in kuskus, dan prej pa golaž s testeninami in solato.

jkd

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

5. feb 2015 13:29

Ja, saj sem si mislila, da bo kaj takega. Mi imamo kosilo ob 4h pol petih (mogoče bi temu celo lahko rekli večerja), in nam potem večerja odpade. Med vikendom, ko je kosilo prej, pa tudi nič konkretnega ne večerjamo. Pri nas nikdar ni bilo kuhane večerje, in si verjetno zato ne znam predstavljati.

Je pa zanimivo slišati še o navadah drugih

Vesnuska

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. feb 2015 15:12

Moje večerje objavljam pod temo o kosilih, ker je pač za nas to glavni obrok. Za opoldanski obrok imam pogosto še eno solato z nekaj proteini, odprt sendvič, že kako leto "ubijalski" zelenjavno-sadni sok. Moj dragi kak topel sendvič, juho in solato iz enega od jointov okoli službe.  

KO sem imela še službo s kolikortoliko rednim urnikom, je bila večerja po večini pripravljena večer prej, tako da smo skuhali samo kako pasto, polento, špeclije in zmetali solato skupaj. Pozno zvečer sem spet pripravila glavno jed za naslednji dan. Tako sem se izognila nepotrebnim stresom in brezglavemu laufanju.

A to veste, da je največ prepirov v družini ravno pred obroki? 

 

Vanja

Alisea  

član od: 4.10.2013

sporočila: 76

5. feb 2015 22:49

Vesnuska, kaj filana parika in kos kruha je to obilna vecerja? 

Alisea

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

6. feb 2015 7:31

super odgovori na dvome gospe Vesnuške. Se strinjam s tistim o GLAVNI OBROK JE VEČERJA. Svoj čas je to bilo normalno, saj je Proletariat delal cel dan in je imel za kosilo (to je termin nove dobe) fižolo iz posodice in kos kruha in je šele zvečer našel mir, da se vsede za mizo, kot glavar hiše razreže kruh in meso, postreže svoji družini in pove kaj se je dogajalo čez dan. Seveda se je prej še zmolilo.
Tako da ja...tudi sam imam 2x malica (pri čemer je en proteinski šejk) in 2x OGROMEN OBROK, kar mi sila paše in me poganja kot V8 mašino.


---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. feb 2015 12:56

Da ne govorimo o tem, da sumo borci dobijo svoj hrib špeha na trebuhu ravno zaradi tega, ker se samo 2x na dan do onemoglosti najedo.....res pa je, da je mogoče zdaj, v modernih časih drugače. Ampak, saj pravimo, da je prvobitno tisto pravo....

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti