Kaj danes za zajtrk

matejchon24  

član od: 26.1.2020

sporočila: 2

26. jan 2020 17:08

bio kefir ali bio jogurt , borovnice , 2x banana  mala bio, 2x mali avokado bio , lešniki bio , mandeljni bio ,  80 % kakavova čokolada  - zmešate  in tole je moja malca že 2 leti  njam njam :)

 

otroška oprema | otroški pogradi | otroške posteljice

matejchon24

Sporočilo je spremenil(a) matejchon24 dne 26. jan 2020 17:10

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jan 2020 18:41

Jza pa kar belo žemljo, premazano s slanim maslom, in dve rezini pršuta, potem pa skodelica nesladkane nes kave samo z vodo. Če ni pršuta pa tekne s slanim maslom in paprika namzom za golaž (iz Madžarske) premazana žemlja s francosko (ex pariško) ali pa s kulenom. 

Ob sobotah včasih z možem skupaj jeva hrenovke, včasih pa umešana jajca na čebuli in z veliko začimb, med katerimi ne sme manjkati dimljena ostra mleta paprika. 

mamamia

Cinnamon Stick  

član od: 9.3.2011

sporočila: 371

1. feb 2020 9:32

Koruzna bombetka, na debelo namazana z domačim maslom (čez tega ga ni). Zraven pa brezkofeinska kava in domač melisin čaj.

Cinnamon Stick

Špelais  

član od: 8.5.2019

sporočila: 28

18. mar 2020 15:09

Danes: ržena žemljica z abc namazom, kava

Špelais

Cvet_KA  

član od: 14.6.2020

sporočila: 1

14. jun 2020 17:08

Moj današnji zajtrk je bil porridge - ovsena kaša z naribanim jabolkom in banano. Mmm, všeč mi je tudi z granatnim jabolkom. To si rada pripravim enkrat med vikendom ;)

Sicer pa zajtrka nisem nikoli jedla, odkar pa je veliko slišati o tem, kako pomemben obrok dneva je, ga skušam ne izpustiti. Tudi zaradi tega, kar sem prebrala na tej strani

https://www.vlastakuster.si/anksioznost_zdravljenje_narav

"Zjutraj se telo zaradi nočnega pomanjkanja količine energije, ki jo sicer dobi s prehranjevanjem preko dneva, odzove z večjim izločanjem adrenalina. Povišan nivo adrenalina je tisti, ki lahko pripelje do aksioznosti.  Če torej občutite anksioznost v jutranjih urah, lahko vzrok tiči ravno v adrenalinu." Zajtrk je torej pomemben za vse tiste, ki smo nagnjeni k anksioznosti.

Danes zvečer me čaka peka pirinega kruha, tako da bo jutri za zajtrk najbrž z medom :)

Cvet_KA

zdravka  

član od: 19.5.2019

sporočila: 5

5. jul 2020 17:47

sreena je napisal/a:

Cez noc namocene ovsene kosmice in chia semena v mleku, zjutraj narezemo se sadje (al banana, jabolko, borovnice, kaki, breskev,..kar pac je v sezoni)...brez cukra al meda...je sadje dovolj sladko.

Obozujemo vsi, najbolj pa moj dvoletnik..komaj caka na kosmice

Jaz naredim zelo podoben zajtrk vcasih, samo da dodam tudi se druge sestavine: rozine, cimet, bucna semena in sesekljanji brazilski oreski.

zoia  

član od: 29.1.2021

sporočila: 2

29. jan 2021 8:36

Danes izjemoma zajtrk že zjutraj (sicer malicam šele okrog 12.00 ure), in sicer navadni masleni rogljiček iz Žita, brez nadeva (takega imam najraje) in črna kava (tudi brez vsega). 

Pa lep pozdrav vsem na forumu!

 

gligor  

član od: 20.7.2004

sporočila: 77

6. jun 2021 20:10

stoletni kruh "odišavljen" (čisto malo, toliko, da diši) s pašteto, jabolko in bezgov sok

gligor

Petrca_5  

član od: 28.8.2006

sporočila: 135

30. avg 2021 10:39

Voda, čaj, ko pa postanem lačna - vedno sadje. Danes bosta dve meloni. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti