Zunanje rastline( okrasne grmovnice, posodovke, zive meje, predhisni prostor....)

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jun 2011 16:22

Ma, ne upam si pustiti sadike v lončku čez zimo zunaj - lahko mi zmrznejo?????? Odščipnila sem cvetek - kaj se bo sedaj kitila z lepoto, naj to prihrani za pozneje, zdaj naj vse sile usmeri v delanje korenin!!!!!!  Ampak - zadnjič sem v H. ali pa v L., ne vem točno, kupila temno, temno, skoraj vijolično sivko - in je taka, čisto navadna, nič nafrfuljenih cvetov in listov, samo barva - da dol padeš!!!

lp

P.s. a Edelweis ne pomeni dobesedno "prava belina"?? Morebiti so pa to mislili s tem imenom

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

6. jun 2011 17:25

Ja, elaphus, mediteranka s sortnim imenom edelweis, planika, hehehe..... Pa kak poganjek tiste čudežno cvetoče iz H. ali L. prihrani zame, prosim. In one lončke lahko seveda posadiš v zemljo, pa bodo lepo prezimili, čeprav sivka povsem lepo prezimi tudi v lončkih, tudi majhnih, samo izsušiti se ne sme.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jun 2011 19:33

Ja, normalno, dobiš poganjek. Je res za dol padit. Saj tudi sorta piše, pa zdajle nimam listka pri roki.

lp

cervus

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

7. jun 2011 12:26

bannanna, kolikor vem, ga je najbolje pustiti v loncu. Poznam ljudi, ki so ga presadili na vrt, zdaj pa se ga ne morejo znebiti, ker so njegove korenine povsod.

rosie

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. jun 2011 14:20

saj to. ni šans da to posadim v vrt. že tako ali tako me kar srce zaboli ko vidim v naravi ta kitajski dren al kaj je že tista stvar ki duši slovenijo

www.mojalbum.com/naredilaana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

7. jun 2011 15:19

bannanna je napisal/a:

saj to. ni šans da to posadim v vrt. že tako ali tako me kar srce zaboli ko vidim v naravi ta kitajski dren al kaj je že tista stvar ki duši slovenijo

Japonski dresnik misliš, kajne? Izgleda pa, da je še hujši križanec med njim in sahalinskim dresnikom, ki ga imenujejo češki dresnik (Fallopia bohemica) (najbrž so ta križanec prvič opisali na Češkem). No, invazivnih tujerodnih vrst, ki se nebrzdano širijo po Sloveniji je med rastlinami vsaj 10 do 15 vrst, veliko je pa manj agresivnih. Tujerodne invazivne vrste so svetovni problem, med rastlinami, glivami in živalmi. Vsako okolje ima te pritepenke iz ustreznih okolij drugod po svetu.

Za vse, ki jih probčlematika zanima (morala bi zanimati vse), za mnoge, ki sploh ne vedo, da kupijo duh, ki bo kmalu ušel iz steklenice (ja, mnoge prodajajo v vrtnarijah in trgovskih centrih kot okrasne rasltine še vedno ) dodajam tole stran, kjer si lahko stiskate izobraževalno brošuro:

http://www.tujerodne-vrste.info/publikacije/Tujero

Nasploh pa je ta stran zelo uporabna za izobraževanje na tem pordročju:

 http://www.tujerodne-vrste.info/projekt.html

Vzemite čas in si preberite, vse nas zadeva ta  vsebina, vsak dan bolj in bolj.

rimljanka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. jun 2011 22:25

jaja, to šajze sem misla. že sredi lj se razrašča, pa povsod ga je polno, vsako leto in vsako sekundo več :S mene kar duši

www.mojalbum.com/naredilaana

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

8. jun 2011 7:47

bannanna, ne ga zažgat, ko se ga boš naveličala. Če imaš vrt, ga lahko uporabiš kot oporo rastlinam.

rosie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti