Kuhanje na jadrnici

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

22. jan 2011 20:06

Ne, tulka, ni povsod grozno. Če imaš srečo, se lahko imaš na morju tudi super fajn. s0ncek*

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

22. jan 2011 20:12

s0ncek* je napisal/a:
Sergej, se strinjam. :) No, mogoče me nisi dobro razumel glede tistega o romantičnih zalivčkih ... tja prideš popoldne, ko se več ne jadra (zaradi utrujenosti ali pa pomanjkanja vetra) ali pa si tam cel dan - seveda to zadnje le v primeru, da ni vetra. Pač odmotoriraš v en krasen zalivček in uživaš. In čakaš, da bo kje kaj pihnilo. Je pa svojevrstno doživetje tudi jadranje ponoči; če le piha, je to fino izkoristiti, saj je nepozabno. Pa tudi spanje na izmene (če je kdo preveč utrujen, seveda), ima svoj čar. rosie, tako ti bom povedala. Tisti, ki ima dovolj denarja, da torbo napolni z vsem, kar sem napisala, ima tudi dovolj, da si kupi kaj drugega za pod zob. In prav nihče ne more biti tako lačen, da bi malical na vsake pol ure. Ampak, če je komu pašteta na plaži tako všeč, da si jo preprosto mora prinesti, pa naj. Meni to pač ne potegne. Saj pravim, naj vsak dela, kar želi, a meni tega pač ni treba gledati in niti slučajno mi ni treba vohati njihovih salam. Zato tja pač ne hodim. Pripombe pa seveda lahko imam, kot tudi ti in vsi ostali. Niti slučajno pa nisem nikoli in nikdar od koga zahtevala, da na plažo ne nosi hrane. Naj prinese. Jaz pa imam to srečo, da mi ni treba ležati deset centimetrov stran. s0ncek*
Ja, se mi zdi, da imajo tudi tisti, ki si nosijo hrano na plažo srečo, da tebi ni treba gledati in vohati njihovih salam. Pa, če tja ne hodiš, kako da imaš toliko povedati o tem ? rosie

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

22. jan 2011 20:20

Nimajo kakšne posebne sreče, ker se nikoli nisem vtikala v take ljudi. In sploh ni nobene razlike ali sem tam ali ne (zanje, seveda, zame je neprecenljiva). Saj sem že napisala, zakaj. Ker, ponavljam, ne hodim od rojstva na barko. Saj je kar logično, ne? In ker, tudi, če grem v kakšen apartma ali na vikend, te plaže vidim in se jim potem na veliiiiiiiiko izognem. Sploh pa se je vse začelo s tem, ko sem povedala, zakaj grem raje jadrat. Oziroma, ne, ko sem povedala, zakaj ne pomivamo posode blizu plaž. s0ncek*

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

22. jan 2011 20:40

Pa dajte no! Povedala je samo, da ji gre gužva na živce. Tudi meni gre, če sem odkrit in to zato, ker se eni enostavno obnašajo, kot bi bila plaža bolj njihova. Se mi je film utrgal, ko je švaba med otroki zaganjal motor na čolnu in se potem hotel še prerekat z mano. Drugič so nas hoteli kar na silo preselit, ker nevedneži nismo vedeli, da je tisti del njihov... in še bi se našlo.

LP

Sergej

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

22. jan 2011 21:07

Še sreča, da vsaj nekdo razume, kaj sem želela povedat. Sem že mislila, da preprosto ne znam ubesedit svojih misli. :) Točno, Sergej, ne vem, kako sem lahko na te motorne čolne pozabila ... pa veslanje med otroki je tudi čisto podobna finta. s0ncek*

neznan uporabnik

22. jan 2011 21:15

In kako sem jaz lahko pozabila na vse bolj pogosto reševanje naših (opet ti Slovenci, haha!) vrlih morjeplovcev v hrvaških vodah...Jao!!!

 

japaja

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

22. jan 2011 21:25

hehe, res je veliko takih primerov, ja. Ampak nas še ni kdaj kdo reševal, ker gremo na morje z glavo in ne silimo v situacije, ki jim ne bi bili kos; varnost je seveda na prvem mestu. Smo pa mi že nekajkrat pomagali nasedlim (in tudi drugim v težavah) barkam. Vidite, da gre tudi brez tega, da eden drugega zmerjamo z naduteži in arogantneži. Japaji sem čisto lepo odpisala. In če zmorem jaz, verjetno zmorete tudi ostali. s0ncek* Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 22. 2011 21:26

neznan uporabnik

22. jan 2011 21:34

No vidiš, sončece drago, tako kot vi niste nikoli nasedli (a ste Slovenci), tako tudi vsi, ki nosijo paštete ma plažo in s sabo vlačijo tečne pamže, niso  Čehi ali Nemci.... ali katera druga stereotipna kategorija.

 

Pa hvala za prijazen ogdovor. Ja, če zmoreš ti, zmorejo tudi drugi (tako da lepo prosim - z mano si odslej dopisujte samo in zgolj prijazno, hehe...)

 

 

 

 

japaja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. jan 2011 10:17

Zna biti, da je Mateju v osnovi žal, da je odpr tole temo....ker je diskusija na eni točki ausglajzala.

 

Sama vidim stvari tako: ali človek spoštuje okolje ali ga pa ne. In so znotraj tega seveda nivoji in različice in masa pojavnih oblik le-tega, ampak na koncu je zadeva preprosto binarna: Ali spoštujemo okolje ali pa ne. In V spoštovanje spada marsikaj: od tega, kako ljudje počisitijo odpadke (vključujoč ločevanje), koliko izpuhov CO2 in NO2 naredijo, koliko detergentov porabijo (a se spomnite tiste silne diskusije pred nekaj meseci o porabi brisač.....) ....in seveda sem spada tudi to, koliko spoštujemo bližnje. Bližnje v smislu tistih, ki smo jim emocionalno in sorodstveno blizu in naključne bližnje. 

In vidim, da to, kako spoštujemo bližnje in zlasti naključno bližnje, tu je problem (mimogrede, oglejte si tiste zapise o "hitrih in počasnih").  Recimo, sama ne maram paniranega, vse, kar je v zvezi z ocvrtim, mi blazno smrdi, gostiln s "pohanimi piškami" se izogibam kot hudič križa in če imam napade mazohizma, se samo spomnim nekega študentskega letovanja mnogo let nazaj, ko je v sosednjem apartmaju mnogo let nazaj ena slavonska familija v vročem juliju vsak dan znova cvrla in prakticirala slavonski hard core sredi Dalmacije. Ko so po štirih dneh odšli, smo se odahnili. Ne samo mi, še nekaj apartmajev naprej. Tisto non-stop cvrtje smo doživljali kot napad v naš prostor, v naše letovanje.

Ker meje moje komotnosti in mojeda dopustovanja in življenja na splošno se končajo na mejah komotnosti drugih.  Meni je totalno jasno, da ne morem nečesa cmariti oziroma nadlegovati vseh prisotnih z močnim vonjem neke jedi - ker to na eni točki postane iritantno. Kot mi je jasno, da se na plažah, smučiščih, hotelih, kampih itd ravno ne obnaša tako kot v svoji dnevni sobi in čisto ves čas se tudi ne koordinira svojega plemena tako, da to ne po svoji želji posluša še kakih 150 ljudi (to slednje rade delajo ženske v vseživljenjski vlogi vrhovnih kokoši). In tudi čolna se ne zaganja točno na črti, kjer je meja organizirane plaže in tudi se veliko pranje na plovilu ne dela ravno 15 metrov proč od plaže. 

Pa takih štosov je še masa. Človek, ki mu je jasno, da se počitek ne enači s tem, da je lahko sedaj arognaten in počne, karkoli mu pač paše in naj se okolica temu prilagodi, če se pa ne bo, toliko slabše za okolico....., tak človek ne bo delal ne salamnih, ne detergentnih in kar je še takih ekscesov. Ne na dopustu in tudi v preostanku življenja ne.

Kdor pa te distinkcije ne razume, tako bo vedno rinil na nabito plažo, tak se bo vedno prerival med sobotnimi vrstami v hipermarketu, tak bo vedno menjal prometne pasove v domačem kraju v največji prometni konici (in pri tem naredil tri kolone) in bo pač neprijeten v vseh pojavnih oblikah - pa še smrdel po bo zanič salami, ki jo uživa v prevelikih količinah. In se mi zdi, da tak etitjud ni toliko povezan z ekonomskimi zmožnostmi, temveč je to stvar vzgoje.

In je pač v družbi obupno veliko slabo vzgojenih ljudi in tega dejstva se ne da lepo povedati.

 

Vendelina jr.

matejr  

član od: 20.9.2010

sporočila: 8

24. jan 2011 11:12

Je pa res tema izgubila svoj pomen. Čez vikend ne pogledam foruma in, ko se usedem, da spet pogledam kakšne dobre ideje za recepte, se je že začela prava vojna. Kot je že Vandelina povedala nisem imel namena, da bi odpiral nesporazume med jadralci in nejadralci. Moj namen je bil izključno iskanje idej po idealnem (lahkem in dobrem) obroku za na jadrnico. Seveda se ne mislim pritoževati nad smerjo, ko je zašlo v obujanje (pozitvnih) spominov iz jadrnice in različnih jadranj gostov. Žal pa mi je da je pogovor nekako zgubil nit in zašel v obtoževanja, kreganja kdo ima prav ter kaj "vi" jadralci in "vi" ostali narobe delate. Trenutno je še vedno zima in je brez veze, da že sedaj odpiramo poletne stereotipe. matejr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti