Soda bikarbona

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

tema odprta - 6. dec 2010 3:01 | ogledi: 39.581 | odgovori: 32

Pozdravljeni!

Ali je med vami kdo, ki je toliko strokovno podkovan, da mi lahko odgovori na naslednje:

-Za obrok pojemo zrezek z omako, krompir, zeleno solato, tortico, jabolko in pa na koncu toplo juho, v katero primešamo žličko sode bikarbone.

Kaj se po takem obroku dogaja s hrano, oz. presnovo hrane v želodcu in kaj to pomeni za organizem?

Hvala in lp

kajzar

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

6. dec 2010 5:57

Če vprašaš mene, ne prav bistveno drugače kot brez sode; namreč soda  bikarbina je NaHCO3, ki v procesu presnove razpade na Na+ ione, CO2 in vodo; Na zreagira s klorom iz želodčne kisline, tvori sol in sprošča toploto; deloma lahko deluje kot nevtralizator kisline, vendar je kalcij bolj učinkovit.

LP

Drejček

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. dec 2010 6:58

Matr, s tole sodo bikarbono ( se mi zdi ) bomo prišli počasi do nobelove nagrade.

Drgač, kajzer, lahko v juho daš tudi žličko koka kole. Ima enak učinek kot soda bikarbona v juhi ( videti je vsaj enako čudno ). Seveda, to velja sam v primeru, če morda juho ješ na koncu kosila.

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. dec 2010 8:16

S presnovo v želodcu se ne dogaja prav nič, ker tam NI PRESNOVE, tam teče LE in SAMO prebava in to samo prebava beljakovin. Glede na tvoj obrok, kajzar, želodec meša pojedeno, doda HCl in želodčni sok, prebavijo se beljakovine, večinoma iz zrezka, do polipeptidov, in kašasta kisla masa gre v sunkih v dvanajstnik.Tam v bazičnem okolju (sok trebušne slinavke z encimi za razgradnjo polipeptidov, ogljikovih hidratov, maščob in še česa ter žolč iz jeter oz. žolčnika) steče prebava vseh skupin organskih spojin in se zvezno nadaljuje v ostalem delu tankega črevesa. 

Me pa zanima dvoje: zakaj juha na koncu in v čem je štos dodane sode bikarbone?

rimljanka

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

6. dec 2010 13:45

V iskalniku sem dobil na temo sode bikarbone samo kot dodatek/ nadomestek za pecilni prašek in podobno. Mene pa zanima vpliv in posledica uživanja sode bikarbone na organizem. Če boste brali naprej pa boste zvedeli tudi zakaj. Avtor naslednjega besedila ni moja malekost! """"Iz svoje prakse pa lahko rečem, da že 25 let priporočam: če si izčrpan, utrujen, se slabo počutiš, si brez energije ali ko začutiš, da se nekaj kuha v telesu (prehlad, gripa....), čimprej si naredi kopel iz soli (zelo dobra je himalakjska sol- večjo količino) in kar nekaj sode bikarbone in se namakaj 15-20 minut in ne premišljuj (bodi samo opazovalec vseh misli, ki se podijo po tvoji glavi...). To potegne iz tebe negativno energijo in pomaga pospešiti prosces obnove in zdravljenja. Včasih so najenostavnejše rešitve, v RESNICI tudi najučinkovitejše in najcenejši, če si le dovoliš poizkusiti, brez predsodkov in brez vnaprej določenih misli: bo ali ne bo pomagalo. Si samo opazovalec. MOŽ, KI JE OZDRAVIL RAKA Pred več kot letom in pol je imel 65-letni Vernon Johnston iz Floride raka prostate, metastaze pa so se razširile tudi že na kosti. Zdravniki so po številnih preiskavah oznanili, da gre za agresivno obliko raka, v njegovem zadnjem izvidu februarja 2008 pa je tudi pisalo, da je rak prešel že v IV. fazo (podatek, da faza V ne obstaja, pove vse ...). Sin mu je omenil, da naj bi raka pomagalo zdraviti bazično okolje v telesu. Vernon je bil nekaj dni preveč v šoku, da bi se tega spomnil. Potem je sedel za računalnik in začel raziskovati. Odločil se je poskusiti s cezijevim kloridom. Ta je močno bazičen (zmanjšuje kislost v telesu) in po pripovedih številnih ozdravljenih napada raka "od znotraj". Naročil je torej cezijev klorid. A usoda je hotela, da so njegovo naročilo izgubili (tako je Vernon svoj cezijev klorid prejel šele, ko je bil že zdrav in raka ni bilo več ...) Mislim, da si lahko vsi predstavljamo, kako se počutiš, če imaš zadnjo fazo raka in ti metastaze že razjedajo kosti ... zdravniki ti povedo, da ozdravitev ni mogoča, snov, ki si se je oklenil kot zadnje rešilne bilke na planetu, pa ne prispe. Ne veš, ali ti je preostalo še nekaj tednov, ali morda celo zgolj še nekaj dni ... Verjetno bi bil vsak od nas pripravljen narediti karkoli. Zatekel se je nazaj na splet in našel knjigo dr. Marca Sircusa, Rich Man's, Poor Man's Cancer Treatment (Bogataševo in reveževo zdravilo za rak) in se odločil poskusiti s sodo bikarbono (imenovano tudi natrijev bikarbonat). Kupiti jo je mogoče v vsakem supermarketu. Soda bikarbona je prav tako močno bazična, le da je veliko cenejša od cezijevega klorida (tudi sama sem si pomagala s sodo bikarbono, ko sem si ozdravila diabetes - še eno od bolezni sodobnih dni, za katero uradna medicina trdi, da ni ozdravljiva ...). Seveda najdemo številne nejeverne Tomaže in ljudi, ki zdravilne lastnosti poviševanja pH-ja v telesu (pH vrednost nad 7 pomeni, da je okolje bazično) dajejo v nič, trdeč da je vse to larifari in da poceni prašek, ki sodi v shrambo, ne more biti zdravilo za rak - ali za karkoli drugega, če smo že ravno pri tem. Spet drugi menijo, da moramo bazičnost poviševati le z dragimi preparati (kakršni se dobijo tudi pri nas). Potem so tudi še takšni, ki v sodo bikarbono verjamejo, vendar trdijo, da s peroralnim jemanjem ozdravitve ni mogoče doseči, saj jo je treba dajati bolniku intravensko. Vernon te zadnje možnosti ni imel - zelo težko boste našli zdravnika, ki bo pripravljen izvesti kaj takšnega. Zato je jemal sodo dvakrat na dan s kozarcem vode in črno melaso. Več o njegovem protokolu zdravljenja lahko preberete na njegovi spletni strani My Dance with Cancer: http://www.phkillscancer.com Soda bikarbona v kozarcu vode je bila njegovo edino upanje, pa čeprav je na spletu pisalo, da na kostnega raka žal ne deluje. Kupil si je tudi lističe za testiranje pH-ja v urinu. Uspelo mu je pH urina za pet dni zapored spraviti na vrednost 8,5 (kar je za urin izjemno visoka vrednost). Ko so 12 dni pozneje pri onkologu ponovili test, metastaz v kosteh ni bilo več, vrednost njegovega PSA testa (PSA je kratica za prostate specific antigen, ta antigen pa je marker, s pomočjo katerega ugotavljajo raka prostate) pa se je s 23,3 znižala na 0,1. Na spletu je namreč prebral, da rakave celice pri pH vrednosti 7,5 prenehajo rasti in preidejo v t.i. speče stanje, pH vrednost 8,5 pa jih ubije. Podatek je dobil, kot se to pogosto zgodi, od neznanega moškega na internetu, ki si je rak prostate na enak način pozdravil tudi sam in je svojo izkušnjo želel prenesti še drugim (le da je on uporabil za zviševanje pH-ja cezijev klorid). Ta moški mu je tudi povedal, da rakave celice ljubijo sladkor, zato je vedno priporočljivo jemati sredstvo za zviševanje pH vrednosti z nečim sladkim, ker tako "zdravilo" najhitreje spravimo v celice. Neznanec je pri sebi uporabil med, Vernon pa medu ni imel pri roki in je zato uporabil črno melaso. Njegovo zdravljenje je trajalo vsega 11 dni. Poleg sode bikarbone je Vernon izvajal tudi samozdravljenje z globokim dihanjem, ki vsa tkiva prepoji s kisikom, jemal pa je tudi naslednja prehranska dopolnila (navedene so dnevne količine): kalcij 3000 mg vitamin D3 10,000 IU alfa lipojska kislina 100 mg CoQ10 200 mg pegasti badelj 1000 mg ehinaceja 500 mg kalij 200 mg Grem stavit, da se mu njegov onkolog niti z besedico ni upal omeniti, da prehranska dopolnila "ne delujejo". (Rada bi tudi videla tistega, ki bi takšne dnevne količine znal doseči s hrano ...) Zdravljenje raka stane 0,50 EURO, kolikor je treba v Eurospinu odšteti za polkilogramski zavitek sode bikarbone. Vse tisto mučenje - obsevanje, zastrupljanje telesa s kemoterapijo, slabosti, izpad las in drugi grozljivi stranski učinki niso potrebni. Oziroma so potrebni samo, če vprašate svojega saj veste koga ...Soda bikarbona deluje seveda tudi preventivno in jo lahko zaužijemo z vodo - n.pr. pol žličke z velikim kozarcem vode vsak dan ali pa vsaj ob tisith dnevih, ko smo jedli stvari, ki v telesu povečujejo kislost."""" kajzar

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

6. dec 2010 14:58

Nisem bral podrobno in niti vse ne! Moje osebno mnenje o teh metodah je, da so dobre. Če ne za drugega, pa za naš planet, ker je baje hudo prenaseljen!

Prd časom mi zagovorniki bazične vode, ki jo daje nek hudo drag stroj z imenom ionizator, niso uspeli razložit, kako ta bazična voda pride skozi kisli želodec v organizem! Isto vprašanje imam tukaj.

Druga pripomba je povečanje koncentracije kisika v krvi z nadihavanjem. Nekoč davno se je moja družba več ukvarjala s ptapljanjem na dah. Medicinci so nam razložili, da izgubljamo zavest, ker se z nadihavanjem ne da zvišat količino kisika! Zniža se samo koncentracija CO2 v krvi in posledično čutiš manjšo potrebo po dihanju.

Če oboje drži, sta tu vsaj dve za lase privlečeni trditvi! Torej zaenkrat ostajam na stališču, da je tudi prezgodnja smrt vsaj za nekaj dobra!

LP

Sergej

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. dec 2010 15:39

Le 3 repllike in nekja tebi v razmislek:

1. Človek se samo vpraša, zakaj je rak na prostati sploh še prisoten.

2. Nisem čisto prepričana, ampak pH 8,5 je morda že toliko bazičen, da ubije marsikatero, ne le rakave celice.

3. Kar se pa tiče globokega dihanja - misliš s tem hiperventilacije - tiče, ja kam bi pa ti ta kisik spravil? Na hemoglobin se ga veže končno število molekuL (po 4 na eno molekulo hemoglobina, v vodi se ga ne topi kaj dosti (mislim, v vodnem delu krvne plazme, seveda), kam naj bi se torej vezal?

V razmislek: Kajzar, se ti zavedaš, kaj pomeni zapis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

ki se pojavlja pod tvojim (no, seveda tudi mojim, ampak jaz SE zavedam) zapisom? Tvoje besede so, čeprav vzete z neta, ne, da bi bili navedeni viri, hudo zavajanje ljudi, ki so trenutno morebiti v hudi stiski zaradi bolezni.

rimljanka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. dec 2010 16:40

@rimljanka: poznam zelo enostavno metodo preprečevanja raka na prostati, problem je le v tem, da moškim ne bi bila všeč. (Namig: evnuhi za njim skoraj ne zbolevajo.). Sicer pa: ledvice izločajo odvečni bikarbonat, s čimer vzdržujejo pH plazme v zelo točno določenem območju (7.35 do 7.45) - dolgoročni kompenzatorni mehanizem, kratkoročno ga vzdržuje dihanje, ker se cel kup regulatornih mehanizmov in encimskih procesov odvija prav v tem ozko določenem pH območju. Če zraste plazemski pH nad 7.50, rakave celice seveda krepnejo, na žalost pa vse ostale tudi, tako da je to skrajno nepriporočljiva metoda zdravljenja raka in jo jaz odsvetujem. lp, proxima

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

6. dec 2010 19:46

Soda bikarbona je prav tako
močno
bazična, le da je veliko cenejša od cezijevega klorida (tudi sama sem si
pomagala s sodo bikarbono, ko sem si ozdravila diabetes - še eno od bolezni
sodobnih dni, za katero uradna medicina trdi, da ni ozdravljiva ...).

kajzar

 

Kar prelepo bi bilo,če bi bilo vse to res. Pa koliko zdravnikov bi bilo brezposelnih...

Sama bi začela zdravljenje kar pri diabetesu.

 

Veliko zdravja vam želim,

anitram1

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

6. dec 2010 20:14

Opa Anitram, če se prav spomnim, sem ravno pred kratkim spet slišal, da se diabetes ne vem katerega tipa pogosto sam pozdravi, če se izgubi prekomerna teža. Če je to res, potem tvoja trditev o neozdravljivosti ne bo popolnoma držala in tvoja ni nujno posledica sode.

 

Ko smo že pri tem, bi imel eno vprašanje. Se na pH v telesu sploh da vplivat preko želodca? Recimo, da se nekdo zares nažre sode bikarbone. Bo želodec to sploh spustil naprej ali bo produciral kislino, dokler ne vzpostavi normalno kislost? Če zanemarimo verjetnost, da bo to po hitrem postopku pognal nazaj po grlu.

LP

Sergej

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. dec 2010 20:26

Dokler ti delajo ledvice, pljuča, nevroregulacija in krvni obtok, se dogaja tole - želodec ima s tem prav malo. Sicer je bila pa Regulacija acidobaznega ravnotežja pri nas "sanjsko" vprašanje na izpitu iz fiziologije in naslednje leto patofiziologije, ker moraš obvladat za ustrezen odgovor približno polovico vse študijske snovi. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti