Instant recepti

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

24. nov 2010 16:14

, viška hrane, kaj je to?

Ja,saj hladilnik imam, vampi so (če je sreča mila) drugi dan boljši, pa jota, pasulj, segedin, golaž...Ostalo kuham dnevno, to za dva dni, tutto qui

Res je, da mora biti hrana sezonska, kar je dobro, pa še veselje je ob menjavi letnega časa! Dnevni nakup sveže zelenjave in mesa združim s sprehodom, pa je. Sem prav razumela vprašanje, anamarija1?

lp

mzm

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

24. nov 2010 16:32

Ja, si prav razumela, tudi jaz se trudim, da naredim točno za 4...Najraje imam  svežo hrano, kot sem gor napisala, drugi dan je še dobra, če ti jo bo kdo jedel, ker pri nas mora biti vsak dan drug obrok. Torej višek hrane raje zamrznem kot zabrišem! Nisem pa pristaš zamrznjene hrane, stare pa še manj!

 

Mi smo zlo delikatni, jemo le svežo hrano!

 

lp!

Nikoli ne reci nikoli

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. nov 2010 16:54

Da bi mi dva dni zapored jedli isto? Ni šans, razen mene seveda. Zato hrano vedno odmerim tako, da nič ne ostane, in mi večinoma uspeva. Le zrezki v omaki so tisti, ki gredo v promet še kasneje, pa indijske masale in curryji, ampak to izgine še isti dan po kosilu, ne dočaka jutra.

 

V zamrzovalnik pa gre kak segedin, včasih ričet ali jota, ker si hči nese v Ljubljano, saj ima to hrano zelo rada.

 

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

25. nov 2010 8:49

Nola- jasno, kuhanje na klasičen način zahteva pogoje ,tudi prostorske. Moja kuha se odvija doma, če pa kuham kje drugje npr.poleti na dopustu ,v kakšnih hišicah ali kaj podobnega je jedilnik jasno treba temu prilagoditi. Tudi sam sem nekoč kuhal na Gorenjini mini kuhinji, en element širine 80 cm, gor pa dve el. kuhalni plošči, zraven korito, spodaj na levi en micen hladilnik, na desni pa koš za smeti in malo prostora za npr. krompir, čebulo in karsižebodi. Pa sem tudi tam kaj ščaral jasno pa, da ne v takih merah kot v normalni kuhinji. Anamarija- če hrana ostane (priznam, meni se to večkrat zgodi, silno se bojim da bi bil kdo lačen pol pa še vržen kako pest več,na koncu je pa hrane za pol ulice) damo na hladno , poleti v hladilnik, pozimi na balkon in probam to spraviti v promet drugi dan. Je pa problem v tem, da ostane ponavadi spremljava, meso in boljši deli obroka se običajno pojedo takoj. Če ne rata drugi dan ima žena okrog hiše nekaj gostujočih mačk ,ki ob določeni uri pridejo iz cele soseske in potem zmažejo te ostanke ko za šalo. Hrane ne mečem stran razen v primeru da se mi pokvari bodisi sama od sebe ali pa jo , kar je sicer redko, zažgem. lp hedonist

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

25. nov 2010 9:41

Jaz vedno kuham za nekaj dni.Golaž, na primer skuham zvečer,da se ga nekaj poje,potem je za naslednji dan, ko pridemo iz služb.Seveda je posoda na hladnem.Nakar ga za 1x zamrznem,ostalo dam spet v hladilnik.Nikoli se ne ve,od kod se prikažejo kaka lačna usta.Glede tega se pri nas nihče ne obremenjuje,če je dvakrat zaporedoma ista hrana.Gledam le,da so priloge drugačne.Če bi imela dovolj časa,bi tudi jaz vsak dan skuhala kaj svežega. Majdina

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

25. nov 2010 9:45

Ko smo že pri instant hrani, moram povedat, da imamo zelo radi knorr gobovo juho (jurčki) in je bila vsake toliko na mizi. Ko pa smo jo jedli nazadnje, je sledilo popolno razočaranje - nobene arome, nobenega okusa...skratka nikakvo. In potem sva ugotavljala z možem, da se je zadeva prej delala v Kolinski po ne vem kakšni recepturi in da sedaj spada pod Podravko in se je receptura zagotovo spremenila. Enaka je zgodba s čajem be-be.

rrr

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. nov 2010 9:52

Glede Be-Be čaja je pri nas ista zgodba, moja draga je navdušena nad njim, in je sedaj v abstinenčni krizi že kako leto. Po moje so dodajali kakšne odvisniške dodatke :)

Kar nekaj jedi naredim za dva dni, nekaj je tudi boljših naslednji dan.

Commis débarrasseur

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

25. nov 2010 10:46

Majdina je napisal/a:

Če bi imela dovolj časa,bi tudi jaz vsak dan skuhala kaj svežega.Majdina

 

Ni stvar v času, ampak organizacije.

Nikoli ne reci nikoli

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 25.nov 2010 10:50

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

25. nov 2010 11:49

Sem se pa imela za organizirano.... Majdina

arima  

član od: 11.5.2010

sporočila: 147

26. nov 2010 20:32

Jaz segedin skuham prejšni dan, ker je drugi dan boljšimoja mama je vedno dejala, večkrat ga pogreješ boljši je. Tudi po nedeljskem kosilu, mi običajno kaj ostane, ker prveč pripavim , zato drugi dan pripravim samo sveže priloge. arima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti