Sokovnik in vlažilec zraka

cb  

član od: 25.8.2009

sporočila: 8

tema odprta - 19. nov 2010 16:39 | ogledi: 7.157 | odgovori: 8

Pozdravljeni,

načrtujem nakup sokovnika in vlažilca zraka, sedaj pa sta se pojavili dve "akciji" in vas bi prosila, da mi svetujete.

Sokovnik sem videla pri Hoferu, stane 35€, kar je ful poceni v primerjavi s sokovniki ki sem jih gledala v osatlih trgovinah, ima pa moč 700w.

http://www.hofer.si/si/html/offers/2867_19163.htm

Druga stvar pa je vlažilec zraka iz Špara, znamke Dormeo, ko se dobi za nalepke.

http://www.spar.si/spar/aktualnozakupce/tockezve

Hvala za pomoč!

cb

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

20. nov 2010 10:27

Pred mesecem dni sem si zaradi posta (pila sem razredčene sadne in zelenjavne sokove) kupila sokovnik in sicer Gorenjskega. Izbira ni bila velika-vsaj na v naših koncih. Big bang je imel dva, oba čez 100eur, v Intersparu pa so bili trije 60,70,80eur. Pri izbiri sva bila pozorna na moč, na velikost odprtine za doziranje sadja, na način razstavljanja in na ceno. Pri znancih sem se pozanimala, da moram biti pozorna  tudi na to, da mora res čimbolj "ožeti" sadje. In ga res. Odpadek je zelo suh. Smo zelo zadovoljni, le čiščenje je malo zamudno, a pravijo da tako pač je.

ATNES

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

20. nov 2010 13:18

Imam takle sokovnik.

Goddess,je firma ne vem kako se imenuje ta,ki je na linku.Je pa po obliki identičen mojemu.

Ima dovolj veliko odprtino za sadje,s čiščenjem ni nekih težav razen z mrežico.Tisto pa je res najbolje zdrgniti s krtačko.Jaz sem imela priloženo,vem pa ,da ni v vseh.Namreč mami smo kupili istega samo ,da se drugače imenuje pa je bil brez krtačke.

 

Sadje in zelenjavo dobro ožema.Prav tako korenček,ki je drugače ni tako voden.

Cena pa je bila tudi nekje okrog 35e,kupila sem ga pa v Leklerku.

Cb,tudi,če ga sedaj v hoferju ne dobiš,se ne sekiraj.Isti modeli so tudi v drugih trgovinah.Cena pa se giblje med 35 in 45 evrov.

kriznana

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

1. dec 2010 18:09

Tudi mene zanima, kako se kaj obnese tale vlažilec zraka iz Špara? beli

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

1. dec 2010 18:56

Plesen vam bo lepo uspevala tudi brez tega!

Proti suhemu zraku sta po moje najboljša dva velika lonca rož.

Sergej

Umi  

član od: 16.10.2006

sporočila: 32

2. dec 2010 14:17

Pri nas smo nabavili tale vlažilec zraka (po priporočilu pediatra). Pri nas kurimo na drva in ko začnejo radiatorji gret je vlaga hitro pod 40%. Do sedaj smo uporabljali brisače, pa je kar šlo. Zdaj pa že nekaj dni uporabljamo tale vlažilnik, pa moram priznati, da jaz osebno opazim samo to, da je zrak bolj "svež" oz. bolj moker, lažje se ga diha (ne vem kako bi razložila...). Mož pa je rekel, da se je včasih zbudil s suhim grlom, sedaj pa nima več teh težav. On načeloma zelo priporoča nakup. Pa še cena ni ne vem kakšna. Lučka v njem pa mene osebno moti, ker dokler je temna (rdeča) je v redu, ko pa se spremeni v zeleno (svetlo) pa je kar nadležno sredi noči. Še sreča, da se da izklopit. Je pa pred nakupom potrebno opozoriti, da je potrebno menjavanje filtra, ki pa zaenkrat še ni na trgu. Tako da je treba prišteti še to ceno... Umi

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

3. dec 2010 16:26

Umi, hvala! Sem ga šla danes že iskat in takoj probat. V eni urci je šla vlaga z 40% na 49%, kar dobro, ne? Tudi mi imamo zjutraj suho grlo, upam da bo kaj pomagalo. beli

cb  

član od: 25.8.2009

sporočila: 8

4. dec 2010 22:04

Pozdravljeni, sokovnika v Hoferju nisem kupila (mi je babica dala nejenega, ki sicer ni tako močen, vendar bo dober zaenkrat) za vlažilec pa še zbiram nalepke. Vrjetno je pri vseh vlažilcih potrebno menjavat filtre,ne? To bi bilo fino vedeti kolko je cena in kako pogosto se menja. Midva živiva v garsonjeri in se centralni pač ne da izognit, sicer vsak večer okrog 8 ugasneva radiator, pa potem ko greva spat odpreva vrata, ampak naju vseeno zjutraj grlo peče - kot ste že omenili imava suho grlo. LP cb

beli  

član od: 1.12.2005

sporočila: 81

5. dec 2010 7:50

Cb, za vlažilec je treba filter menjat na pol leta. Tako piše v navodilih. Koliko stane, pa ne vem. beli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti