Štipendija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. sep 2011 6:50

masters je napisal/a:

[ja v bistvu so se oni morali zaposliti, ker v nasprotnem primeru bi morali vračati. Rano to me najbolj skrbi. Kaj pa če bom dobil kakšno drugo(boljšo) zaposlitev- tu je "keč"

Joj, prejoj, po moje si ne zaslužiš nobene štipendije (razlaga: glej zapis Vendeline jr.). Če se pri taki stvari ne znaš odločiti sam, ne upaš ali nočeš prevzeti odgovornosti ZASE, kako boš potem enkrat to počel na delovnem mestu?

Zame si samo še en dokaz več, kako je sistem dodeljevanja Zoisovih štipendij zgrešen, saj se med prejemniki najdejo taki, ki res ne sodijo tja, zgreši pa številne, ki bi še kako sodili.

Če ti še ni jasno, niti Zoisova, niti kadrovska štipendija ne sodita mes socialne prejemke. Če nekaj od nekoga dobivaš, je menda jasno, da boš moral to na nek način vračati. Komajda si predstavljam, da si tako izjemen študent (česarkoli že), da bi se zate teple številne firme takoj, ko boš imel diplomo v roki. Kolikor poznam takih študentov, ne iščejo po kulinaričnih portalih informacij o štipendijah, ampak delajo raziskovalne naloge, dečajo v kateroi od firm, ki se bo tepla zanje prek študenta, študirajo, ne samo za izpite, ampak za lastno vedenje, no, v ostalem času pa še kaj drugega.

Želim ti, da se odraslo odločiš in potem sprejmeš posledice. Že dolgo ni več na trgu dela kolon čakajočih na sveže diplomirane (skoraj) kateregakoli profila že.

 

rimljanka

neznan uporabnik

15. sep 2011 7:46

Mah evo sem že v Lj. Sem nekaj mislil še napisat na to temo, ampak se mi res ne ljubi. Mam preveč svojih problemov, da bi se s faliranimi ali zmedenimi študenti še ukvarjal. Škoda časa.

 

 

MULTI_reloaded

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

15. sep 2011 9:02

rimljanka je napisal/a:

masters je napisal/a:

[ja v bistvu so se oni morali zaposliti, ker v nasprotnem primeru bi morali vračati. Rano to me najbolj skrbi. Kaj pa če bom dobil kakšno drugo(boljšo) zaposlitev- tu je "keč"

Joj, prejoj, po moje si ne zaslužiš nobene štipendije (razlaga: glej zapis Vendeline jr.). Če se pri taki stvari ne znaš odločiti sam, ne upaš ali nočeš prevzeti odgovornosti ZASE, kako boš potem enkrat to počel na delovnem mestu?

Zame si samo še en dokaz več, kako je sistem dodeljevanja Zoisovih štipendij zgrešen, saj se med prejemniki najdejo taki, ki res ne sodijo tja, zgreši pa številne, ki bi še kako sodili.

Če ti še ni jasno, niti Zoisova, niti kadrovska štipendija ne sodita mes socialne prejemke. Če nekaj od nekoga dobivaš, je menda jasno, da boš moral to na nek način vračati. Komajda si predstavljam, da si tako izjemen študent (česarkoli že), da bi se zate teple številne firme takoj, ko boš imel diplomo v roki. Kolikor poznam takih študentov, ne iščejo po kulinaričnih portalih informacij o štipendijah, ampak delajo raziskovalne naloge, dečajo v kateroi od firm, ki se bo tepla zanje prek študenta, študirajo, ne samo za izpite, ampak za lastno vedenje, no, v ostalem času pa še kaj drugega.

Želim ti, da se odraslo odločiš in potem sprejmeš posledice. Že dolgo ni več na trgu dela kolon čakajočih na sveže diplomirane (skoraj) kateregakoli profila že.

 



rimljanka

 

bom tudi jaz začel z joj, prejoj, da bo delovalo sporočilo bolj udarno. Pa začnimo :)

1. Odločil se bom v vsakem primeru sam, tu sem prišel po nekaj informacij, ali si mislila, da se bom odločil na podlagi mnenja xy forumašev iz kulinaričnega portala???

Pa ti se odločiš na podlagi informacij ali se zanašaš na to kar ti srce pravi?

2. "Zgrešili številne, ki tam sodijo...."

Sam sem začel prejemati štipendijo v 4. letniku gimnazije zaradi povprečja. Možnost sem imel, da bi jo dobil že na prehodu iz osnovne v srednjo, vendar sem bil pri testu nadarjenosti ravno na meji, tako da mooče štipendija po kriteriju nadarjenosti res ni zame. Mogoče pa nisem bil nadarjen tako kot 2 moja sošolca iz srednje, ki sta štipendijo dobila na podlagi "nadarjenosti" in zdaj ponavljata 1. letnik faksa z vso svojo nadarjenostjo.

3. NIsem mislil, da se bodo firme teple zame, ampak razmišljam da bi šel v "raziskovalne vode" in ne vem če mi bo potjetje to omogočalo. Sem pa v panogi, kjer delovnih mest (še) ne primanjkuje.

4. Za lastno vedenje delam dovolj, ne skrbi



masters

Sporočilo je spremenil(a) masters dne 15. 2011 09:05

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. sep 2011 17:55

Če ima kdo pri izbiri službe take sladke skrbi, da izbira med dvema ponudnikoma, se itak dogovori tako, da zainteresirani ponudnik vrne štipendistu denar. Tako pač to gre. Tudi, ko je človek npr. na postdiplomcu, ki ga plačuje delodajalec, pa potem najde bolj ugodnega delodajalca, se temu pove, da mora prejšnjemu vrniti vložek v izobraževanje. Tako se pač plačujejo transferji. Je čisto vseeno, ali gre za profesionalni šport ali pa za kakšen drug profil. Ni kakšnega blaznega filozorifranja, ta pravila so itak že na nivoju običajnega (v smislu običajnega prava - evo, kolega masters, ti ki si bolj iz naravoslovnih vod, izvoli poguglati, kaj je običajno pravo, da se še česa naučiš izven naravoslovja).

Vendelina jr.

neznan uporabnik

15. sep 2011 18:08

Ne morem mimo, čeprav sem rekel, da nima smisla. Vendar...

 

Daj domisli kaj sploh želiš. Kaj boš toliko ramišljal. Če hočeš bit raziskovalec, delaj na tem že sedaj. Pa, saj se na Krki zmeniš in poveš, da te to zanima. Menda ja ne misliš, da bomo mi na Krko pisali, da bi rad raziskoval.

 

Pa lubi jezus, kaj ti res misliš, da so se oni zate odločili in ti ponudili štipendijo kr tako, ker imajo malo denarja viška. So imeli preklemano dober razlog zakaj so tebe izbrali (če ni šlo preko vip), in, če so te brez vip izbrali te niso brez razloga. Drugo je znano, da je Krka izredno močno podjetje sedaj tudi na Kitajskem. Pa  ne bodo oni tebe štipendirali,da boš sedel za strojem kjer pakirajo tablete. Jasno in glasno idi tja in povej, da te zanimajo te in te raziskave.

 

To, da se boš moral vezat je pa logično. Denar pri štipendiji je drugotnega pomena. Vsekakor je višji kot pri Zoisu.

Ko boš zaposlen in delal, pa štipendijo komot pomnoži z 20, če ne celo več.

In v enem letu al več, bi si tud sam lahko tu odprl račun, da ne pišeš iz maminega. To je 5 minut dela.

 

Joj, da se ne bom razjezil, prišel v Lj in te za roko pelal tja na razgovor

Daj idi tja pa vzami, Zoisa pa prekini. Nimaš kaj razmišlat preveč.

 

Zaj sem ti malo grobo napisal, ampak, daj se premakni zaboga svetega.

 

MULTI_reloaded

 

 

 

 

 

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. sep 2011 18:32

Citiram:

1. Odločil se bom v vsakem primeru sam, tu sem prišel po nekaj informacij, ali si mislilZaa, da se bom odločil na podlagi mnenja xy forumašev iz kulinaričnega portala???


Za zoiseka malo preveč nelogično.... da se boš odločil sam ali smo mislili, da pa morda le na podlagi mnenj na portalu? Ja zakaj pa potem sprašuješ? In potem nezadovoljen, ker ti niso že na začetku napsiali, kar ti je Multi odserviral. Na tem forumu je pač tako, da je v mnogih temah "nekaj podatkov preveč." Pa zato ne povešamo kljuna.


Pa tvoja skrb o vračanju, če najdeš kaj boljšega. Ja dečko dragi, ne moreš biti istočasno "i nevin i je(b)en," kot lepo rečejo pripadniki enega slovanskega naroda. In ko se boš enkrat le odločil, vzami v zakup še eno njihovo domislico: Posle je.anja nema kajanja (kajanje je obžalovanje, da ti prevedem iz tujega jezika, jeba pa menda veš, ka je).


zeta, rimljanka in vendelina pa so itak v desetko zadele. In samo doro ti želijo, verjemi.


Tako kot mi vsi.



mamamia

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

15. sep 2011 19:55

mamamia je napisal/a:

zeta, rimljanka in vendelina pa so itak v desetko zadele. In samo doro ti želijo, verjemi.


Tako kot mi vsi.

mamamia

ok, hvala za vse nasvete.

p.s. Običajno pravo pa vem kar je, brez skrbisem daleč od tega da bi bil čisti naravoslovec...

masters

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

16. sep 2011 9:06

masters če se kasneje odločiš da ne bi rad tam delal, pa vzameš kredit in štipendijo vrneš. poznam tudi take.

 

www.mojalbum.com/naredilaana

neznan uporabnik

23. sep 2011 19:37

@masters - PEJD DANES NA NOČ V LJUBLJANO. Daj idi tja pa se zmeni. AAAAAAA?

 

MULTI_reloaded

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

23. sep 2011 20:09

MULTI_reloaded je napisal/a:

@masters - PEJD DANES NA NOČ V LJUBLJANO. Daj idi tja pa se zmeni. AAAAAAA?

 

MULTI_reloaded



???

masters

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti