Praznično pecivo 2010

Bernarda  

član od: 18.1.2005

sporočila: 298

16. dec 2010 12:23

darjuška,pa daj nam zaupaj recept Bernarda

nemeja  

član od: 29.3.2007

sporočila: 83

16. dec 2010 12:37

Tako, pa sem tudi jaz končno na dopustu in sem lahko pričela s peko:) Ravno sem končala z orehi, navihančki, vaniljevimi in samostanskimi roglički. V hladilniku je testo za orehove piškote, cukarine, čokoladne piškote s pomarančo, krhke žepke in medenjake. Potem pa še jutri ena runda, v soboto sem v Salzburgu, v nedeljo bom utrujena, potem pa še ponedeljek in torek delovni dopust. Še poročam, kako bo šlo. Definitivno pa sledijo cimetove zvezdice po navodilih mamamie, pa razpokani čokoladni, pa brizgani - samo zdaj se ne morem odločiti kateri, pa eni z makadamijami in pomarančo, pa limonini srčki, pa eni z vaniljevo kremo, pa eni začmbni s suhim sadjem... pa še se bo kaj našlo. Seznam je dolg, samo časa bo zmanjkalo:) Aja, pa cela hiša diši po teranovem likerju. Popoldne skuham pa še kakijevo marmelado in božična darila so pripravljena. nemeja

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

16. dec 2010 19:16

Pozdravljene!

Nekaj časa vas že berem, ker pa tudi jaz že na veliko pečem, sem se odločila, da oddam svoje poročilo o peki. Do sedaj sem večinoma delala brizgane piškotke (predvsem zato, ker sem za rojstni dan dobila testomat in je tako praktično z njim delat) po različnih receptih. Med drugim sem naredila Preproste piškote:

preprosti_piskoti_595

Danes sem pa delala Janeževe upognjence (za mamo, meni niso všeč) in še malo brizganega peciva:

janezevi_in_brizgano_pecivo_595

Namen imam narediti še breskvice za mojega dragega (upam, da mi uspejo, ker jih nisem še nikoli delala), sladke šampinjone, mehke cimetove kekse in pannetone. Če bo testni panetonček dober, bo to božično darilo za moje najdražje (seveda vsakemu svojega). Mogoče bom naredila tudi ajdovčke, klobčiče in snežinke. Verjetno pa tudi še kaj, kar bom slučajno zagledala na tej strani.

 

...pa uspešno peko še naprej!

 

Maja

 

majacebelica

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

16. dec 2010 19:28

Pripravljeno testo za mandljeve/speculaas kekse, orehove rogljičke, in preproste piškote ("ravioli" z marmelado). Jutri zjutraj peka :) Do sedaj uspešno narejeno brizgano pecivo, in linške piškote :) Saša

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

16. dec 2010 20:51

Katere razpokane piškote priporočate? urska79

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

16. dec 2010 20:51

Majačebelica po katerem receptu delaš brizgane piškote. Sem že poskusila ker imam mašinco pa mi ni šlo sedaj pa bi zopet poskusila  pa ne vem katero testo naj naredim. Ali lakho poveš po katerem receptu delaš ti. Lep večer vsem.

irena66

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

16. dec 2010 20:54

Na povezavi, ki jo je dala Darjuška je kar nekaj receptov res zelo uporabnih.Preizkušeno. Le količino so meni majhne, tako, da podvojim material pri receptih.



mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Sporočilo je spremenil(a) mizarka dne 18.dec 2010 10:26

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

16. dec 2010 21:09

Joj mamamia, lani sem delala tiste božanske poljubčke, polnjene z beljakovo kremo, letos brizgane (tudi tvoj recept) in stvar je v tem, da nabrizgam jih že (tele dresirne vrečke so zakon!), problem pa je, ko so nabrizgani, pa se tista kača od testa sploh noče pretrgati. Sem že razmišljala, da bi jo kar s škarjami rezala. V primerjavi z mazanjem cimetovih zvezdic vsake posebej bo to mačji kašelj (mimogrede- ali si cimetove ob valjanju kdaj trosila s sladkorjem v prahu? Meni ostanki kristalnega niso najbolj ljubi...) alibaba

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

16. dec 2010 21:55

ravnokar prišla s tečaja peke piškotov obložena s štirimi škatlami. Bilo nas je 9 + mentorica in smo bile kar pridne. http://www.mojalbum.com/tajda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti