Kako na hitro shujsat

neznan uporabnik
tema odprta - 16. feb 2001 16:03 | ogledi: 4.778 | odgovori: 6

imam en problem pred 1 letom sem bila operirana na hrbtenici sedaj pa moram shujšati da moje telo ne bo prenašalo prevelike teže(tezka sem 60 kg).Če imate kake diete prosim pomagajte!!!

neznan uporabnik

19. feb 2001 20:40

Pozdravljena! Želiš recept za hitro hujšanje... predvsem bi ti svetovala, da je to najslabši način, da se znebiš odvečnih kilogramov, kajti hočeš nočeš bo maščoba zopet prišla nazaj na svoje mesto, ko boš začela malo manj paziti na prehrano. Najtežji del hujšanja je prav gotovo obdržati željeno težo... V puberteti sem je tudi meni nabralo kar nekaj kilogramov preveč, večkrat sem hujšala tako na hitro, rezultati so bili vedno kratkotrajni, predvsem pa sem bila kasneje še bolj "zamaščena", se pravi sem imela vedno več tiste prave maščobe okrog sebe... Pred dvema letoma pa sem zadevi naredila križ in se vsak dan začela redno športno udejstvovati. Kasneje pa sem to združila z bolj zdravo, bolj uravnoteženo in predvsem urejeno prehrano, pa čeprav si občasno še vedno privoščim kakšno sladkarijo - ženske smo pač nore na "cukr". Poleg tega ne jem po 16 uri. In z rezultatom sem zelo zadovoljna in to težo držim že celo leto... Ne vem, kakšna je tvoja situacija, glede na to, da si bila operirana. Vem, da v Ljubljani obstajajo centri, kjer imajo tudi t.i. vadbo za hrbet. Poznam več oseb, ki so bile prav tako operirane na hrbtenici, pa danes popolnoma normalno živijo in se športno udejstvujejo le bolj previdne so. Zato poskusi; postopoma... Veliko sreče!;)

neznan uporabnik

20. feb 2001 21:30

Hvala za tvoj nasvet morem ti povedati da imam kaseto tai-bo vendar moja hrbtenica je zelo slaba tako da se bom držala tistega da se po 16 uri ne je.Še enkrat hvala.

neznan uporabnik

21. feb 2001 22:22

Pozdravljena! Tudi sama se pridružujem debati o dietah. Iz lastnih izkušenj vem, da je hujšanje lahko hud problem. Najprej se moraš "v glavi" sama odločiti, da hočeš odpraviti odvečne kilograme. Ko boš storila to, boš po mojih izkušnjah že na zelo pravi poti. Sama sem uspela shujšati iz 85 kg na 61 kg ( pri višini 168 cm). Bila je huda muka, vmes tudi krize, ampak šlo je. Sama sem se držala naslednjega recepta: Nikoli nisem jedla po 17.00, prepovedala sem si VSE čokolade in sladkor v kavi, jedla sem veliko zelenjave, sadja in mesa (kuretina, puran, kuhana govedina, pusti pujs),zelo sem se izogibala kruhu (razen kakšnemu polnozrnatemu, ker je dober za prebavo, lase, nohte, pa še kaj). Predvsem je pomembno da pri svojem cilju VZTRAJAŠ, ne popusti čokoladi ali tortici ali zapeljivi pečenki. Predvsem pa: hujšati je treba počasi, v nasprotnem primeru se ti lasten organizem upre, dosežeš pa ravno nasprotno. Lep pozdrav in oglasi se še kaj ter sporoči kako zadeva (beri hujšanje) napreduje. Držim pesti!! Alenka

neznan uporabnik

22. feb 2001 11:16

alenka hvala za tvoj nasvet zdaj vidim da nisen sama.Drzala se bom nasvetov potem pa se vam bom oglasla

neznan uporabnik

22. feb 2001 15:24

lp! Tudi jaz sem bila operirana na hrbtenici, ko mi je bilo 19 let. Danes jih štejem 23. Svetujem vam, da redno telovadite, saj boste le tako ohranili mišice, ki vas "branijo" pred novimi poškodbami in tudi zagotovo -preverjeno lajšajo bolečine!!. Torej čimveč vaj za utrjevanje mišične strukture- (ki ste jih dobili v bolnišnici) in šele kasneje mogoče z nasvetom zdravnika tudi težja vadba pod nadzorom seveda. Gre tudi zato, da se pravilno in zdravo prehranjujete- ne gre za hujšanje, saj očitno niste ne vem koliko pretežki( če seveda niste manjše rasti) !!!! Gre le za to, da hrano dobro prežvečite, saj se prebava začne že z encimi v ustih!!! Informacija o lakoti potuje iz možgan in traja cca 20 minut, zato jejte počasi, saj se boste hitreje nasitili. Ko jeste bodite tudi pozorni na hrano in ne počnite tisoč stvari poleg prehranjevanja. Zjutraj si na tešče privoščite kozarec sveže stisnjenega pomarančnega ali limoninega soka, po tem pa obvezno zajtrk. Tega ne storite, če imate težave z želodcem. Tako boste sprožili hitrejšo obdelavo hrane v želodcu-aktiviral se bo prej. Ne pozabite! jejte počasi!!!!! Privoščite si kolikor želite in karkoli želite- le zmerno. Poleg tega pa boste z rednim zajtrkom, malicami, kosilom in večerjo ob istem času ter redno športno aktivnostjo- dnevno vsaj 20 minut vaj za hrbtenico in 20 minut težje vadbe-priporočam intenzivno rolarkanje (rolanje) (to ne pomeni le dvakrat gor in dol po ulici, temveč intenzivno, do potenja- opozorilo: seveda če vam ta šport leži in ga obvladate- drugače ne!) ali drug šport (pazite na ustrezno obutev in intenzivnost- vprašajte zdravnika). Meni uspeva, pa ne hujšam, pogosto se tudi pregrešim, moram pa vam priznati, da ko sem prenehala delati vaje za hrbtenico, sa je stanje zelo zelo poslabšalo in tudi dela in drugih aktivnosti nisem mogla več opravlati normalno! Pa srečno!!!

neznan uporabnik

22. feb 2001 20:00

mcmona!Hvala za tvoj nasvet ga bom upoštevala znam se rolat vendar imam še nek strah kadar moram zavirat,če si iz ljubljane bi mogoče lahko šli kdaj skupaj na rolanje in mogoče izmenjali kakšno izkušnjo lp macos19

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti