Aparat za mešanje testa

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

31. jan 2013 20:12

rimljanka hvala! V bistvu se tudi sama nagibam k MUM4600, ker je glede na ceno najbolj zmogljiv. A imaš prav tega 4600, ali kak drug model?

 

Nisem razumela tega z dodatki? a nima osnovni model samo 3 metlice in nič drugega?

Cena MUM4600 je pa cca 140eur, najcenejši je v merkatorjevi spletni trgovini, kjer je 110eur. Za 80eur ga nikjer nisem našla

Renat

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

31. jan 2013 20:21

Jaz imam clatronika, kupljen je bil enkrat poleti v šparovi akciji. Razen tega da je mogoče malo glasnejši praktično nimam pripomb. Zamesi brez problema testo za rezance, krhko testo... Edino gnetilnega kavlja ne smeš pomivati v pomivalnem stroju ker oksidira.

Bernarda

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

31. jan 2013 20:39

živjo!

jaz imam takega od bosha mum 46..tisti moder pokrov uporabljaš samo takrat ko mešaš kaj zelooo tekočega da ti ne šprica ven in se ga res zelo malo uporablja tako kot je napisala že ena prej, mislim, da je bila rimljanka.

drugače je pa super, moti me edino to da ne moreš narediti npr.biskvit iz 15jajc naenkrat..ampak to je že druga tema, vi verjetno neboste imeli težav s tem(rešitev je drugi aparat z večjo prostornino posode-pride na vrsto ko tale c*** ;)  ). odlično se dela testo v njem z gnetilnimi kavlji, stepa se tudi zeelooo dobro, jaz ti ga toplo priporočam, ker tudi cene nima zasoljene. jaz sem ga dobila še s tistimi nastavki za strganje, ribanje...3 plošče so vglavnem. dokupila sem samo še dodatno posodo, ker mi pride zelo prav v receptih kjer se stepa beljake in rumenjake posebaj :)

upam da sem kaj pomagala in lep pozdrav :))

mojcazala

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

31. jan 2013 20:47

Jooj, res hvala za vso pomoč!

 

Bosch se mi morda dopade ravno zato, ker je možno dokupovat nastavke, sicer je Clatronic res še enkrat močnejši. To da je hrupen bi pa bilo za preživet :)

 

15 jajc pa res redko kdo uporabi pri nas naenkrat, tako da ne bo panike. To z posodo je pa praktično - sem šla prav poiskat ceno, pa pride samo 7,90eur, super!

 

Mislim, da bo Bosch4600 kar pravi, hvala! Predvsem je pomembno, da dobro zgnete testo, kot pravi rimljanka.

 

Renat

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

31. jan 2013 20:47

Mislim, da je moj nekaj takega. Je kar nekja modelov in moj je star ene 3 leta, se mi zdi. In trenutna cena, osnovnega, s 3 kavlji oz metlicami, kot je na linku, je okoli 80 €. Občasno se za enako ceno dobi v akcijah še dodatek ali dva zraven. Sicer se da dokupiti malo morje dodatkov. Moj ima, mislim, 500w in meni je dovolj.

rimljanka

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

31. jan 2013 21:02

Ja, zdaj vidim da je teg MUM4 malo morje. Sem našla še enega: http://trgovina.mercator.si/tehnika/gospodinjski-aparati/

 

Pa sploh ne vidim razlike. Mislim da je razlika zgolj v tistih 50W (po moje med 550W in 500W pač ni neke razlike) in v posodi. Pri 4600 je iz nerjavečega jekla, pri 4426 pa iz plastike.

Kakšna posoda je pa pri tvoje, rimljanka?

 

Razlika v ceni je precejšnja...plastična posoda pa po moje ni moteča za neko navadno gospodinjsko uporabo

 

Aja še to -  a dodatki pašejo na vse te MUM4?



Renat

Sporočilo je spremenil(a) Renat dne 31. 2013 21:03

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

31. jan 2013 21:05

Plastična, in nova stane nekje okoli 8€. Imam v planu kupit še eno, za rezervo.

rimljanka

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

31. jan 2013 21:34

Lepa hvala :)

Evo, to je to - Bosch MUM 4405, jutri iskat v Merkurja :) Jeeej, potem bomo pa lažje pekli krofe :)

Renat

Renat  

član od: 27.1.2012

sporočila: 85

31. jan 2013 22:07

Lepa hvala :)

Evo, to je to - Bosch MUM 4405, jutri iskat v Merkurja :) Jeeej, potem bomo pa lažje pekli krofe :)

Renat

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

1. feb 2013 17:41

Renat, za krofe je idealen. Sam imam sedaj sicer močnejšega, ker je stari po ene štirih petih letih šel v pokoj. Posodo ima novi kovinsko, pa mi je bila plastična veliko boljša, ker je bila mnogo lažja za pomivanje. Bila je gladka, dočim kovinska je nekako rebrasta. Mogoče zato, da se testo bolje obdeluje, n vem. Vsekakor pa z nobenim ne moreš zgrešiti!

peter

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti