Krt na dvorišču

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

tema odprta - 14. okt 2010 12:24 | ogledi: 8.100 | odgovori: 26

Ker ste polne/i dobrih nasvetov vas prosim za pomoč. Kdo ve s čim resnično prepodimo krta, ki veselo rije po trati? Soseda je rekla, da pomaga, če v luknjo, ki je pod krtino zlivaš vodo. Smo probali, pa ne deluje. Tudi tiste solarne lučke ne pomagajo. Drage kulinaričarke in kulinariki, prosim za nasvet oz. vaše izkušnje.

Hauschka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

14. okt 2010 12:51

Mi smo jih tudi imeli dve zimi zapored polno trato in so krtine izgledale, kot da je trata eno samo gradbišče, polno navoženih kupov materiala. Pa je bil moj fant prepričanja, da jih bo pregnal s tem, če redno čisto vsako krtino razkoplje, poravna po zemlji. Jaz sem se sicer jezila nad tem, češ, da bo trava prekrita z zemljo in kamenjem in bo čez to zrastel samo še plevel, trava pa ne, no pa sej sčasoma tko al tko plevel premaga travo, ampak zmagal pa je, travca je pa tud rasla. Sčasoma je bilo vedno manj lukenj in naslednjo jesen se niso spet tko množično začele pojavljati, tko da je to ravnanje krtin z grabljami pomagalo. Sej se sliši skeptično, ampak je on delal le to, ni uporabljal nobenih drugih preparatov. Kot zanimivost naj pa še povem, da je nekega jutra prišel spet na travo, poravnat edino krtino, ki je bila takrat in ravno ob tem času iz luknje pokuka krt - on pa ga ujame, prime za repek, ga gleda, pa reče ... eh, kaj, tudi ti imaš pravico živet in ga spustil na sosednji veeeelik travnik, na tistem travniku pa so kosili travo za mrvo. Pa se je zgleda krt potem preselil drugam, verjetno iz zahvale, da je ostal živ, haha. Pa še nekaj .. če nič ne bo pomagalo v boju s krti in krtinami, pa si pridobite mačka, sej jih povsod ponujajo, mogoče bo pa ta maček imel nagon preganjati glodalce. anka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. okt 2010 13:10

Točno tako, tudi krt ima pravico živeti. Oziroma, naj o njegovem življenju odločajo drugi faktorji, kot so npr: mački (tako je tudi mati narava stvari uredila), ne pa neke plašljivke in mučilne naprave za živali. Uredite si vrt tako, da bo imel tudi krt nekaj prostora, ker villandryskega tipa vrta ne boš mogla imeti.

Krajinski arhitekti itak sedaj  se sedaj iak na tak način logijo projektiranja vrtov. Pa kaj potem, če je kakšna krtina kje. Bolje krt kot pa uši, plesni itd itd

Vendelina jr.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

14. okt 2010 13:35

Krt sicer ni škodljivec,prej obratno.

Je pa res malo zoprno kar naprej krtine poravnavat,....

Doma smo ga pregnali z pojočim čipom,ki ga dobiš v glasbeni voščilnici.

Melodija Hapy birthday je bila očitno dovolj,da se je preselil..

anaeva

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

14. okt 2010 13:38

V vsako krtino natresite nekaj kostanjevih ježic. Če se odločite za metodo z mačkom, lahko pa kakšnega podarimo. LP kuharica Mici

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

14. okt 2010 13:56

Hvala za nasvete. Seveda tudi jaz vem, da mora tudi krt živeti (nismo ga imeli namen ubiti), ampak zakaj prav pri nas. si ne morem omisliti, ker imamo že , ki je "alergičen" na mečke (jih ne mara, pa laja na njih). Moja želja je le, da bi se gospodič preselil; sami imamo namreč miniaturno parcelo in še tisto malo trate, ki jo imamo je polna krtin, zravnane zemlje, skoraj brez trave. Naj omenim da živimo v okolici ljubljane, kjer ima ogromno možnosti prijetnega življenja, travniki in polja, kjer je trava le za krmo. Pa zakaj je našel ravno nas??? Ja bom poskusila še s kostanjevimi ježicami, pa z voščilnico tudi. Upam, da bo razumel naš namig. Hauschka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. okt 2010 14:23

No, še kakšno o tem recimo, da je krt žužkojed. Poje torej žuželke, .....ki bi nam sicer ...

Ja, v tvojem primeru bi se jaz tudi z voiščilnicami pomagala, ker je to zanesljivo zelo mehek način, kako ga spraviti na sosednje travnike.

In še razmislek, povezan s prvim odstavkom. Krt bo najraje živel tam, kjer ima dovolj hrane. Torej.......če odženeš krta, boš morda imela težave z žuželkami in ostalimi prebivalci tal. Ja, v naravi je marsikaj, da ne rečem vse - povezano med seboj.

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. okt 2010 15:18

Kaj imaš raje:  krta in krtine (zemljo iz krtin znosi na vrtne gredice)  ali ogrce raznih hroščev, strune, sovke ...

Pri menini dileme: krta, krta in še enkrat krta. Lepo mi je pomagal počistiti vso tovrstno nesnago.

Cila

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

15. okt 2010 11:45

Mi smo v krtovo luknjo dali pojoči del vizitke ( glasbene voščilnice), ker sem to nekje prebrala - pa je šel brez slovesa... kara

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

15. okt 2010 12:22

Trikrat hura za krte, pa tudi žabe, kače in kar je še podobnih, KORISTNIH (!!) živali na vrtu. Pa ... gleda estetiko! Lep pozdrav sonci

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. okt 2010 9:16

sonci je napisal/a:
Trikrat hura za krte, pa tudi žabe, kače in kar je še podobnih, KORISTNIH (!!) živali na vrtu. Pa ... gleda estetiko! sonci

Sonci   za tele besede.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti