Sesalec roomba 581

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

tema odprta - 20. sep 2010 21:03 | ogledi: 10.699 | odgovori: 29

Pozdravljeni!

Vem, da je bilo že nekaj tem odprtih na to temo, vendar nisem nikjer zasledila mnenja o sesalcih I-robot. Odločamo se za nakup, stane tam okoli 500 evrov, pa me res zanima, kako se obnese, da ne bo nakup popolnoma zgrešen. Ali posesa tudi po kotih ali se zatakne pod sedežno......

Lp, tilenboc

mala miska  

član od: 6.7.2009

sporočila: 39

20. sep 2010 21:46

Odlično se obnese. Posesa tudi po robih, ne zatika se za sedežno, gre čez manjše ovire, ve kje je stopnica, da se ne zruši dol... Edina "pomanjkljivost" je, da dolgo sesa. Vendar ga lahko naštimate na timer, tako da sesa pač takrat, ko vas ni doma. Pa še ena informacije: slabo se obnese, če imate doma kakšno žival, ki pušča veliko dlak. Drugače pa na splošno, mi smo super zadovoljni. mala miska

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

20. sep 2010 21:52

Mi imamo ta model eno leto in smo zadovoljni. Pod sedežno gre, če je dovolj visoka, naša ni. Pod posteljo pa gre in je super, 1 x tedensko ga spustim in prahu NI (imam alergijo na hišni prah). Po kotih posesa normalno. Imamo samo en tepih in še ta ima zelo dolge nitke in moram priznat, da ga ne posesa dobro. Šele, ko imaš ta sesalec vidiš, da se prah in umazanija nabirata vsak dan, čeprav jo sploh ne vidiš. Na začetku smo ga nastavili, da se je vsako jutro vklopil in začel sesat. In vsak dan je imel nekaj smeti v zbiralniku smeti. Pa čeprav samo prah. Res, ne moreš verjet. K temu modelu dobiš 3 svetilnike/navidezne zidove. Ti pomagajo, da sesalcu omejiš območje sesanja, saj, če ima preveliko območje, posesa slabše oz. porabi veliko več časa in se lahko vmes že izprazne. To pa zato, ker je njegova sesalna pot za nas, ljudi, čisto prezapletena . Če ga gledaš, se ti zmeša in bi najraje za njim z metlo pometal . Ampak, po njegovi logični poti vse posesa, kot je treba. Če mu zmanjka poti (npr. stopnice navzdol), se ustavi in zavije drugam.

Navidezni zid prepreči roombi, da "prestopi" navidezno mejo, navidezni svetilnik pa sesalcu omogoči, da ko konča s sesanjem enega prostora, nadaljuje sesanje naslednjega prostora oz. območja.

Ko roombi začne zmanjkovati moči (beri je baterija že skoraj izpraznjena), sam najde svojo polnilno bazo, se tja odpelje, priklopi in polni. Če je izven območja polnilne baze (npr. v drugem nastropju), se ustavi tam kjer mu zmanjka baterije in počaka na lastnika, da ga priklopi.

S tem modelom pride tudi daljinski upravljalnik. Nekaterim se zdi neuporaben, meni pa je všeč daljinsko vodenje, je kot vesoljska ladja, ki čisti . Daljinca uporabim, npr. pri stopnicah, za katere je roomba preširoka, zato jih pometem in roombo potem ročno usmerjam, da posesa smeti ali pa pritisnem gumb, s katerim se roomba vrti v krogu do premera 1m in nazaj.

Kot vidiš, sem po enem letu sem še vedno navdušena, je naš družinski član in včasih se celo pogovarjam z njim . Priznam .

 

Lp, Asja

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

20. sep 2010 21:55

Doma nimamo nobenih živali ne tepihov. Ker pa sta naša dva otroka kot Janko in Metka , vedno puščata za sabo smeti, se nam enostavno ne ljubi več vsak dan sesati. Tako, da se bomo domenili še za predstavitev sesalca na domu, če je možno, potem pa se bomo odločili. Lp, tilenboc Sporočilo je spremenil(a) tilenboc dne 20. 2010 22:04

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

20. sep 2010 22:05

tilenboc je napisal/a:
Doma nimamo nobenih živali ne tepihov. Ker pa sta naša dva otroka kot Janko in Metka, vedno puščata za sabo smeti, se nam enostavno ne ljubi več vsak dan sesati. Tako, da se bomo domenili še za predstavitev sesalca na domu, če je možno, potem pa se bomo odločili.Lp, tilenboc

 

Mojadva sta tudi Janko in Metka , zato roomba toliko bolj pride v poštev. Poleg tega je še en velik plus! Če imaš nastavljeno, da se prižge vsak dan, potem je tudi stanovanje bolj pospravljeno, ker ne sme nič po tleh ležat, da roomba ne "poje" ali pa da se ne zatakne.

 

Želim vam uspešno predstavitev!

Lp, Asja

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

21. sep 2010 6:20

Jaz se odločam za nakup romba predvsem zaradi mačjih dlak,pa sem še vedno v dvomih ali jih res posesa ali bi morala imeti še rezervni sesalec? ursula-ce

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

21. sep 2010 8:24

Jaz mislim, da moraš imeti vseeno tudi klasičen sesalec, ker po nedosegljivih kotih ali za omarami z roombo sigurno ne moreš sesati. Mi si predstavljamo, da bi roombo uporabljali vsak dan, generalno posesali pa kaj pa vem 1× na teden ali 14 dni. Lp, tilenboc

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

21. sep 2010 8:45

tilenboc je napisal/a:
Jaz mislim, da moraš imeti vseeno tudi klasičen sesalec, ker po nedosegljivih kotih ali za omarami z roombo sigurno ne moreš sesati. Mi si predstavljamo, da bi roombo uporabljali vsak dan, generalno posesali pa kaj pa vem 1× na teden ali 14 dni.Lp, tilenboc

 

Ja, klasični sesalec moraš imet, vendar ni treba, da je super-truper fancy. Z njim posesam kak kot, kamor roomba zaradi svoje širine ne pride, pa za pajčevine po stropu in stenah...

 

Za mačje in pasje dlake pa imajo roombo posebej za sesanje dlak. Mislim, da se imenuje PET. Če si iz Lj, si greš sesalce lahko ogledat v BTC, v hali kjer je Citroen (hala poleg hale A), le da je vhod iz druge strani - Ralf Gartner (ali nekaj podobnega).

Lp, Asja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. sep 2010 9:29

Mene pa zanima, če je kdo nabavil sesalnik-robot, ki so ga pred približno štirinajstimi dnevi prodajali v Eurospinu. Bil je iz kitajske proizvodnje in je stal 99 evrov.

Jaz sem ga že imela v vozičku, pa mi je bolj razsodna prijateljica preprečila nakup, zdaj pa ne vem, ali naj mi bo žal, ali pa naj bom zadovoljna, da nisem nabavila še enega dodatka k zbirki neuporabne krame.

 

 

nola

mala miska  

član od: 6.7.2009

sporočila: 39

21. sep 2010 20:56

jaz v take iz Eurospina in podobno mal dvomim, ker v Rombi je res tolk tehnologije, tolk dolg že obstajajo, da so odpravl vse pomanjkljivosti prejšnjih modelov. En čist tak, ko so ga delal kr eni brez študije, kak najhitrej posesa pa to.. nevem. Jaz ne verjamem. tilenboc tudi mi smo kupili ta sesalec iz istega razloga - otrok. Veš kaj potem edino postane problem? Igrače je treba po tleh pospravit, da lahk nemoteno sesa :) mala miska

Blitva  

član od: 9.5.2007

sporočila: 61

22. sep 2010 18:04

Jaz tudi imam takega robota, vendar ni romba, je pa bil skoraj pol cenejši, dela ko urca, tako kot je že ena napisala, smeti in prahu sploh ni videti, vendar ko pridem domov in pogledam v njegov "trebušček" vidim da je bil med mojo odsotnostjo priden in je delal. Če gre pod sedežno je to odvisno od njene višine, meni gre pa tudi pod posteljo sploh tam si nabere prahu da so celi kosmi. Če tistega v Eurospinu nisi kupila ti naj ne bo žal, jaz sem ga gledala, ker sem hotela še enega da ga imam za v spodnje prostore, kjer je pes in mačka in seveda potem veliko dlak, vendar ko sem ga gledala je bilo to "kr neki "- bi rekel človek nekaj osnovnega vsaj če ga jaz primerjam s svojim. So pa tako vsi kitajske proizvodnje tudi romba. Blitva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti