Sesalec roomba 581

krogec  

član od: 21.9.2010

sporočila: 4

19. dec 2010 20:52

ja, mi tudi razmišljamo o nakupu in smo videli tega v Petrol katalogu in me zanima, če ima kdo takega in kako se obnese? Prosim za izkušnjo :) http://issuu.com/petrol_si/docs/petrol_katalog lp :)) krogec

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

19. dec 2010 22:45

Moja hči je pred 10 dnevi nabavila tega robotka pri Petrolu, pa ga je takoj vrnila in po nekaj mukah dobila denar in ročke nazaj. Zakaj? V katalogu oglašujejo robotka PET (potrebuje ga predvsem za pasjo dlako), dobiš pa NAJOSNOVNEJŠO verzijo, ki tudi v trgovinah ni nič dražja, kot pri Petrolu, le da moraš pri Petrolu še napolniti kartico-torej kupovati gorivo ali kaj drugega pri njih. Zdaj bo pač malo počakala, mogoče ga bo dobila za rojstni dan.

Naj dodam še to, da so bili prodajalci na črpalki izredno prijazno, je pa Petrolova referenta na upravi nekaj pametovala, da je slika v katalogu itak samo simbolična. Halo!? Torej, premislek je vsekakor potreben.

LP



kača

Sporočilo je spremenil(a) kača dne 19.dec 2010 22:47

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

19. dec 2010 23:03

hvala, ker si sporočila,

tudi sama ga bi imela predvsem zaradi pasjih dlak.

Za tiste pa, ki ta robotek že imajo (PET), kako se v resnici  obnese pri pobiranju pasjih dlak.

lp,

anitram1

Umi  

član od: 16.10.2006

sporočila: 32

20. dec 2010 13:03

Kaj meni revija VIP od Zveze potrošnikov Slovenije: (članek je okrnjen, samo nujne informacije, bolj podrobno si preberite v reviji ali pa njihovi spletni strani, da me ne bo kdo za ušesa zaradi avtorskih pravic....) Robot sesalnik - luksuz ali pomočnik? Sliši se lepo: medtem ko sesalnik križari po stanovanju in požira prah s tal, lahko mi postorimo kaj drugega ali preprosto odidemo z doma na delo ali na izlet. Le kdo si ne bi želel takega pomočnika? O robotih-sesalnikih smo prvič slišali v devetdesetih letih, skoraj deset let pa so že na našem trgu in jih lahko kupimo, če smo pripravljeni dovolj globoko seči v žep. Prvi modeli so bili tako kot vse novosti močno precenjeni, a počasi se cene znižujejo, čeprav so v primerjavi s klasičnimi sesalniki še vedno dragi. Predragi? Pospravljanje zahteva veliko časa. Z uporabo robotov naj bi bilo dela precej manj, tako vsaj obljubljajo njihovi proizvajalci. Prednost robota je predvsem v tem, da svoje delo opravi sam, brez naše prisotnosti. Potrebuje le začetne ukaze. Tako lahko vnaprej določimo kdaj, kako in kje naj dela. Članek v celoti objavljamo v novembrski številki (11 /2010) revije za potrošnike VIP. Kaj o robotih pravijo testi? Doslej so bili izvedeni le manjši testi uporabnih lastnosti robotov, ki poudarjajo, da jih po učinkovitosti le težko primerjamo s klasičnimi sesalniki, saj je njihova sesalna moč precej manjša. Med prednostmi izstopa njihova uporabnost, delo opravijo brez naše prisotnosti, kot največjo pomanjkljivost pa so na testih ugotovili, da ostajajo robovi in koti neočiščeni, oziroma da se odpihnjen, neposesan prah zbira v prostoru ob steni. Večina se je zadovoljivo izkazala pri čiščenju tekstilnih oblog in preprog. Po mnenju preizkuševalcev so roboti precej dragi, če upoštevamo delo, ki ga opravijo, in dejstvo, da je to v gospodinjstvu dodatni sesalnik (poleg klasičnega). Roboti so opremljeni z enim, največ dvema filtroma, ki zadržita fini prah. Za boljši učinek sesanja imajo lahko poleg odprtine na spodnji strani aparata antistatični gumijasti valj in krtače, ki dvigujejo prah s tal in ga robot lažje posesa. Ena ali dve v nasprotni smeri vrteči se krtači izsesavata lase in živalske dlake iz tekstilnih oblog ter sproščata prašne delce. Večina posesa tudi nekoliko večje smeti, na primer drobtine. Če pa robot naleti na prevelike ostanke, se ustavi in nas z glasnim delovanjem opozarja, da moramo posredovati. Če nas ni v bližini, prekine z delom. Težave lahko nastopijo tudi pri preprogah z daljšimi resami, ki se zapletejo v krtače in nasilno prekinejo delo. Nekateri roboti so za to občutljivejši kot drugi. Za zbiranje prahu ob stenah in po kotih, ki jih sesalnik zaradi svoje okrogle oblike ne more doseči, so nekatere opremili še z dodatnimi krtačami na obodu aparata, ki naj bi usmerile prah proti sesalni odprtini. Do zdaj se to ni izkazalo kot bistvena izboljšava. Prah se zbira v posodi, ki pa je praviloma majhna (nekaj decilitrov) in zahteva redno praznjenje (po vsakem čiščenju). Posebej skrbni moramo biti še pri čiščenju krtač, sicer svojega dela ne bodo opravile tako, kot bi morale in se uničijo. Za intenzivnejše čiščenje ima sesalnik poseben pripomoček, strgalo za čiščenje krtač, ki je pogosto že kar del opreme, ki jo dobimo z nakupom izdelka. Upravljanje je enostavno, bolj izpopolnjene modele vodimo tudi s pomočjo daljinskega upravljalnika. Če ima robot prikazovalnik LCD, je omogočen tudi nadzor nad dogajanjem in ukazi in na voljo so vse pomembne informacije (o tem, kdaj je treba zamenjati filtera, o polnosti akumulatorska baterije ipd.). Čim več je izboljšav, dražji je aparat. Roboti se razlikujejo med seboj po številnih drobnih, a pomembnih lastnostih, na katere opozarjamo v besedilu. Naj izpostavimo doseg delovanja in programiranje, velikost in višino robota, kar je zelo pomembno za uporabnost (čiščenje pod posteljo in kavčem), ter težo (če ga uporabljamo za čiščenje v hiši z več nadstropji). Večino robotov-sesalnikov novejše generacije je mogoče programirati za sedem dni vnaprej, to pomeni, da lahko za vsak dan v tednu nastavimo čas, kdaj bo začel s sesanjem, način in intenzivnost dela. Tako lahko robot dela in ropota takrat, ko nas ni doma. Hrup, ki ga povzroča, je namreč za mnoge precej moteč. Preden prične robot z delom, moramo seveda vedno po prostoru postaviti navidezne stene in svetlobne stebre in dvigniti s tal vse, kar bi lahko nepričakovano zmotilo delo ali nasilno ustavilo pridnega pomočnika: pobrati je treba igrače, časopise, vrvice, nogavice, krpe… Čeprav robot vsak dan začne in konča delo brez našega sodelovanja in posredovanja, pa ne smemo pozabiti na vsakodnevno praznjenje posode za prah in čiščenje krtač po vsakem delu. Robot- sesalnik je luksuzni pomočnik Sesalni roboti so velik dosežek tehnike, pomemben korak k avtomatizaciji gospodinjskih opravil. Kljub pospešenemu razvoju in vedno večjemu povpraševanju pa so za zdaj še dragi. Čeprav ima še kar nekaj pomanjkljivosti, pa lahko prepriča, saj je dela s čiščenjem stanovanja manj, seveda če robot-sesalnik pravilno uporabljamo. Koristnosti mu zato ne moremo oporekati, o popolnosti pa tudi še moremo govoriti. V primerjavi s klasičnim sesalnikom igra podrejeno vlogo, zato ostaja klasični sesalnik glavni aparat za čiščenje (je tišji, močnejši, učinkovitejši, primeren je tudi za čiščenje pohištva, sten in stropov), robot pa je lahko dober pomočnik, dodatni sesalnik, ki brez našega sodelovanja skrbi, da je stanovanje čistejše. In kaj o njih menijo uporabniki? Dobili smo kar nekaj informacij od potrošnikov, ki uporabljajo sesalne robote. Vtisi so precej različni, kar smo glede na visoke cene in dejstvo, da zahteva aparat precej discipline, tudi pričakovali. Velik del uporabnikov je bil navdušen nad delom, ki ga je opravil novi pomočnik. Ugotavljajo, da je stanovanje, odkar je v hiši novi pomočnik, bolj čisto, čeprav manj sesajo. Tisti bolj kritični pa so opazili enake pomanjkljivosti kot na testih: moti jih hrupno delo, način in pogostost čiščenja ter slabi rezultati oziroma neočiščeni robovi ob stenah, pohištvu in v kotih v prostoru. Od tako dragih aparatov so pričakovali več. Umi Sporočilo je spremenil(a) Umi dne 20.dec 2010 13:06

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

18. okt 2018 14:28

Obujam staro temo. Zanima me, če ima kdo Roombo 980, ki naj bi bila doslej najbolj izpopolnjena, seveda tudi dražja. Nameravam kupiti irobot, pa ne vem točno kako naj izberem, ker je na trgu toliko poudbe, da te čisto zbega. Kakšen nasvet iz izkušenj v zadnjem času, ker mislim, da bi morale biti izboljšave na leto 2010, ko je bila tema odprta.

Lepe jesenske dneve vsem na kulinariki.

kara

pinguwin  

član od: 16.2.2017

sporočila: 168

18. okt 2018 15:37

To je dobro vprasanje. Predvsem je treba vedet zakaj se to potrebuje. Sama imam enega poceni za 80 EUR iz Hoferja, firme Dirt Devil in sem zelo zadovoljna. Predvsem je fajn, ker posesa pod posteljo in pod kavcem. 

pinguwin

lsustar  

član od: 26.2.2003

sporočila: 62

18. okt 2018 17:16

Imam Roombo 780 in sem zelo zadovoljna. Vredna je vsakega evra. Posesa celo stanovanje, občasno tudi stopnišče. Ponavadi jo sprogramiram da sesa, ko smo odsotni. Skratka super "stvarca". Moj moto od kar jo imam "gre od doma rumbika grem tudi jaz".

LILJANA ŠUŠTAR

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

18. okt 2018 17:38

Mi imamo robota Philips, vendar je njegova pomankljivost, da se prosto sprehaja po prostoru in ne posesa vseh točk stanovanja. 

Ko bomo kupovali novega bo prva pomembna stvar, da ima sistem, ki počisti vse kotičke. Zmogljivo baterijo in čim daljši čas delovanja.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

18. okt 2018 20:26

Saj to me zanima. Po čemu se ta Roomba, glede na ceno,  loči od ostalih. Mora imeti nekaj silno uporabnega, zato me zanima, če ga kdo ima. Kot sem že napisala, ponudba je neverjetna.

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti