Vroča čokolada

tejahribar  

član od: 12.10.2003

sporočila: 3

tema odprta - 12. okt 2003 12:11 | ogledi: 3.913 | odgovori: 6

Zanima me, če pozna kdo kakšen res dober recept za pripravo okusne vroče čokolade. Zaenkrat ga še nikjer nisem našla... Hvala vsem, ki boste pisali.

Teja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. okt 2003 20:13

Ne vem, če je tole "prava" vroča čokolada, ampak meni je zelo okusna in dobra. Torej-segrejem mleko, da je skoraj vrelo, in potem-čisto enostavno-vanj vržem 1-2 rebri mlečne čokolade, premešam, da se stopi, in seveda popijem. Na uho povedano-še boljše je, če je čokolada lešnikova-potem lešniki veselo plavajo naokoli in mi jih seveda prav tako veselo pojemo. Fino je tudi z jedilno čokolado. LP cervus

pokrovka  

član od: 21.6.2002

sporočila: 61

13. okt 2003 15:43

če ti je všeč bolj poln, ne preveč sladek okus vroče čokolade poizkusi naslednji recept! Skupaj pomešaj: 3 zvrhane žličke(na osebo) dobrega, pravega kakava (jaz uporabljam tistega, ki je v modrem paketku s sliko holandskega mlina na veter - mislim, da ga pakira Emba ali pa Kolinska) 2 žličke skadkorja 3-4 žličke mleka. posebej zavri 3 dl mleka (po osebi). Ko zavre, odstavi in primešaj kakav (najbolj se razstopi če mešaš z metlico). mleko zopet postaviš na kuhalno ploščo in pustiš, da ti med mešanjem ponovno zavre. Vročo čokolado zlij v skodelo, se dobro namesti in uživaj !!! lp tina p.s. ta vroča čokolada je redka, če misliš na tisto gosto, ki jo največkrat dobiš v kavarni moraš med hladne sestavine primešati vsaj eno žličko škroba (odvisno kakšno gostoto hočeš).

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

14. okt 2003 7:45

Na 1 l mleka vzamem 2 veliki žlici čokolade v prahu ,1 žlico kakava ,1 žlico čokoladnega pudinga ,sladkor po ukusu -kuham kot zgoraj POKROVKA - nalijem v skodelico ,na vrh dam gor na pol stepeno sladko smetano ,če imam čokoladne mrvice in popoln užitek je tu........ LP Marta

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

14. okt 2003 14:43

Jaz jo pripravim čisto po občutku. Sladko smetano za stepanje segrejem, vanjo nadrobim jedilno čokolado po okusu in željeni gostoti. To je vse. Martina

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

17. okt 2003 17:15

Med recepti najdeš "Toplo čokolado". Mislim, da je to tisto, kar iščeš Dana

tejahribar  

član od: 12.10.2003

sporočila: 3

18. okt 2003 22:02

Hvala, hvala... Komaj čakam, da si naredim vročo čokolado! Njam, njam... Teja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti