Koleno

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

tema odprta - 18. avg 2010 20:51 | ogledi: 6.984 | odgovori: 19

bom še tu postavil vprašanje če mi bo kdo znal odgovoriti

Danes sem imel na urniku raztegovanje in pri vleki noge nazaj sem malo pretiraval in mi je v kolenu nekaj počilo oz. zvok je bil kot da bi se nekaj zdrobilo. Zdaj imam v koleno bolečine, sicer ne če je v mirovanju, ampak če ga prepogibam(v čisto skrčenem oz. čisto iztegnjenem položaju) oz vrtim se pojavljajo bolečine. Kaj bi lahko bilo narobe? Bolečina ni pretirano močna, vendar je. Pojavlja pa se na zunanji strani in bolj v notranjost kolena.Pri upogibanju mi koleno zaskoči(kar mi prej ni), vendar me to ne boli, boli me šele ko iztegnem oz. če stojim z stopalom na miru in se s trupom zarotiram navzven. Zaradi tega in pa zaradi zvoka-dobesedno kot da bi kaj zdrobil- ko sem naenkrat močno potegnil stopalo ko sem se raztegoval me je malo strah, da ni prišlo do kakšne poškodbe, čeprav ne vem če je to možno znotraj kolena?

Če bi šlo za kakšen zlom(zdrob?) kosti, kakšne bi bile bolečine? Mama me je nekaj strašila, da bi lahko šlo za poškodbo meniskusa? Je možno? Lhko po poškodbi meniskusa še hodiš brez večjih bolečin?

masters

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

18. avg 2010 21:02

masters je napisal/a:
Ko sem naenkrat močno potegnil stopalo ko sem se raztegoval me je malo strah, da ni prišlo do kakšne poškodbe, čeprav ne vem če je to možno znotraj kolena?
Seveda je možno! Lahko si si poškodoval katero od vezi, ki stabilizirajo sklep. Jaz bi na tvojem mestu sigurno šla k zdravniku. Srečno! perpetua

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

18. avg 2010 21:41

verjetno bom še malo počakal in opazoval kako bo. Če bo šlo na slabše pa se bom nemudoma zglasil pri zdravniku. masters Sporočilo je spremenil(a) masters dne 18. 2010 22:46

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. avg 2010 9:37

Jaz bi šla takoj k zdravniku. Tudi tisto kuštrinovsko žvenketanje v stilu, da bodo daljše vrste (mimogrede, pa zakaj zdravniki dovolijo, da jih predstavljata kuštrinovski model featuruing živčnokalan, hja, vsak ima tako vodstvo, kot ga zasluži....) po prvem septembru bi me napotilo k taki odločitvi. Skratka, lepo k zdravniku, da prideš v obravnavo, preden se začne faks. Vendelina jr.

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

19. avg 2010 10:04

Mislim, da obstaja velika verjetnost, da je tvoja mama postavila pravilno diagnozo. Ti pa iz lastnih izkušenj povem, da se s kolenom ni za hecat, zato nemudoma k zdravniku in na slikanje. Kolikšne probleme dela poškodba meniskusa, je čisto odvisno od poškodbe, v nobenem primeru pa ni fajn in ti zmanjšuje kvaliteto življenja. In čeprav je poseg za odpravo dokaj rutinski, se nanj čaka precej časa, zato lepo v vrsto. strelka

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

19. avg 2010 11:23

ok, sem se odločil da grem jutri k zdravniku( danes ne morem, ker delam cel dan) v upanju, da ni nič narobe. Vsem hvala za odgovore! masters

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

19. avg 2010 11:42

masters, medtem, ko čakaš si lahko bolečino olajšaš tako:

Kupi glavo saldkega zelja, daj nekaj listov zelja v haldilnik, list zelja položi na koleno in na rahlo zavij s kako krpo, ko se list zelja segreje, daš drugega hladnega. Tole prakticiraj cel dan! Ne bo več takšnih bolečin pa, če imaš zatečeno bo oteklina izhlapela.

To sem sinu prakticirala, ko je v roku 2 mesecev imel 4x mavec. Je poomagalo, poskusi saj ti nima kaj škoditi, nato nemudoma k doktorju.

Srečno!

 

 

 

 

 

Kuharca Anamarija brez glave

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

19. avg 2010 12:34

Jaz pa ne razumem, zakaj se v takem primeru odlaša z obiskom zdravnika. Kaj pa če bo navodilo zdravnika, da bi morala noga mirovati, ti pa si že prej 2 dni naokrog krevsal? Ne vem, jaz razmišljam tako, da imam samo dve koleni in so druge stvari, tudi služba, manj pomembne. (pa čeprav se ti zdi, da boš s tem povzročil probleme svojemu delodajalcu, je pač višja sila, kaj češ) perpetua

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

19. avg 2010 13:06

žal zaradi narave mojega dela in pa zaradi tega, ker so tisti ki bi me lahko v primeru da bi potreboval, vsi na dopustu bom moral vseeno počakati do jutri. Čudi me pa to, da npr. pri ravni hoji koleno ne boli, boli samo npr. po stopnicah oz. če ga popolnoma skrčim oz. iztegnem. Pa tudi zatečeno ni. masters

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

19. avg 2010 13:47

urgenca dela verjetno cel dan? sam namreč sluđžbo končam ob 8, se pravi da ob 9 bi mogel bit tam masters

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti