Kaj lahko storimo

suzanay  

član od: 13.3.2010

sporočila: 33

1. avg 2010 16:09

To je samo odvisno od ljudi samih,če smrdi iz stanovanja ali ne.Sem živela v bloku 3 leta pa mi na kraj pameti ni prišlo,da bi v stanovanju imela psa,ker zmerom nimaš časa ali se ti ne da iti ven z psom.Tudi mačke mislim,da niso krive za smard ampak sama lastnica stanovanja saj ne ve kaj je čistoča.Lahko imaš 10 mačk pa,če ne znaš vzdrževati čistoče pol smrdi tak ko človek,ki se dolgo časa ne umiva.Če upravnik ni urgiral,pol mate pa lenega za delo.Takšne stvari se morajo takoj urgirati,ker to je blok za ljudi in ne živali.Za svoje živali pa mora vsak lastnik sam poskrbeti. Takšno je moje mišljenje suzanay

mehurček  

član od: 17.7.2007

sporočila: 129

2. avg 2010 10:15

Pozdravljeni, tudi v našem bloku je gospa stara cca. 90 let, ki ima 4 mačke. Ta gospa še sama zase ne more skrbeti kaj šele za mačke ( mislim na higieno). Smo se obrnili na zravstveno, sanitarno, veterinarsko inšpekcijo. Nikjer nismo nič dosegli saj so vsi rekli da je ok, čeprav menimo da sploh niso prišli na ogled. Sedaj ko je tako vroče in sonce sije v njeno stanovanje je še bolj grozen smrad. Naj omenim še da so nam na stanovanjski inšpekciji rekli , da ima vsak v svojem stanovanju lahko kar če, saj je njegovo. Vsake toliko časa ji kakšna mačka pogine in to ima potem kar nekaj časa še v stanovanju. Tudi pesek od mačk da na hodnik in čaka da ji ga kdo odnese. Sedaj pa 2-3 krat na teden kaj zažge in smrdi še bolj po hodniku in do višjih nadstropij. Tudi mi nevemo kam naj se še obrnemo. Nevem zakaj imamo pri nas take institucije če nič ne pomagajo. Če imate kakšno rešitev napišite. Lep pozdrav mehurček

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

2. avg 2010 13:28

Še ni tako dolgo,ko so nas po zakonu sprejeli upravitelji.In pred tem so na sestanku jasno in glasno dopovedovali,da se mora v objektu,ki je več stanovanj prilagajati tako,da drug drugega ne motijo iz bilo kakšnega vzroka.V nasprotnem primeru,če prihaja do motenj,in ne zaleže opompn ,prošnja,zahteva ......,imajo lastniki stanovanj pravico prodati to stanovanje ,iz katerega prihajajo motnje na kakršen koli način,denar izročiti lastniku in naj se umakne tja,kjer ne bojo motili nikogar.Se pravi ,pri vašem upravitelju dobite navodila kako in kaj.

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

2. avg 2010 14:16

Tko kot že marsi kdo pred mano ti tudi jaz svetujem, da se obrni najprej na upravitelja.Če se prav spomnim si rekla, da ste to že probali pa, da ni nobenega odziva z njegove strani.Svetujem ti, da vztrajate in najvrjetneje ima ta upravnik tudi svojega šefa. Pri nas je bila podobna zgodba, ker sta bila upravnik in njegov šef kr malo gluha na naša opozorila, smo se obrnili na zdravstveno in sanitarno inšpekcijo ta pa najprej na upravitelje.Res je, da niso kar poskočili od veselja in šli v akcijo,ker se takih zadev, ki se tičejo starih ljudi, pa živali, čistoče, urejenosti....vsi bolj ali manj izogibajo, ker imamo ljudje različne pojme kaj je v mejah normalnega in kaj ni.Pri nas je trajalo kar nekaj mesecev, da so se stvari začele premikati in so se na boljše.Pri taki stvari moraš bit kr malo tečna in vztrajana sicer mate pa nadzorni odbor in jim stanovalci napišite pripombe na osnovi teh gre NO najprej do stanovalca ga pismeno v imenu podpisanih stanovalcev opozori in če ta ne odreagira je na potezi upravnik in potem.....se jara kača vleče. No nekdo je napisal, da za svojimi vrati dela vsak kaj hoče.Ja o.k. zaradi mene naj ima nilskega konja sam, da mene ne moti.Pa tudi nekateri stanovalci so hujši kot 10 mačk na kupu za določenimi sploh ne moreš v lift tako smrdijo..Edini recept je vztrajnost, pa od vrat do vrat,da nazadnje grejo res v akcijo sami in jim je do tega da najdejo rešitevsamo zato, da se tebe znebijo in majo mir pred tabo. sensia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti