Ribe - prosim pomoč!

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

6. jul 2010 21:37

Jaz sem jo kupila v Italiji, tam jo dobiš v vsaki trgovini, kjer prodajajo kastrole. Verjetno tudi v večjih mestih v Sloveniji, kako se ji pa pravilno reče, pa ne vem.

Pri nas ji rečejo squamatrice, ampak to je gotovo prav na debelo narečno, ker se spomnim, da sem morala že kar takoj za mejo bolj natančno pojasnjevati kaj želim, ko sem kupovala še kakšno za prijateljice. Kako se pa pravilno imenuje se ne spomnim več.

Ravnokar sem slikala svojo in sem, ko sem jo bolj natančno pogledala, ugotovila da je  pravzaprav nemške izdelave.

Tako ti je to, živiš z eno oluskevalko v skupnem gospodinjstvu trideset in več let, sodeluješ vsaj dvakrat, če ne trikrat tedensko, pa ne veš ne kako se kliče ne od kod je.

Sem odtipkala kar piše na njej (Westmark in scalex, W.Germany patent sem pa izpustila, saj meje so padle, ne) in ta na sliki je točno taka, kot je moja.

Čeprav ne razumem, zakaj čoha postrv.

http://www.salamandercookshop.com/index.php?main_page=product_i

Zelo priporočam, upam, da to ne bo razumljeno kot reklama.

 

 

Priporočam!

 

nola

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

7. jul 2010 8:46

Elaphus in Rimljanka, ne boste verjeli, čiščenje ribe s kronskim zamaškom pribitim na deščico sem prvič videl na Visu. So me tega učili eni lokalni ribiči in bil sem čisto navdušen nad tem patentom. Pri tem je fajn to, da moraš prej kako pivce spiti, da prideš do zamaška in moram reči, da zadeva izjemno dobro deluje, ribo oluskaš en dva tri. No pri tem je pomembno kako sveža je, bolj je stara težje se luska. lp hedonist

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

7. jul 2010 11:18

Kaj, enostavno zamašek pribiješ na deščico, ribo pa "čohaš" po njem? Si to dobro predstavljam? lp Vlado

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

7. jul 2010 11:31

Natanko tako kolega Vlado in ne boš verjel, rezultat je fenomenalen. Čohaš pa obratno, kot si predstavljaš, z zamaškom po ribi . Probaj pa se boš prepričal. lp hedonist

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. jul 2010 11:34

To pa moram poskusit. Ribo imam, grem še po kakšno vino, ki ima čohast zamašek. A je eden dovolj?

nola

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jul 2010 13:13

En steklenica vina za eno ribo bo po mojem ravno ta pravo razmerje Vendelina jr.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

7. jul 2010 14:55

nola, najlepsa hvala - natanko si razumela moj problem (luske vsepovsod).

 

za lazjo predstavo z zamaski -

http://www.boat-angling.co.uk/Hints_and_Tips/

 

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

ninti  

član od: 20.4.2010

sporočila: 13

7. jul 2010 15:23

Tle na kulinariki ste sami genialci: ne le da sem se od vas marsikaj naučila, včasih se vam naglas narežim, da mi je nerodno zaradi prisotnih... In evo, ribice skoz celo debato z zaključkom o zamaških...super ste. Ni da ne najdete! Hm, za eno deščico je ena steklenica čisto premalo, kar se vidi iz foto-dokumentacije. Vandelinin nasvet pride v poštev. lp vsem! ninti

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. jul 2010 20:04

rebecca je napisal/a:

 

za lazjo predstavo z zamaski -

http://www.boat-angling.co.uk/Hints_and_Tips/

 LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

 

O madona, s tem se da oluskat celega morskega psa!

lp

cervus

neznan uporabnik

7. jul 2010 20:28

Po 9 flašah rujnega to niti ni več tako težko japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti