Jaimieva sladica - please..

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

tema odprta - 23. sep 2003 12:08 | ogledi: 1.773 | odgovori: 2

V nedeljo je Jaimie delal neko super sladico. Sem škilila malo na Tv medtem, ko sem kuhala kosilo za ponedeljek in pekla pico za našega maturanta, ki se je prestradan in še kakšen vračal iz Grčije. Ali je kdo spremljal potek in lahko napiše recept?

Sončen pozdrav! Tina

Neža  

član od: 19.12.2001

sporočila: 51

23. sep 2003 14:23

Tina, evo recept za SUPER SIMPL LIMONIM PUDING :) Potrebujes sledeče: - 50 g razmehcanega masla (sobna temperatura) - 110 g sladkorja (ce se da, vanilijevega) - naribana lupinica in sok 1 limone - 2 veliki jajci (locis rum in bel) - 50 g moke + noževa konica pecilnega - slabe 3 dcl mleka - 2 žlici marmelade in se lotiš: kremasto zmiksaj maslo + sladkor + limonina lupinica ... dodaš 1 rumenjak, spet fino zmixas, nato se 1 rumenjak in spet mixas ... dodas moko s pecilnim ... mixas ... mleko in 3 žlice limoninega soka Potem nardis trd () sneg in ga nezno rahlo vmesaj v prejsnjo maso. Vse skupaj zlijes v pekac (stekleno jena posodo), ki sijo prej namazala z maslom in 2 žlicama marmelade (tega recimo v knjigi ne pise, z marmelado) No, in potem nalijes v en velik pekac vodo (lahko ze prej in imas v pecici, ki si jo ze segrela) in postavis tvojo posodo z maso v to vodno kopel. Pečeš ene 45 minut na 200 C. Pa dober tek, bozansko je, ko je se en malo toplo. Ta recept je kao za 4, pa imava midva z mojim lih za naju

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

23. sep 2003 14:48

Hvala lepa! Za moje sladkosnede bo to kot nalašč! Bom preizkusila in potem poročala! Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti