Ugovor dohodnine - pojasnilo dursa

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

tema odprta - 8. jun 2010 15:43 | ogledi: 1.991 | odgovori: 2

no, vprašanje je tako - pri odmeri dohodnine za 2008 so na davčni naredili napako, tako da sem na informativni izračun podala ugovor, to je bilo na sredini leta 2009. Kljub večkratnemu povpraševanju in drezanju so novo odmero prestavljali in prestavljali, in tako sem odmero prejela šele konec maja 2010, torej 7 mesecev po zakonskem roku. Seveda ni bilo govora o kakih zamudnih obrestih iz njihove strani, in na moje vprašanje so mi poslali tale odgovor. Zanima, pa me, ali je ta odgovor z njihove strani utemeljen ali ne?

 

torej -

 

Dne 20.5.2010 vam je bila odpremljena odločba št.xxxxxxxx z dne 11.5.2010 o odmeri dohodnine za leto 2008 z valuto vračila 2.6.2010.V skladu s 100. členom Zakona o davčnem postopku – ZDaP-2 pripadajo davčnemu zavezancu od preveč plačane dohodnine obresti od 30. dneva po dnevu vročitve odločbe o odmeri dohodnine, s katero je bilo prvič odločeno o davčni obveznosti iz naslova dohodnine.  Glede na to, da ste na informativni izračun dohodnine za leto 2008 št. xxxxxxxx z dne 8.5.2009 vložili ugovor, le ta ni postal odločba o odmeri dohodnine, temveč je bilo šele z odločbo xxxxxxx z dne 11.5.2010 prvič odločeno o davčni obveznosti iz naslova dohodnine za leto 2008.

 

 

torej, gospodje so si vzeli leto dni časa, da so naredili novo odmero, jaz pa naj zdaj to mirno požrem, da sem jih kreditirala brezplačno. Gre se pa za visok znesek vračila.

 

hvala za odgovor. 

neika

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

10. jun 2010 13:59

Meni so za vračilo davka od motornih vozil znesek nakazali 8 mesecev po odločbi in ker sem bila res jezna na njih in sem jim na davčnem zabrusila, da kje so zamudne obresti, so mi jih res tudi nakazali, v bistvu se moraš pogovorit s svojim davčnim uradom. Malčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti