Kaj piti?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. jun 2010 9:51

Voda je itak nepremagljiva. Otrok bo pil vodo, če bo to videl pri starših, v nasprotnem primeru pa ne (in bo še naslednja generacija brez ta pravega odnosa do tega, kako se pije). Drugače je pa puščavska, šotorska in jadralska finta to, da se skuha šipkov čaj (teabag wins) in potem se to pije mlačno in nesladkano. Malo vleče na grenko, je pa blazno osvežilno. Oziroma, na jadranju je mlačen šipkov časj tak "must have" kot lešnikove napolitanke. Kar se mene tiče, je pa to zmagovalec tudi na kontinentu. Pa še tistih odvečnh vaj iz kuhanja sirupa, stiskanja sadja...ni treba početi. Vendelina jr.

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

24. jun 2010 10:15

Mi doma smo od malega pili nesladkan čaj brez dodatkov. Smo šli v hribe, nabrali gorska zelišča, lipo, zmleli posušen šipek, posušili metine in bezgove cvetove itd. Vsega po malo damo v velik lonec vrele vode in nekaj časa pustimo vreti. Ko se ohladi to pač zajemaš z zajemalko, spustiš čez cedilo in piješ. Je osvežilno, naravno in še ni tistih nagravžnih filter vrečk, ki naj bi bile itak še celo kancerogene za povrh. Rakuncek

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

24. jun 2010 13:25

Daja17, po moje boš najbolje naredila, če boš otroke navadila na pitje vode. Iz pipe (razen če imate težave s pitno vodo), ne kupuj vode v plastenkah. Meni se zdi fantastično, da je voda skoraj po vsej Sloveniji pitna. Sama sem kot otrok pila vodo, radenska je bila dosegljiva zelo redko in mi je bila nekaj najboljšega, pa seveda čaj, ki pa mi ni preveč dišal. Včasih smo dobili flavorajt To se nam je dogajalo! Se kdo spomni tega? (Prašek v paketkih kot je zdaj pecilni, zmešal si z vodo, dodal sladkor in veselje je bilo tu!) sara

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

24. jun 2010 13:54

 U Sara flavorajt seveda, cenejša različica cedevite. Pri nas smo sicer največkrat pili kak malinovec, skratka tiste sokove za razredčit, za žepnino smo si pa kupovali flavorajt in ga lizali z dlani.  Ne bi naprej o tem, da smo imeli totalno razžrta usta. Če bi cedevito v tistih časih pakirali v te majhne vrečke....

Aja tema, kaj piti  Moja dva jabolčni sok z vodo. Za en prst 100% jabolnčnika, ostalo pa voda v dva deci kozarcu.

Vilma

žoja  

član od: 19.10.2009

sporočila: 39

10. avg 2010 21:06

Imam prijateljico,ki ima dve hčerki,mlajša je stara leto in pol,starejša osem let in od malega obe pijeta vodo.Kkako enostavno je,ko jih imam občasno v varstvu,mlajši nalijem vodo v stekleničko,starerjši pa v kozarec in ni nobenega povpraševanja po sokovih,izjemoma pije starejša sokove na rojstnih dnevih pa še takrat velikokrat prosi samo za vodo. Od začetka se mi je to zdelo malo čudno,da otroku daš piti vedno samo vodo,očitno pa je,da je vsekakor manj žejen kakor po sokovih ali sladkanih čajih in predvsem je bolj zdravo. žoja

osiris  

član od: 14.6.2010

sporočila: 48

10. avg 2010 23:36

Limonado, vode z okusi (ker navadne vode otroci ne pijejo preveč radi), domače frapeje (zmiksamo sezonsko sadje, dodamo malo mleka- dobro pa še zdravo), mi delamo tudi domač korenčkov in bezgov sok,... osiris

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

11. avg 2010 8:21

Vsekakor je najboljša (za odžejat in za zdravje) voda.

Ni pa nič narobe, če jo s kom "zabelimo". Največkrat je to jabolčni sok, samo malo, za okus.

Drugače pa je večkrat na sporedu mešanica ožete ene grenivke, dveh limon in tri pomaranče. Zelo pa pomaga tudi pri prehladih, samo takrat dodamo še malo medu in mogoče obrnemo razmerje.

Brgita

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti