Zakon privlačnosti

andrejcek  

član od: 3.11.2009

sporočila: 13

22. apr 2010 12:18

Čoko je odgovorila na zastavljena vprašanja kar namesto mene. Bravo Čoko, tudi jaz sem doživel podobne izkušnje. Moj sin nas včasih pripelje na rob živčnega zloma s svojim obnašanjem, ampak ko pomislim na to, da je zdrav, vesel, se moje razpoloženje v trenutku spremeni. Glede avtomobila se tudi strinjam. Večkrat mi žena reče: Kdo je kupil avto, ti njega ali on tebe? In se neham sekirati zaradi ravsov in odrgnin na avtomobilu. Življenje je lahko lepše in tudi je!! andrejcek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

22. apr 2010 12:52

Zanimivo, jaz se tudi ne sekiram zaradi prask in udarnin na avtu, čeprav mi knjiga Skrivnost in podobne ne denejo prav dobro? Pa tudi z izbiro sodelavcev, mojstrov, sogovornikov in še koga imam srečo ...

Saj, gre za to, kaj kdo verjame, in če kdo verjame, da mu tudi kaj neoprijemljivega pomaga in ne upošteva tistega, kar je proxima napisala, tudi prav.  Različni smo si in različno dojemamo nekatere zadeve. Dokler pri tem en drugemu ne škodimo, ampak samo izmenjujemo mnenja, tudi prav. Akceptiram vse, dokler me nekdo v nekaj ne začne silit.

 

Sicer pa: ovce su za šišanje.

 

Grem jaz nekaj oddelat, da si za ljubi kruhek zaslužim.

 

Mamamia

mamamia

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

22. apr 2010 13:59

Proksima: dobro in znanstveno utemeljeno, ampak ja sem od tistih, ki se hranijo z imaginarnim... Hedonist: tudi mene ima, pa ne bom, ker... matejac: In je res, uporablja pa vse izraze in finte, da ljudi, ki 'čakajo' na boljše čase, prepriča. Ni pa dokazljiva in tu je (za mene) največji problem. - Moje mnenje in razmišljanje je tako: dokler sama nisem rodila otroka, nisem razumela, kaj pomeni izraz MATERINSKA LJUBEZEN. In ne, ni dokazljiva in ni izmerljiva, jo pač občutiš ali pa ne. Mogoče malo čudna primerjava, ampak mi je prva padla na pamet. In to je, po nauku havajske HUNE, v danem trenutku edina prava razlaga in resnica vsakega posameznika. Sicer pa je moje mnenje tako: Verjemu v vse in vsemu, kar ti pomaga, da boš boljši, srečnejši, predvsem pa radodarnejši človek. Ker če boš (tudi s pomočjo takih knjig, naukov, ver, zakonov....) boljši, boš imel več dati soljudem in boš na tak način za sabo pustil globljo brazdo. helenag

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

22. apr 2010 15:23

Ljudem prijazna in pozitivna beseda (ne prazno besedičenje!) pomeni več, kot pa vsi znanstveno dokazani pojavi.

Meni je še najbližji zakon akcije in reakcije (posledice).

Pa smo spet tu.

Gotovo je samo eno: če delaš dobro, se ti dobro tudi vrača. K temu pa bi dodala: ne delaj dobrega samo zato, da bi se ti dobro vrnilo.

Mimogrede, všeč mi je tudi Madonino besedilo pesmi Frozen (album: Ray of light) - sploh začetek:

You only see what your eyes want to see

How can life be what you want it to be

You're frozen

When your heart's not open

You're so consumed with how much you get

You waste your time with hate and regret

You're broken

When your heart's not open

 

Sporočilo je spremenil(a) silva dne 22. 2010 15:24

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. apr 2010 16:20

Saj se nisem mislil več oglašat v tej temi, pa me proxima povleče za prst ( un za tipkat ).

Proxima, nekatere pojave v človeškem obnašanju, si imenovala " podzavestno nagnjenje  hokus-pokusom ", razumeti je da tam pašejo efekti, ki jih nekateri pričakujejo bodisi od " zakona privlačnosti " ali od feng šuja ( karkoli to bilo ) ali od česa podobnega. Verjetno stvari imaš klasificirane, kaj je znanstveno in kaj ni, omenjaš tudi znanstvene metode za ugotavljanje resničnosti pojavov, kako eliminirati " selekcijski bias ".....

Torej pojave imamo klasificirane, zna se kaj je znanstveno in kaj ni in poznamo metode, kako to ugotoviti. To ni novo. Meni se zdi, da so edino grške filozofske šole dopuščale svobodno mnenje o svetu, pozneje se pojavi uradna znanost. Uradna znanost je imela svoje institucije, in to so akademije znanosti, ki se jim je včasih reklo drugače, recimo " sveta inkvizicija ". Ona ( sveta inkvizicija ) je znanstveno preverjala nove teorije, če se v soglasju s tedaj veljavnim " znanstvenim " pogledom na svet in če niso je ukrepala po tedanji šegi. Bili so pošteni, imeli so preiskave, pisali zapisnike. Recimo, če so koga obdolžili sodelovanja s hudičem, so naredili znanstveni preizkus ( primerno času ): osebo so dali na natezalnico ( ena sofisticirana znanstvena naprava tedanjeg časa ), če je priznal, je bil sodelavec hudiča, če ni priznal, je umrl na natezalnici od trpinčenja in to je bilo prav, ker mu je lahko le hudič pomagal da ni priznal...........

Zmeraj so bili ljudje, ki jim uradni pogled na svet ni zadostoval in so iskali nekaj novega in čez čas je marsikomu tudi uspelo. Spomnem naj te na kopico astronomov, fizikov, kemikov, zdravnikov, ki so utirali nove poti, širili meje znanja.

Danes ni nič drugače: kopica ljudi išče nove poti, prodor v znanost, na drugo stran " bariere ni lahek. A je možen stik, recimo sodobne fizike in okultizma? Novejše raziskave nakazujejo možnost, da se nekje podira kauzalnost. Po moje, če se to izkaže za en sam foton ( da bi se recimo pojavil pred svojim vzrokom ), posledice so nesagledive, tega preboja za enkrat ni, morda pa bo. V medicini je tudi en kup " znanstvenih " ved ( vej ) ki bi rad bile priznane ( zdravljenje s kristali, homeopatija........... ). Zanimivo pa je, da je v medicini narejen preboj. Kolikor vem, od vseh hokus pokusov, " uradna medicina " prizna akapunkturo. V enaindvajsetem stoletju, ko lahko sledimo skoraj vsakemu atomu v organizmu, medicina pade na neke meridijane v telesu, pretakanju yina in yana ( ali karkoli že ) ne da bi mogla pokazat eno samo žilico, ki bi predstavljala določeni " meridijan " , da ne rečem, da nihče nima pojma kaj je to yin ( ali karkoli že ).

OK, hotel sem sam povedat, da se je " uradna znanost " v zgodovini izkazala za zelo nezanesljivega razsodnika v mejnih primerih znanost-hokuspokus.

ežoj

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

22. apr 2010 17:09

No, pa ko smo ze pri tem, Newton je bil hud, ampak res hud okultist, a ne

 

nola

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. apr 2010 18:15

Pa se kar nekaj je taksnih. fresh

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

23. apr 2010 10:15

Heh, ežoj, ezoterika, to so ti spolzki tereni, zlasti ker se moderna teoretična fizika (za katero niti slučajno ne trdim, da jo razumem, zadnja zadeva, za katero mislim, da sem jo (njega dni?) razumela, je bila entropija, pa se pri tem me moj dragi, ki je po profesiji fizik, po pameti pa genij, gleda spod čela; pri kaosu sem se ze izgubila) poigrava s precej norimi stvarmi (teorija strun na primer), in če greš brat Fritjofa Capro, se včasih tudi sprašuješ, kaj je pri določenem odstavku kadil (in si misliš I'll have what she's having...". Medicina je akupunkturo posvojila preko racionalne fiziološke razlage (bolečinska teorija vrat) in protibolečinskega učinka, ki je dokazljivo boljši od placeba (ker je seveda nemogoče izvesti dvojno slepi poskus, v katerem bi nekdo mislil, da ima zapičene igle, v resnici jih pa ne bi imel), in tudi sicer je črpala veliko, če ne pretežnega dela modrosti iz tradicionalne medicine (ljudje so kuhali čaj iz vrbove skorje daleč pred tem, ko so v Bayerjevih tovarnah znali aktivno substanco proizvesti s kemičnim postopkom, jo stisniti v tablete in jo zapakirati v majhne zavojčke, enkrat bom napisala tudi zgodbo o tem, kako je neka vaška čarovnica in padarka cel teden nategovala Williama Witheringa, preden mu je izdala skrivnost svojega napitka, ki je zdravil srčno popuščanje), tako da jaz nikakor ne mečem vsega v en koš. Kar se homeopatije tiče, pa James Randi že kar nekaj let ponuja milijon dolarjev tistemu, ki bi dokazal, da homeopatski preparat deluje različno od placeba, in to ni tako majhna vsota, le pogoji znanstvenega poskusa homeopatom nekako ne dišijo, kolikor sem razumela to dilemo. In če so natezalnice mogoče zadnjih nekaj sto let pospravljene po kleteh, ni rečeno, da jih njihovi nekdanji uporabniki ne bodo spet kdaj privlekli na svetlo, to je organizacija, ki deluje na dolgi rok, edino, kar jih pri njihovih prizadevanjih lahko vsaj približno učinkovito bremza, sta prosvetljen izobraževalni sistem in prosvetljena zakonodaja... lp, proxima

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. apr 2010 11:20

proxima, nimaš prav: ni samo tvoj dragi takšen, takšni so vsi fiziki!

ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

23. apr 2010 11:26

@ežoj: nikjer nisem trdila, da je samo on takšen... :))))) in k tvoji trditvi, selekcijskemu biasu navkljub, ne najdem protiargumenta, tako da zaenkrat ostaja tvoja hipoteza neovržena...:))) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti