Zakon privlačnosti

andrejcek  

član od: 3.11.2009

sporočila: 13

tema odprta - 21. apr 2010 9:28 | ogledi: 6.555 | odgovori: 62

Vsem, ki bodo sodelovali v tem forumu želim, da izmenjamo izkušnje, ki jih imamo z Zakonom Privlačnosti.

Knjige, ki so me spoznale s tem zakonom so: Skrivnost-Rhonda Byrne, KLjuč-Joe Vitale, Zakon Privlačnosti-Esther in Jerry Hicks. Verjamem, da jih je še več in na tem forumu si lahko izmenjamo naslove podobno napisanih knjig.

Če bi se odločal, katera moja lastna izkušnja bi bila najbolj močna, bi izpostavil mojo željo po dodatnem izobraževanju. Že od zaključka gimnazije, sem imel željo, da se dodatno šolam. Vseskozi sem privlačeval v svoje življenje priložnosti za dodatno šolanje. Prišel sem na informativni dan, nato pa se je vse končalo. Ali nisem imel dovolj denarja ali ni bilo časa. Vendar so priložnosti kar naprej prihajale. Pred tremi leti sem zopet imel možnost, da se vpišem v izobraževanje šeste stopnje. KLjub temu, da sem bil poročen, da smo pričakovali naraščaj in da sem vedel, da bo težko, sem napravil ponovno vse korake. Šel sem na informativni dan. Tu smo bili le trije in dneva sploh ni bilo. Malo me je minevalo, a k sreči je moj prijatelj vztrajal, da se vpiševa. Ko sem poslal prijavo, me je prijatelj obvestil, da se ne bo šolal. Spet sem bil v dvomih. Vendar sem vztrajal, kajti nekaj v meni mi je pravilo, da je to zadnja priložnost. Pričel sem hoditi na predavanja in vztrajati pri učenju. Bilo je težko, predvsem tudi zato, ker se nama je z ženo rodil najin sin. Ti dve leti šolanja so bili polni družinskega odrekanja. Vendar sem vztrajal in uspešno končal šolanje z diplomo.

Ta moja izkušnja pokaže, kako v svoje življenje pritegnemo ljudi ali okoliščine, ki nam pomagajo na naši poti.

Lahko bi napisal še kakšno svojo izkušnjo. Mogoče pozneje, ko se bo nabralo tudi več vaših izkušenj.

Upam da je tema dovolj zanimiva, da ugleda luč življenja in postane zanimiva.

Tema se navezuje na zdravje, družino in tudi na naše odnose. Navezuje se na naše življenje.

Torej, pripovedovalci na plan !!!

andrejcek

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

21. apr 2010 9:40

Andrejček, fajn tema. Jaz velikokrat razmišljam o tem, pa nekako ne pridem do enih konkretnih zaključkov. Poleg tega sem skeptik in če mi stvari nekdo ne dokaže, potem v to ne verjamem. Pri teh naključjih pa res ne vem, moja razlaga je, da tako pač je. Ko ima kdo nesrečo in se zaleti v eno in edino drevo ob cesti, vsi pravijo: pa ravno v to drevo. Takrat jaz pravim, da jih je najbrž veliko šlo mimo drevesa, za katere še vemo ne. Bi pa za zahtevnejše bralce priporočala branje Petra Russella. Njegove knjige niso romani, da ne bo pomote. Meni je še najbolj všeč Od znanosti do boga. Pa lep dan! Mateja

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

21. apr 2010 10:29

Mislim, da če si določeno stvar res želimo jo tudi dosežemo. Če pustimo priložnostim prosto pot bodo prišle same, če si pa rečemo, da določene stvari ne moremo imeti ali doseči, se bodo res odaljile od nas. Govorim iz lastnih izkušenj. Pred leti sem imela velike težave v službi. Bilo je veliko pritiskov, plače so bile neredne in majhne..... Vendar sem se vrtela v začaranem krogu. Moram povedat tudi, da so mi vcepili v glavo da itak nisem nič vredna in si službe ne bom našla. To je trajalo več let. Dokler nek dan nisem pobrala torbo in šla domov. doma sem spisala odpoved in jo prinesla na delo. Od tistega dne se je vse vrtelo drugače, po drugačnih tirih. Upam , da se nisem preveč razpisala. Hotela sem povedat, da za vse kar se nam dogaja smo odgovorni sami. Tudi, če v določenem trenutku ne vidimo izhoda se moramo vsak dan trudit da dosežemo naše cilje. Lep dan ! banana130

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. apr 2010 10:44

Andrejcek, Esther in Jerry Hicks sta za svoje predstavitve pred kratkim izbrala pesem in glasbo slovenskega avtorja. Te bo najbrz zanimalo, ce si njun "fan". fresh

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

21. apr 2010 11:15

fIlm the Secret (tudi knjiga) za tiste, ki raje gledate kot berete, zelo lepo razloži ta zakon. Sama sem nekaj časa gledala filme iz Spiritual cinema circle, sem se naročila in so mi mesečno pošiljali. Kar je bistveno je to, da se stvar mora usest v človeka, ne moreš že po prvi knjig ali informaciji delovati drugače...saj so nam leta vcepljali drugačne zakone oz. se o tem niti ni nikjer govorilo...Res priporočam tudi Transurfing realnosti, v treh delih. Hvala za predlog Petra Russela. O izkušnjah pa enem naslednjih postov.

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

21. apr 2010 12:37

Pri teh knjigah se mi še najbolj zdi, da je avtorjem uspel zakon privlačnosti - so dobro zaslužili. sara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. apr 2010 13:16

Človek se začne z bivanjskimi vprašanji ukvarjati takrat, ko zmore toliko iskrenosti do sebe, da si prizna, da mu kakšne stvari preprosto ne gredo tako, kot si je zamislil. Vsakemu se pripeti, da v življenju nekako trči ob zid (zdiov je kot solate, vsak ima svojega, pa še različno izgledajo). No, ko je človek potolčen od trka z zidom, ima dve možnosti: - da ostane v zanikanju, v stilu, ah, saj ni tako hudo, drugim gre še slabše, imajo še slabše rezultate, jim tudi ni uspelo, saj kar nekako gre, lahko bi bilo še slabše in glavno, da gre drugim še slabše - da se sooči s sabo. Prva možnost je bolj enostavna in takoj se jo izvede, učinkuje pa na kratek rok in s tem si obsojen na ponavljanje enakih napak. Učinkuje pa samo druga. Dolga in na trenutke ne posebej prijetna izkušnja, v bistvu precej boleča, vse do točke, ko ne doživimo preobrazbe. Grki so temu rekli katarza, budisti temu rečejo zen, lahko pa zadevo tudi drugače imenuje vsak od nas. Kdor je šel čez to izkušnjo ve, da to verjetno ni bilo edinkrat (ampak, da bo, ko se bo to ponovno zgodilo, spet prišel nazaj na površje in še višje), kdor se te izkušnje boji, si bo skozi leta izmišljal izgovore za vedno bolj trmasto vztrajanje "svojega prav" in skladno s tem se mu bodo ponavljale enake težave, jeza bo pa vedno večja. Vendelina jr.

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. apr 2010 13:25

Z zgoraj napisanim se sicer globoko strinjam, ampak Vendelina, malo bolj previdno uporabo besed zen in katarza priporocam. Ne eno ne drugo ni to, s cemer ju povezujes, ceprav mi je jasno, na kaj se referiras. fresh

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. apr 2010 14:09

okej, freši, ne da se mi... Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

21. apr 2010 14:16

sara.vidmar je napisal/a:
Pri teh knjigah se mi še najbolj zdi, da je avtorjem uspel zakon privlačnosti - so dobro zaslužili. sara

 

S tem se strinjam, pa tudi z vendelino jr., ne glede na pomen besed zen in katarza, čeprav, kaj vem, tako mimo pa tudi ni.

Pomembno se mi zdi, da se s problemom soočiš, ko se pojavi. Če se z njim ne soočiš, ga tudi ne rešuješ in potem toneš in toneš. Oziroma, ko si nekaj priznaš, je to prvi korak, da zadevo začneš reševati. Za to pa potrebuješ pogum.Najprej za soočenje s problemom in s samim seboj, potem pa gre že lažje. Sploh, če je kakšno rame za naslonit blizu, ali kaka "bergla", ki pomaga na poti naprej.

Da me ne zanese preveč, raje neham.

Življenje je vendarle lepo.

Mamamia

 

 

 

mamamia

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

21. apr 2010 16:03

Strinjam se z vsem napisanim vključno s tistim o zaslužkih avtorjev teh knjig. Kar pa še ne pomeni, da zadeva ne deluje. Pa če se vrnemo na Zakon privlačnosti, o čemer nas avtor sprašuje, o izkušnjah, bi morda jaz o sebi napisala to, da dokler sem razmišljala o pomanjkanju denarja, da ga zelo pazit kaj kupit, se zelo sekirala, da kaj ne zapravim preveč, če ga je morda kaj bilo, pa sem ga dobesedno "tiščala" pri sebi, si zelo malo privoščila, se bala, če ga bo dovolj in če sploh bo...takrat sem bila vedno nekako hudo na tesnem. Ko pa sem v glavi preklopila na bogastvo, je denar nekako začel prihajati. Verjamem, da mi težko verjamete in da tudi meni ni šlo kar čez noč, zavestno sem delala na tem,ampak dejansko sedaj nimam več takih problemov, niti se ne sekiram, če se mi zgodi ponesrečen nakup..niti ni pretirane evforije, če kak večji znesek dobim...dejansko tega občutka utesnjenosti z denarjem ni več. In ne, ni prišel najprej denar, potem občutek, ampak obratno. Predno mi ne boste verjeli ...nisem zapisala, da bi v nadaljevanju branila, kako res je vse to. Pri meni deluje in to mi zadošča. Tudi mene zanimavajo vaše izkušnje z zakonom privlačnosti, čeprav ne vem, če je kulinarika res primerna...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti